طرز تهیه پوره انبه برای کودک خوشمزه و مقوی و ساده

طرز تهیه پوره انبه برای کودک خوشمزه و مقوی و ساده انبه یک میوه گرمسیری سرشار از ویتامین A است. و یک غذای کمکی عالی برای نوزادانی که حداقل 9 ماهه هستند می باشد. طرز تهیه پوره انبه برای کودکان را به صورت مرحله به مرحله، در آشپزخانه سلام دنیا، آموزش داده ایم.

انبه یک میوه گرمسیری سرشار از ویتامین A است. این میوه گرمسیری خوشمزه یک خوراکی خوب برای نوزادانی است که حداقل 9 ماهه هستند. وقتی می خواهید انبه تازه بخرید، به دنبال میوه ای باشید که بدون هیچگونه لکه، له شدگی یا ترکیدگی باشد. دستور العمل قدم به قدم ما را در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، برای یادگیری طرز تهیه پوره انبه برای نوزاد دنبال کنید.

مواد لازم برای پوره انبه

انبه100 گرم
آببه میزان لازم
سرکه سفیدبه میزان لازم

دستور پخت پوره انبه

1

طرز تهیه پوره انبه برای نوزاد

مرحله اول: انبه را بشویید انبه را با مخلوطی از سه قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید بشویید تا باکتری های آن از بین برود. سپس زیر آب جاری بشویید و خشک کنید.

2

مرحله دوم: انبه را پوست بگیرید و خرد کنید

از چاقوهایی با لبه های دندانه دار استفاده کنید تا ضخیم ترین قسمت های انبه در هر طرف را برش بزنید؛ قسمت گوشتی میوه را تا حد امکان از نزدیک دانه ببرید. سه برش طولی و سه برش عرضی روی انبه بزنید و گوشت آن را بوسیله قاشق از پوست جدا کنید.

طرز تهیه پوره انبه برای نوزاد 8 ماهه
3

مرحله سوم: انبه را پوره یا له کنید

بوسیله یک مخلوط کن یا غذاساز، انبه را به شکل یک پوره نرم و یکدست درآورید. در صورت نیاز برای رسیدن به غلظت مورد نظر به آن آب اضافه کنید. پوره غلیظ تر انبه برای کودکان 10 ماهه یا بزرگتر مناسب است، برای تهیه آن به جای پوره کردن، انبه را بوسیله گوشت کوب به صورت نرم درآورید.

4

مرحله چهارم: سرو کردن پوره انبه

این میوه گرمسیری طعمی عالی دارد. می توانید آن را با غذاهای دیگر مخلوط کنید تا کودک شما با طعم های بیشتری آشنا شود، از جمله با میوه ها، سبزیجات، مرغ، جو دو سر یا ماست پرچرب. می توان پوره انبه را با مواد غذایی زیر نیز امتحان کرد: سیب زمینی شیرین؛ کدو حلوایی سیب؛ گلابی، موز، ماست یونانی پرچرب، جودوسر، بوقلمون.

5

مرحله آخر: نگهداری باقیمانده پوره انبه

پوره انبه را با قرار دادن در ظرف های بدون BPA، می توان به مدت 3 روز درون یخچال نگهداری کرد. باقیمانده آن درون فریزر تا 3 ماه قابل استفاده است. یک شب قبل از مصرف پوره فریز شده آن در یخچال، یخ زدایی کنید.

طرز تهیه پوره انبه برای کودک با شیر

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره انبه برای نوزاد

  • انبه رسیده هنگام فشار دادن کمی نرم است و عطر میوه ای فوق العاده ای دارد؛ 
  • رنگ انبه رسیده می تواند بین قرمز، زرد یا نارنجی باشد و نشانه زیاد مناسبی برای مشخص کردن میزان رسیده بودن آن نیست.
  • توجه: همیشه پیش از اینکه غذای تازه ای به کودک خود بدهید با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید، بخصوص اگر فرزندتان دچار آلرژی است. به علاوه، برخی از متخصصان اطفال اعتقاد دارند که باید از تهیه پوره هویج، اسفناج یا چغندر نیز بخاطر میزان بالای نیترات در سبزیجات تازه اجتناب کرد.

منبع: parents

از
9
رای