طرز تهیه حلوا زعفرانی مجلسی و خوشمزه خوشرنگ مرحله به مرحله

طرز تهیه حلوا زعفرانی مجلسی و خوشمزه خوشرنگ مرحله به مرحله حلوا های بسیار متنوعی داریم که در جای جای کشور با مواد بومی آن منطقه پخته و نام گذاری می شود. در ادامه می توانید آموزش دستور پخت و طرز تهیه حلوا زعفرانی مجلسی را به صورت مرحله به مرحله ببینید.

حلوا یک شیرینی و یا دسر کاملا ایرانی است که از ترکیب ماده نشاسته ای، قند و چربی بدست می آید. حلوا در مراسمی چون ختم ها مورد استفاده قرار می گیرد یا در مراسم عزاداری محرم در بین مردم پخش می شود. حلوا های بسیار متنوعی داریم که در جای جای کشور با مواد بومی آن منطقه پخته می شود. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه حلوا مجلسی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای حلوا

آرد سفید2 لیوان
شکر1 لیوان
روغن2/3 لیوان
گلاب دو آتیشه2 قاشق
آب2 لیوان
پودر هل سبزنصف قاشق چایخوری
پودر گل محمدینصف قاشق چایخوری
زعفران دم کرده2 قاشق

دستور پخت حلوا

1

طرز تهیه شربت حلوا

ابتدا شکر و آب را داخل ظرف مناسبی می ریزیم روی حرارت قرار داده اجازه میدهیم تا به جوش بیاید بعد به آن گلاب ، هل، زعفران و پودر گل محمدی اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا شربت به قوام و غلظت مناسب برسد.

2

طرز تهیه حلوا زعفرانی مجلسی

آرد را روی حرارت گذاشته و مدام با قاشق چوبی مخلوط می کنیم تا تفت خورده و به رنگ مناسب (سلیقه مان) برسد. حالا روغن را اضافه کرده و کمی هم آرد را با روغن مخلوط تفت می دهیم. کم کم شربت را به آرد اضافه می کنیم و مخلوط کرده تا شکل منسجمی پیدا کند و براق شود این زمانی است که حلوا آماده شده و می توان آن را در ظرف مناسب سرو ریخت و با پودر پسته، نارگیل و بادام تزیین کرد.

طرز تهیه حلوا زعفرانی مجلسی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه حلوا مجلسی زعفرانی

  • اگر می خواهید حلوا با شیره انگور داشته باشید بهتر است جایگزین شربت شکر، شیره طبیعی ( مانند شیره انگور) را جایگزین کنید.
  • برای اینکه حلوایی با رنگ روشن و زعفرانی داشته باشید بهتر است تا آرد را با شعله کم و زمان طولانی تر تفت دهید تا رنگ آرد تغییر نکند.
  • اگر مایل بودید حلوایی دو رنگ داشته باشید آرد را دو قسمت کرده و با دو درجه رنگ متفاوت تفت دهید. فقط توجه داشته باشید که بعد از افزودن شربت به آرد یک درجه رنگ آن تیره تر خواهد شد.

 

از
17
رای