طرز تهیه دمپخت مرغ ریش ریش زعفرانی مجلسی و لذیذ با گوجه

طرز تهیه دمپخت مرغ ریش ریش زعفرانی مجلسی و لذیذ با گوجه دمپخت مرغ یکی از دمپخت های سنتی ایرانی است که بسیار خوشمزه و ساده است. مرغ را بعد از پخت ریش ریش کنید و به همراه برنج و گوجه یا رب دم بگذارید. دمپخت مرغ یک غذای مجلسی می باشد.

دمپختک مرغ یکی از غذاهایی است که با مرغ به صورت آسان و سریع تهیه می شود و آن را در زمان هایی که وقت زیادی برای درست کردن غذا ندارید به آسانی و سریعی می توانید درست کنید و از طعم و مزه این غذای جذاب لذت ببرید. دمپختک مرغ یک پیشنهاد ویژه برای دوست داران به مرغ می باشد. می توانید یک غذای خوشمزه و متفاوت را با مرغ و گوجه یا رب تهیه کنید. مقادیر گفته شده برای دو نفر مناسب است و می توانید مواد را دو برابر کنید. امروز قصد داریم در سلام دنیا طرز تهیه دمپختک مرغ زعفرانی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشد.

مواد لازم برای دمپختک مرغ ریش ریش ساده با برنج

سینه مرغ2 عدد
پیاز1 عدد
برنج نیم دانه2 پیمانه
گوجه فرنگی3 عدد
نمک، فلفل، زرد چوبهبه مقدار لازم
زعفران50 گرم
کره100 گرم

دستور پخت دمپختک مرغ ریش ریش ساده با برنج

1

طرز تهیه دمپختک مرغ

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا برنج را خیس کنید و نمک بریزید و بزارید تا خیس بخورد. زعفران را بسابید و چند تکه یخ روی زعفران قرار دهید تا رنگ باز کند. سینه مرغ را به همراه کمی آب و ادویه و یک پیاز 4 قاچ شده بگذارید تا پخته شود. بعد از پخته شدن مرغ ها آن را از آبش جدا کنید و اجازه دهید تا سرد شود سپس مرغ ها را ریش ریش کنید.

طرز تهیه دمپختک مرغ و برنج ساده و خوشمزه
2

مرحله دوم: پخت مواد

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی شعله ملایم مرغ های ریش ریش شده را تفت دهید تا طلایی شود. گوجه فرنگی ها شسته شده و رنده شده را به مرغ اضافه کنید و اجازه دهید رنگ باز کند. سپس زعفران دم کشیده را بعد از تفت دادن مرغ ها و رب گوجه فرنگی اضافه کنید و هم بزنید.

3

مرحله سوم: آماده کردن دمپختک

برنج از قبل خیس کرده را از صافی رد کنید و آب مرغی که باقی مانده است را روی شعله زیاد قرار دهید و اندازه 2 لیوان آب مرغ بگذارید باقی بماند و برنج را داخل آب بریزید و اجازه دهید تا برنج و آب مرغ باهم به جوش آید و آب مرغ تمام شود. بعد از اینکه آب مرغ تمام شد مرغ های ریش ریش شده را روی برنج بریزید و با کفگیر از زیر برنج هم بزنید تا مرغ با برنج مخلوط شود.

4

مرحله آخر: پخت دمپختک مرغ

بعد از مخلوط کردن مرغ و برنج کره را لای برنج بگذارید و درب قابلمه را بگذارید. روی شعله ملایم و با شعله پخش کن اجازه دهید تا برنج به مدت 40 تا 45 دقیقه دم ببرد و دمپختک آماده شود. بعد از گذشت این زمان دمپختک آماده است. در ظرف مناسب به همراه سالاد شیرازی سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه دمپخت مرغ

نکات مهم برای تهیه دمپخت مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه

  • برای اینکه دمپختک نسوزد از شعله پخش کن استفاده کنید.
  • می توانید برنج را آبکش کنید و ته دیگ نان یا سیب زمینی بگذارید.
  • می توانید از گوجه فرنگی یا پودر رب در مواد استفاده کنید.
  • به همراه مرغ ها می توانید سیب زمینی اضافه کنید.
  • می توانید مرغ ها را به صورت کامل در برنج قرار دهید.
از
30
رای