طرز تهیه شکلات صبحانه ساده خانگی خوشمزه فندقی با شیر و کاکائو

طرز تهیه شکلات صبحانه ساده خانگی خوشمزه فندقی با شیر و کاکائو شکلات صبحانه، معجون خوشمزه و محبوب است که اصالت ایتالیایی دارد. برای درست کردن شکلات صبحانه می توانید طرز تهیه شکلات صبحانه فندقی خوشمزه و ساده خانگی با شیر و پودر کاکائو را در سلام نیا مشاهده کنید.

شکلات صبحانه محصولی بدست آمده از فندق و شکلات است که در بین تمام افراد دنیا دارای محبوبیت است، و اغلب برای صبحانه در کنار پنکیک و یا نان مورد استفاده قرار می گیرد. این خوراکی هیجان انگیز طعم دهنده عالی برای دسر و شیرینی ها هم می باشد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه شکلات صبحانه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شکلات صبحانه

پودر کاکائو1 لیوان
شکر1 لیوان
شیر1 لیتر
کره50 گرم
پودر فندق4 قاشق غذا خوری

دستور پخت شکلات صبحانه

1

طرز تهیه شکلات صبحانه خوشمزه خانگی

مرحله اول آماده کردن مواد است، ابتدا پودر کاکائو و شکر را با هم خوب مخلوط کرده و به آرامی شیر را به آن افزوده و مخلوط می کنیم تا کاملا شکر در شیر حل شود.

2

مرحله دوم: فرآیند پخت مواد

ترکیب آماده شده را روی حرارت گذاشته مدام مخلوط می کنیم تا ته نگیرد و حدودا بعد از گذشت 60 دقیقه مواد کم کم غلیظ می شوند.

3

مرحله سوم: افزودن کره

در این مرحله کره را افزوده و کاملا مخلوط می کنیم تا مواد هر چه بیشتر قوام پیدا کنند. حالا از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم تا خنک شود.

4

مرحله آخر: افزودن پودر فندق به شکلات

پودر فندق را به شکلات صبحانه افزوده و خوب مخلوط می کنیم. حالا می توانید شکلات صبحانه خانگی آماده شده را نوش جان کنید و یا برای تزئین دسر و کیک از آن استفاده کنید.

طرز تهیه شکلات صبحانه ساده فندقی

نکات مهم و فوت و فن تهیه شکلات صبحانه

  • در صورتی که تمایل دارید شکلات تلخ تری داشته باشید، مقدار شکلات را بیشتر کرده و اگر شیرین تر دوست دارید مقدار شکلات را کمتر کنید.
  • شکلات صبحانه روی حرارت باید مداوم مخلوط شود و هرگز نباید ته بگیرد.
  • شکلات صبحانه تا 1 ماه در ظرف در بسته داخل یخچال قابل نگهداری است.
  • شکلات صبحانه این معجون خوشمزه و محبوب را برای اولین بار یک شیرینی پز ایتالیایی تهیه کرد و در 1946 به تولید انبوه در رسید.
از
78
رای