طرز تهیه ژله ویترینی خوشمزه و مجلسی میوه ای با شیر

طرز تهیه ژله ویترینی خوشمزه و مجلسی میوه ای با شیر ژله ویترینی یکی از زیبا ترین روش های تهیه ژله است و هم اینکه تلفیق میوه و ژله طعم بی نظیری به ژله شما می دهد. طرز تهیه ژله ویترینی میوه ای خوشمزه و مجلسی با شیر را در سلام دنیا مشاهده کنید

ژله یکی از دسر های سبک و بسیار مغذی است که از ژلاتین حیوانی تهیه شده و خواص بی نظیری دارد. و در مقایسه با دیگر دسر ها گزینه بسیار بهتری است. یکی از ژله های زیبا را که می توانید برای پذیرایی هایتان تهیه کنید، ژله ویترینی است، این ژله به راحتی و با رعایت نکاتی به راحتی تهیه شده و زینت بخش سفره های پذیرایی شما می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ژله ویترینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ژله ویترینی

ژله آلوئه ورا3 بسته
آب جوش2 لیوان
آب سرد1 لیوان
شیر1/2 لیوان
انواع میوه برش خورده بنا به سلیقه و فصلبه میزان لازم

دستور پخت ژله ویترینی

1

طرز تهیه ژله ویترینی با شیر

مرحله اول آماده سازی ژله؛ ابتدا ژله ها را داخل کاسه ای ریخته و بعد 1/5 لیوان آب جوش به آن بیفزایید. حالا به قدری ژله را مخلوط کنید تا تمام ذرات ژله در آب حل شوند.

طرز تهیه ژله ویترینی با شیر
2

مرحله دوم: قرار دادن ژله ویترینی در یخچال

حالا 1/3 از ژله آماده شده را ته قالب ریخته و در یخچال می گذاریم تا نیم بند شود.

3

مرحله سوم: افزودن میوه

حالا که ژله نیم بند شد از یخچال خارج کرده و توت فرنگی یا هر میوه در دسترسی را داخل ظرف گذاشته و کمی در ژله فرو می بریم تا خوب فیکس شود. سپس قالب را در یخچال می گذاریم تا کاملا سفت شود.

4

مرحله چهارم: افزودن باقی مانده ژله

قالب را یخچال بیرون آورده و باقی ژله را روی میوه ها ریخته و دوباره به یخچال منتقل می کنیم.

5

مرحله پنجم: افزودن لایه نهایی

حالا یک بسته باقی مانده ژله را در نصف لیوان آب جوش حل می کنیم و بعد شیر را به آن افزوده و این ژله سفید رنگ را روی ژله بی رنگ ریخته و اجازه می دهیم تا این لایه هم به خوبی ببندد.

6

مرحله آخر: سرو ژله ویترینی

بعد از اینکه ژله مرحله آخر هم خوب سفت شده قالب را برای چند لحظه روی بخار آب گرفته و بعد داخل ظرف مورد نظر بر می گردانیم و نوش جان.

طرز تهیه ژله ویترینی میوه ای با شیر

نکات مهم و فوت و فن تهیه ژله ویترینی میوه ای 

  • از کیوی و آناناس تازه برای ژله ویترینی استفاده نکنید در صورت تمایل به استفاده از آنها می توانید آن ها را چند دقیقه بپزید و بعد استفاده کنید.
  • برای ژله ویترینی به جای میوه می توانید از ژله رولی هم استفاده کنید.
  • اگر برای انجام مراحل عجله داشتید مراحل بسته شدن ژله داخل فریزر انجام دهید (دقت کنید که سریع بررسی کنید که ژله یخ نزند)
از
30
رای