طرز تهیه نرگسی اسفناج ساده، خوشمزه و مجلسی با پیاز داغ عسلی

طرز تهیه نرگسی اسفناج ساده، خوشمزه و مجلسی با پیاز داغ عسلی اسفناج یکی از سبزیجات مفید می باشد، برای اینکه از این منبع ویتامین بیشتر بهره مند شوید. نرگسی اسفناج را حتما امتحان کنید. طرز تهیه نرگسی اسفناج ساده و خوشمزه خانگی با پیاز داغ را در سلام دنیا مشاهده کنید.

نرگسی اسفناج یکی از غذا های مقویی و اصیل ایرانی و غذای محلی شمال کشور می باشد که در کمترین زمان ممکن تهیه می شود. از این غذا می توان به عنوان منبع ویتامین نام برد. اسفناج فواید بسیاری برای بدن دارد از جمله: درمان اکنه، مفید برای سوزش معده، سلامت قلب، رشد مو، درمان کم خوابی، دارای خواص ضد سرطانی کمی از خواص این گیاه هستند که ذکر کردیم. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه نرگسی اسفناج را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای نرگسی اسفناج

اسفناج تازه400 گرم
پیاز2 عدد
تخم مرغ4 عدد
سیر4 حبه
نمک، فلفل، زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت نرگسی اسفناج

1

طرز تهیه نرگسی اسفناج خوشمزه و ساده

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه: ابتدا اسفناج ها را پاک کرده بشویید و به تکه های کوچکتری برش دهید. پیاز ها را به شکل خلالی برش دهید. سیر را پوست گرفته و رنده ریز کنید.

طرز تهیه نرگسی اسفناج مجلسی
2

مرحله دوم: پخت اسفناج

اسفناج را داخل قابلمه مناسبی ریخته و 1 استکان آب به آن افزوده و روی حرارت قرار می دهیم تا خوب پخته شود و در نهایت آبی در قابلمه باقی نماند.

3

مرحله سوم تهیه نرگسی: تفت دادن پیاز و سیر

داخل تابه مناسبی روغن ریخته و پیاز و سیر را داخل تابه کاملا سرخ می کنیم تا پیاز ها طلایی شوند. سپس نمک، فلفل، زردچوبه و اسفناج را به پیاز داغ افزوده و خوب تفت می دهیم.

4

مرحله چهارم: افزودن تخم مرغ

حالا 3 عدد از تخم مرغ ها را داخل کاسه ای ریخته و خوب مخلوط می کنیم کمی نمک و فلفل می زنیم و به اسفناج اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا تخم مرغ کاملا پخته شود.

5

مرحله آخر: سرو نرگسی اسفناج

داخل تابه ای یک عدد تخم مرغ باقی مانده را داخل کاتر زیبایی سرخ کرده و بعد از اینکه نرگسی را داخل ظرف زیبایی ریختیم با تخم مرغ سرخ شده تزئین و در کنار نان تازه نوش جان کنید.

طرز تهیه نرگسی اسفناج ساده و خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن تهیه نرگسی اسفناج با پیاز داغ

  • اسفناج را بشویید و ضد عفونی کنید بعد از اینکه آب اضافی آن خارج شد اسفناج را خرد کنید.
  • پیازی که برای نرگسی اسفناج تهیه می کنید باید پیاز عسلی باشد.
  • این غذا بسیار مناسب برای پیش غذا، صبحانه و میان وعده می باشد.
از
8
رای