طرز تهیه نخود پلو خوشمزه و مجلسی با مرغ و شوید به سبک ترکیه

طرز تهیه نخود پلو خوشمزه و مجلسی با مرغ و شوید به سبک ترکیه نخود پلو یک غذای خوشمزه و زیباست که به راحتی می توان در کمترین زمان طبخ کرد، نخود پلو را می توان با گوشت، مرغ و تن ماهی سرو کرد. طرز تهیه نخود پلو ترکیه ای خوشمزه و مجلسی با مرغ و شوید را در سلام دنیا مشاهده کنید.

نخود پلو یک غذای خوشمزه و زیباست که اصالتی ترکیه ای دارد. نخود پلو را با نخود سبز نوبرانه بهار تهیه می کنند. نخود پلو را هم به شکل استامبولی با گوجه تهیه می کنند و هم به شکل باقالی پلو به همراه شوید که بسیار خوشمزه می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه نخود پلو را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای نخود پلو

نخود1 پیمانه
برنج3 پیمانه
سینه مرغ ریز خرد شده400 گرم
پیاز1 عدد
کرهبه میزان لازم
نمک و فلفلبه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم
شوید خشکبه میزان لازم

دستور پخت نخود پلو

1

طرز تهیه نخود پلو سبز ترکیه

مرحله اول آماده سازی نخود: برای این کار، ابتدا نخود سبز را پاک کرده و می شوییم داخل قابلمه را آب پر کرده و روی حرارت می گذاریم به جوش که آمد نخود را داخل آب جوش ریخته و اجازه می دهیم تا 10 دقیقه بپزد و بعد آبکش می کنیم.

طرز تهیه نخود پلو ترکیه ای
2

مرحله دوم: آماده سازی مرغ

ابتدا تابه ای را روی حرارت گذاشته و مقداری کره داخل آن می ریزیم. سپس پیاز ها را نگینی خرد کرده و داخل کره تفت می دهیم تا طلایی شود. حالا مرغ را به همراه نمک، فلفل به پیاز افزوده و اجازه می دهیم تا کاملا تفت بخورند؛ در نهایت زعفران را افزوده و از روی حرارت برمی داریم.

3

مرحله سوم: آماده سازی برنج

برنج را پاک کرده می شوییم و به مدت 2 ساعت با نمک خیس می کنیم. داخل قابلمه مناسبی را آب ریخته و اجازه می دهیم تا به جوش آید. حالا برنج را به آب در حال جوش می افزاییم و زمانی که برنج به سطح آب آمد نخود را به برنج افزوده و برنج را آبکشی می کنیم.

4

مرحله چهارم: دم گذاشتن نخود پلو

داخل قابلمه مناسبی را کمی کره ریخته و ته دیگ دلخواه را ته قابلمه می گذاریم حالا از برنج و نخود آبکش شده، مرغ و شوید به صورت لایه ای می ریزیم تا مواد کاملا تمام شود. بعد یک قاشق غذا خوری کره را ذوب کرده و یک قاشق غذا خوری زعفران به آن افزوده و روی برنج می ریزیم.

5

مرحله آخر: سرو نخود پلو

حالا نخود پلو دم کشیده را در ظرف مناسبی کشیده و در کنار سالاد شیرازی نوش جان کنید.

طرز تهیه نخود پلو مجلسی رستورانی

نکات مهم و فوت و فن تهیه نخود پلو با مرغ و شوید

  • برای این غذا اگر شوید ساطوری تازه استفاده کنید بسیار عالی می شود.
  • این غذا جایگزین بسیار خوبی برای کسانی است که به فابیس مبتلا هستند و منع مصرف باقالی دارند.
  • می توانید روغن را جایگزین کره کنید.
  • نخود پلو طور ساده هم بسیار خوشمزه و مناسب برای گیاه خواران است.
از
68
رای