طرز تهیه اسنک مرغ خانگی خوشمزه و مخصوص با قارچ و پنیر

طرز تهیه اسنک مرغ خانگی خوشمزه و مخصوص با قارچ و پنیر اسنک ها غذا های ساده و خوشمزه ای هستند و انواع مختلفی دارند. می توانید طرز تهیه اسنک مرغ خانگی خوشمزه و مجلسی با قارچ و پنیر را در سلام دنیا مشاهده کنید و آن را به عنوان یک میان وعده خاص در منزل تهیه کنید.

اسنک ها غذا های سریع و خوشمزه ای هستند که اغلب به عنوان پیش غذا استفاده شده و ارزش غذایی بالایی ندارند ولی نسبت به غذا های اصلی از ماندگاری بالایی برخوردار است. اسنک مناسب پیک نیک یا میان وعده کودکان است. اسنک ها با مواد مختلفی از جمله مرغ، گوشت، سوسیس و ژامبون تهیه می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه اسنک مرغ خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای اسنک مرغ

فیله مرغ4 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
پیاز1 عدد
نان تست12 عدد
قارچ100 گرم
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک ، فلفل، آویشنبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت اسنک مرغ

1

طرز تهیه اسنک مرغ

ابتدا پیاز، فلفل دلمه ای و قارچ را به شکل نگینی ریز برش می دهیم.

طرز تهیه اسنک مرغ خانگی بدون ساندویچ ساز
2

مرحله دوم: تفت دادن مرغ و پیاز

حالا داخل تابه مناسبی روغن ریخته و پیاز را در آن تفت می دهیم تا کمی طلایی شود سپس فیله مرغ نگینی شده را به آن افزوده و به همراه نمک، فلفل و آویشن به خوبی تفت می دهیم .

3

مرحله سوم: افزودن قارچ و فلفل دلمه ای

رنگ مرغ که تغییر داد و عطر خوبی از مواد داخل تابه به استشمام رسید. قارچ و فلفل دلمه را هم می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا قارچ و فلفل دلمه ای هم خوب پخته شوند؛ حالا از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم تا خنک شود.

4

مرحله چهارم: افزودن پنیر به اسنک

6 عدد از نان ها را داخل سینی چیده و از مواد آماده شده روی نان ها می ریزیم و خوب پخش می کنیم یک لایه پنیر پیتزا هم روی مواد ریخته و لایه بعدی نان را روی پنیر می گذاریم و کمی فشار می دهیم.

5

مرحله آخر: قرار دادن اسنک مرغ در ساندویچ ساز

اسنک های آماده شده را داخل دستگاه ساندویج ساز بگذارید و بعد در کنار انواع سس ها نوش جان کنید.

طرز تهیه اسنک مرغ خوشمزه با ساندویچ ساز

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه اسنک مرغ با ساندیچ ساز

  • حتما قبل از تهیه اسنک چهار وجه نان تست را که لایه ای ضخیم دارد را با چاقوی اره ای برش دهید تا اسنک لطیف تری داشته باشید.
  • نان  تست مورد استفاده باید تازه و لطیف باشد تا داخل دستگاه ساندویچ ساز شکننده نباشد.
  • در صورت دلخواه می توانید از سس ماکارونی تهیه شده با سویا هم این اسنک را به شکل گیاهی تهیه کنید. 

طرز تهیه اسنک مرغ بدون دستگاه ساندویچ ساز

  • اگر دستگاه ساندویچ ساز در دسترس ندارید تابه ای را گرم کنید اسنک را داخل آن گذاشته و یک جسم سنگین روی آن قرار دهید و بعد از چند دقیقه اسنک را برگردانید تا پنیر آن به خوبی آب شود و بعد نوش جان کنید.
از
2
رای