طرز تهیه بیسکویت رژیمی خانگی خوشمزه با جو پرک و شیره انگور

طرز تهیه بیسکویت رژیمی خانگی خوشمزه با جو پرک و شیره انگور بیسکوییت رژیمی یکی از شیرینی خانگی بسیار خوشمزه و مغذی است که در زمان رعایت رژیم لاغری می تواند میان وعده مناسبی برای شما باشد. دستور پخت و طرز تهیه بیسکوییت رژیمی خوشمزه و ساده با جو پرک و شهد انگور در سلام دنیا.

بیسکوییت های رژیمی، بیسکوییت هایی هستند که با دستورالعمل های بین المللی  تهیه شده و در آن ها از مواد پر کالری مثل شکر، تخم مرغ، کره و آرد کمتری استفاده و یا اصلا استفاده نمی شود. بیسکوییت های رژیمی بسیار مناسب برای صرف یک عصرانه در کنار چای می باشد و معده را برای مدتی پر نگه می دارد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه بیسکوییت رژیمی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای بیسکوییت رژیمی بدون شکر با جو پرک مرحله به مرحله

جو پرک2 لیوان
شیره انگور1/2 لیوان
تخم مرغ1 عدد
بکینگ پودر1/2 قاشق چایخوری
پودر رازیانه1 قاشق چایخوری
وانیل1/4 قاشق چایخوری
مغزیجات دلخواه (پودر بادام، پودر نارگیل)به میزان لازم

دستور پخت بیسکوییت رژیمی بدون شکر با جو پرک مرحله به مرحله

1

طرز تهیه بیسکوییت جو رژیمی با شهد انگور

مرحله اول: ابتدا جو پرک را داخل سینی مناسبی ریخته و آن را خوب پخش می کنیم. سپس داخل فر با دمای 150 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار می دهیم، در این مدت آنها را تست می کنیم.

طرز تهیه بیسکویت جو رژیمی با شهد انگور
2

مرحله دوم: آرد کردن جو پرک

بعد از 15 دقیقه جو را از داخل فر خارج کرده و زمان می دهیم تا خنک شود. سپس داخل مخلوط کن ریخته و کاملا جو را پودر می کنیم تا به شکل آرد در بیاید. در نهایت پودر را الک کرده و یک آرد لطیف بدست می آید.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر بیسکوییت

تخم مرغ و وانیل را داخل کاسه مناسبی ریخته و خوب مخلوط می کنیم، سپس شیره انگور را می افزاییم و با مواد تخم مرغی مخلوط کرده تا مایعی یکدست فراهم شود.

4

مرحله چهارم: افزودن مغزها

در این مرحله پودر رازیانه، بکینگ پودر و انواع مغزها را با هم به مواد تخم مرغی می افزاییم و همه مواد را با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

5

مرحله پنجم: افزودن پودر جو آماده شده

در نهایت کار پودر جو را به تدریج به مواد می افزاییم تا خمیر تقریبا سفتی به دست آید به حالتی که بتوان بین دو دست به آن شکل داد.

6

مرحله ششم: آماده سازی خمیر بیسکوییت برای پخت

از خمیر آماده شده به اندازه یک گردو برمی داریم و بین دو دست گلوله می کنیم و داخل سینی پخت که کاغذ روغنی انداخته ایم، می چینینم. حالا با مهر شیرینی پزی که آغشته به روغن کرده ایم روی بیسکوییت ها می زنیم تا کمی مسطح شود و شکل بگیرد.

7

مرحله آخر: پخت بیسکوییت رژیمی

سینی حاوی بیسکوییت ها را داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد گذاشته و به مدت 20 دقیقه می پزیم تا بیسکوییت ها از دور طلایی شود. سپس بیسکوییت ها را از داخل فر خارج کرده زمان می دهیم تا کاملا خنک شوند و بعد داخل ظرف درب داری چیده و نگهداری و نوش جان کنید.

طرز تهیه بیسکویت رژیمی با جو پرک و شیره انگور

نکات مهم و فوت و فن تهیه بیسکوییت جو رژیمی خانگی با شیره انگور

  • می توانید پودر زنجبیل را هم جایگزین رازیانه کنید.
  • برای شکل دادن به خمیر می توانید دستتان را با کمی روغن مایع چرب کنید.
  • اگر شیره انگور در دسترس ندارید از شیره خرما و یا توت هم می توانید استفاده کنید.
از
5
رای