طرز تهیه پوره هویج برای نوزاد کودک خوشمزه و مقوی بدون شیر

طرز تهیه پوره هویج برای نوزاد کودک خوشمزه و مقوی بدون شیر هویج سرشار از بتاکاروتن است و یک غذای کمکی عالی برای کودکان زیر یک سال می باشد. البته در صورت امکان از پوره هویج آماده استفاده نمایید زیرا هویج تازه نیترات بالایی دارد. طرز تهیه پوره هویج را در سلام دنیا ببینید.

هویج غنی از بتاکاروتن است که یک ماده مغذی در رژیم غذایی کودک است. هویج گیاهی است که می توان از آن در غذاهای متنوعی استفاده کرد، همچنین این امکان وجود دارد که آن را با انواع میوه ها، سبزیجات و گوشت مخلوط کنید. در این وب سایت سلام دنیا، دستور العمل گام به گام آسان ما را برای یادگیری طرز تهیه پوره هویج برای نوزادان دنبال کنید.

مواد لازم برای پوره هویج

هویجبه میزان لازم
آببه میزان لازم

دستور پخت پوره هویج

1

طرز تهیه پوره هویج برای نوزاد بدون شیر

مرحله اول: هویج را در آب سرد بشویید و بوسیله پوست کن، لایه بیرونی آن را بردارید. سپس آن را به تکه های کوچکتر برش بزنید.

طرز تهیه پوره هویج برای نوزاد
2

مرحله دوم: هویج را بپزید

در یک قابلمه متوسط آب را به جوش بیاورید. سپس هویج را به مدت 10 تا 15 دقیقه بپزید. حالا آنها را آبکش کرده و به مدت سه دقیقه زیر آب سرد بشویید تا روند پخت متوقف شود.

3

مرحله سوم: هویج را پوره کنید

بوسیله مخلوط کن یا دستگاه غذاساز هویج را به شکل پوره ای یکدست درآورید. برای رسیدن به غلظت دلخواه، در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. زمانی که کودک برای غذاهای کوچک آماده شد، یعنی در حدود 10 ماهگی می توانید هویج را پخته و به صورت قطعات ریز خرده شده به او بدهید.

4

مرحله چهارم: سرو هویج

هویج به تنهایی غذای خوش طعمی است و می توان آن را با سبزیجات دیگر، میوه ها و گوشت نیز مخلوط کرد. پوره هویج را با این مواد غذایی امتحان کنید: کلم بروکلی، لوبیا سبز، سیب، هلو، کدو حلوایی، کدو سبز، سیب زمینی شیرین، سیب زمینی حنایی، برنج قهوه ای، عدس، گوشت، مرغ.

5

مرحله آخر: نگهداری پوره هویج در یخچال و فریزر

پوره هویج را می توانید پس از خنک کردن و در ظروف بدون BPA، به مدت سه روز در یخچال نگه دارید. درون فریزر نیز می توان آن را به مدت 3 ماه نگهداری کرد. یک شب پیش از مصرف آن را درون یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پوره هویج بدون شیر برای کودک

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره هویج برای نوزاد

  • هویج هایی را انتخاب کنید که ظاهری بیرونی آنها محکم و صاف و به رنگ نارنجی پرتقالی باشند.
  • می توانید به جای تهیه پوره هویج تازه از پوره های تهیه شده به شکل صنعتی استفاده کنید، زیرا سبزیجات تازه نیترات بالایی دارند.
  • توجه: همیشه قبل از دادن یک غذای جدید به کودک، با پزشک مشورت کنید. به خصوص درباره کودکانی که آلرژی غذایی دارند. به علاوه متخصصان توصیه نمی کنند که پوره هویج، چغندر یا اسفناج را خودتان تهیه کنید، زیرا این سبزیجات تازه نیترات بیشتری دارند.

منبع: parents

از
57
رای