طرز تهیه سمبوسه اسفناج و پنیر خوشمزه و ساده با نان لواش

طرز تهیه سمبوسه اسفناج و پنیر خوشمزه و ساده با نان لواش سمبوسه اسفناج ، یکی از سمبوسه های مقوی و خوشمزه است که دستور پخت ساده دارد. با طرز تهیه سمبوسه اسفناج و پنیر خوشمزه و ساده با نان لواش یا خمیر یوفکا را در سلام دنیا بیاموزید.

سمبوسه یکی از غذاهای ایرانی اصیل می باشد که بسیار پرطرفدار و خوشمزه است. سمبوسه غذای کاملا غیر رژیمی و خوش خوراک است. اما ما سعی داریم تا یک سمبوسه مغذی که بتواند مواد غذایی لازم برای برای یک وعده غذایی را به بدن برساند. سمبوسه اسفناج می تواند مواد مغذی لازم را به بدن برساند زیرا سرشار از ویتامین و مواد مغذی می باشد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سمبوسه اسفناج را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سمبوسه اسفناج و پنیر خوشمزه خانگی برای 4 نفر

اسفناج400 گرم
سیر5 حبه
پیاز1/2 عدد
نان لواش یا یوفکابه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
پنیر پیتزا یا فتابه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت سمبوسه اسفناج و پنیر خوشمزه خانگی برای 4 نفر

1

طرز تهیه سمبوسه اسفناج و پنیر پیتزا

مرحله اول: ابتدا اسفناج ها را پاک کرده و می شوییم، زمان می دهیم تا آب اضافی آن از بین رود. حالا اسفناج ها را ریز خرد می کنیم و آماده می گذاریم.

طرز تهیه سمبوسه اسفناج با پنیر پیتزا
2

مرحله دوم: آماده سازی پیاز و سیر

پیاز و سیر را پوست گرفته و رنده ریز می کنیم. حالا تابه ای را روی حرارت می گذاریم، کمی روغن داخل تابه ریخته و پیاز و سیر را تا جایی که کمی سبک شوند تفت می دهیم. بعد نمک، فلفل و زرد چوبه به پیاز و سیر تفت خورده می افزاییم و زمان می دهیم تا ادویه هم خوب تفت بخورد.

3

مرحله سوم: افزودن اسفناج

حالا اسفناج را می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا حجم اسفناج ها کم شود و رطوبت آن از بین برود. سپس مواد آماده شده را از روی حرارت بر می داریم و پنیر را به مواد افزوده و مخلوط می کنیم.

4

مرحله چهارم: آماده سازی سمبوسه ها

نان های لواش را به شکل مستطیل های باریک و بلند برش می دهیم با عرض 5 تا 10 سانتی متر سپس از مواد آماده شده یک سمت نان گذاشته و سمبوسه را به شکل مثلثی تا کرده و تا انتها ادامه می دهیم.

5

مرحله آخر: سرخ کردن سمبوسه ها

تابه مناسبی را روی حرارت قرار می دهیم و داخل آن روغن می ریزیم، روغن که داغ شد. سمبوسه های آماده شده را داخل روغن گذاشته و دو سمت آن ها را تا جایی که طلایی شوند سرخ می کنیم. سپس روی دستمال روغن گیر گذاشته تا روغن اضافی آنها جدا شود. سپس داخل ظرف سرو زیبایی چیده و نوش جان کنید.

طرز تهیه سمبوسه اسفناج با نان لواش

نکات مهم و فوت و فن تهیه سمبوسه اسفناج ساده با پنیر 

  • سمبوسه ها باید داخل روغن شناور و داغ سرو شود تا روغن اضافی جذب سمبوسه ها نشود.
  • می توانید کمی پیازچه تازه هم خرد کرده و به اسفناج بیفزایید.
  • از نان لواش، نان تافتون، نان پیتا و یوفکا می توان برای تهیه سمبوسه استفاده کرد.
از
7
رای