طرز تهیه کبه سیب زمینی عربی خوشمزه با گوشت به سبک فست فودی

طرز تهیه کبه سیب زمینی عربی خوشمزه با گوشت به سبک فست فودی کبه سیب زمینی یکی از انواع غذاهای عربی است ک در جنوب کشور بیشتر طبخ می شود و اگر طرفدار غذاهای فست فودی و ترد هستید. با طرز تهیه کبه سیب زمینی بوشهری مخصوص و خوشمزه با ما در آشپزخانه سلام دنیا همراه باشید.

کبه نوعی غذای عربی است که بسیار خوشمزه و پر طرفدار می باشد. کبه را با برنج، بلغور و سیب زمینی و مواد میانی گوشتی تهیه می کنند. کبه را در شهرهای جنوبی کشور بیشتر طبخ می کنند. کبه سیب زمینی بوشهری یکی از خوشمزه و جذاب ترین نوع کبه ها به حساب می آید. در بخش آشپزی از  سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کبه سیب زمینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کبه سیب زمینی بوشهری خوشمزه با گوشت چرخ کرده برای 4 نفر

سیب زمینی بزرگ4 عدد
پیاز2 عدد
گوشت چرخ شده200 گرم
روغن زیتون2 قاشق غذا خوری
جعفری ساطوری شده2 قاشق غذا خوری
روغنبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم
پودر کاری و پاپریکابه میزان لازم

دستور پخت کبه سیب زمینی بوشهری خوشمزه با گوشت چرخ کرده برای 4 نفر

1

طرز تهیه کبه سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

مرحله اول: ابتدا سیب زمینی ها را خوب می شوییم، سپس آنها را به همراه 2 پیمانه آب داخل قابلمه ای ریخته و روی حرارت می گذاریم تا کاملا پخته شوند. بعد از اینکه سیب زمینی ها پخته شدند. اجازه دهید تا سرد شوند، حالا سیب زمینی ها را پوست کنده و رنده می کنیم.

طرز تهیه کبه سیب زمینی عربی
2

مرحله دوم: آماده سازی مواد میانی

پیازها را نگینی بسیار ریز خرد و یا رنده می کنیم. سپس داخل تابه ای ریخته و به همراه روغن زیتون تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس کمی نمک، فلفل، زردچوبه، پودر کاری و پاپریکا می افزاییم و تفت می دهیم تا عطر ادویه ها به مشام برسد.

3

مرحله سوم: افزودن گوشت چرخ کرده

در این مرحله گوشت چرخ شده را به پیاز داغ و ادویه ها می افزاییم و خوب با کفگیر فشار می دهیم تا گوشت ها کاملا ریز ریز شوند و تکه بزرگی از گوشت باقی نماند. عطر خوشی که از مواد بلند شد جعفری را هم افزوده و سس گوشتی را از روی حرارت بر می داریم.

4

مرحله چهارم: آماده سازی کبه ها

مقدار کمی نمک و فلفل به سیب زمینی پخته شده می افزاییم و خوب ورز می دهیم تا کاملا منسجم شود، حالا از سیب زمینی آماده شده به اندازه 1 نارنگی بر می داریم بین دو دست کمی باز می کنیم از مواد گوشتی داخل آن می ریزیم و خوب سیب زمینی را جمع می کنیم طوری که مشخص نباشد مواد میانی داخل سیب زمینی است.

5

مرحله پنجم: سرخ کردن کبه سیب زمینی

حالا داخل تابه دیواره بلند یا قابلمه کوچکی را تا نیمه روغن می ریزیم و زمان می دهیم تا کاملا روغن داغ شود. سپس کبه سیب زمینی ها را داخل روغن داغ انداخته و کاملا سرخ می کنیم تا طلایی شود.

6

مرحله آخر: سرو کبه سیب زمینی

کبه ها را بعد از سرخ شدن داخل توری فلزی و یا روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آنها خارج شود. حالا داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار سس تند نوش جان کنید.

طرز تهیه کبه سیب زمینی بدون فر

نکات مهم و فوت و فن تهیه کبه سیب زمینی بوشهری مخصوص

  • اگر سیب زمینی پخته و له شده انسجام کافی را نداشت، کمی پودر سوخاری به سیب زمینی ها بیفزایید.
  • 2 قاشق روغن زیتون برای تهیه سس گوشتی کافی است، زیرا اگر بیشتر باشد از داخل توپک بیرون می زند و موقع سرخ کردن کبه دچار مشکل می شوید.
  • کبه باید حالت اشک دو طرفه داشته باشد بهتر است به این شکل تهیه شود.
از
4
رای