طرز تهیه خاگینه ساده و خوشمزه با شیره انگور + نکات مهم آن

طرز تهیه خاگینه ساده و خوشمزه با شیره انگور + نکات مهم آن خاگینه ، یکی از صبحانه های معروف و ساده ایرانی است که طرفدارهای خودش را دارد. خاگینه انواع مختلفی دارد، در سلام دنیا ما طرز تهیه خاگینه ساده و خوشمزه با شیره انگور را برای شما آموزش داده ایم.

خاگینه نوعی خوراک ایرانی است که به عنوان دسر یا صبحانه نیز مصرف می شود. چیزی شبیه به پنکیک است از نوع ایرانی آن که در شهر های مختلف با مواد اولیه مختلف نیز طبخ می شود. مثلا در شهر تبریز نوعی خاگینه به همراه سبزی طبخ می شود. از انواع خاگینه می توان خاگینه عسلی، تبریزی، گردویی، ماستی، اصفهانی، خاگینه قالبی و کنجدی را نام برد. امروز در بخش آشپزی  وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه خاگینه ساده را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای خاگینه

تخم مرغ2 عدد
آرد2 قاشق غذاخوری
روغنبه میزان لازم
شیره انگوربه میزان لازم

دستور پخت خاگینه

1

طرز تهیه خاگینه ساده و خوشمزه با شیره انگور

ابتدا تخم مرغ ها را داخل کاسه مناسبی شکسته کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. حالا آرد را افزوده و با مفتول فلزی آشپزخانه مخلوط می کنیم تا هیچ گلوله ای باقی نماند.

2

مرحله دوم تهیه خاگینه

حالا تابه مناسبی را روی حرارت گذاشته و مقداری روغن داخل آن می ریزیم و از خمیر آماده شده ملاقه ملاقه داخل تابه ریخته و مواد را سرخ می کنیم.

3

مرحله سوم پخت خاگینه

دو سمت خاگینه که پخته و برشته شد از داخل تابه خارج می کنیم و با شیره انگور سرو می کنیم. می توانیم روی خاگینه مغز گردو خرد شده هم اضافه کرده و نوش جان کنید.

طرز تهیه خاگینه ساده با شیره انگور

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه خاگینه

  • برای تهیه خاگینه ساده که با شیره یا عسل سرو می شود از آرد سه صفر قنادی استفاده کنید که رنگ زیبا تری داشته باشد البته که با آرد نانوایی خاصیت بیشتری دارد.
  • برای خاگینه عسلی می توانید مقدار کمی وانیل به این مواد اضافه کنید.
  • اگر خاگینه شما غلظت زیادی داشت یا رقیق بود با مقداری آب یا آرد آن را به غلظت ماست هم زده برسانید.
  • خاگینه ساده را طبق دستور بالا تهیه کنید و با شیره انگور خانگی و مغز گردو سرو کنید این ترکیب صبحانه ای مقوی برای کودکان و شروع یک روز کاری می باشد که در شهر قزوین بسیار طرفدار دارد.
از
31
رای