طرز تهیه چیپس خانگی با طعم گوجه ای ترد و خوشمزه بازاری

طرز تهیه چیپس خانگی با طعم گوجه ای ترد و خوشمزه بازاری چیپس گوجه ای خانگی یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و هوس انگیز است که سالمتر از چیپس های بازاری است و می تواند میان وعده بسیار مناسب برای کودکان باشد. با طرز تهیه چیپس گوجه ای ترد و خوشمزه بازاری با سلام دنیا همراه باشید.

چیپس یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و پر طرفداری است که هیچ محدودیت سنی برای علاقه مندان به آن و جود ندارد. چیپس ها در قدیم در بازار فقط با طعم نمکی وجود داشت ولی الان با انواع و ادویه ها تهیه و در دسترس قرار دارد که می تواند جوابگوی تمام سلیقه ها باشد. چیپس خانگی بسیار خوشمزه و سلامت تر از چیپس های بازاری می باشد و مزیت دیگر آن نداشتن مواد نگه دارنده می باشد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه چیپس گوجه ای را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای چیپس گوجه ای خوشمزه خانگی در فر

سیب زمینی4 عدد
نمک1 قاشق غذا خوری
پودر گوجهبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم

دستور پخت چیپس گوجه ای خوشمزه خانگی در فر

1

طرز تهیه چیپس گوجه ای خوشمزه و مجلسی در خانه

مرحله اول: ابتدا سیب زمینی ها را خوب می شوییم، بنابه سلیقه و اینکه سیب زمینی پوست خوبی داشته باشد آنها را با پوست و یا پوست کنده با رنده چیپس کن یا پوست کن سبزیجات به لایه های نازک چیپسی تبدیل می کنیم.

طرز تهیه چیپس گوجه ای خانگی
2

مرحله دوم: استراحت سیب زمینی ها

سیب زمینی های برش خورده را داخل ظرفی از آب و یخ قرار می دهیم و چندین بار آب آن را عوض می کنیم تا نشاسته اضافی سیب زمینی ها خارج شود.

3

مرحله سوم: آماده سازی سیب زمینی ها برای پخت

سیب زمینی های آماده شده را روی پارچه نخی تمیزی می چینیم تا خشک شوند. حالا قابلمه مناسبی را روی حرارت می گذاریم و تا نیمه داخل قابلمه روغن می ریزیم و اجازه می دهیم تا روغن کاملا گرم شود.

4

مرحله چهارم: سرخ کردن چیپس ها

ورقه های سیب زمینی آماده شده را داخل روغن می ریزیم و زمان می دهیم تا کاملا طلایی شود. سپس با یک کفگیر حفره دار چیپس ها را از داخل روغن خارج می کنیم و روی دستمال روغن گیر یا توری فلزی می ریزیم تا روغن اضافی آن خارج شود.

5

مرحله آخر: افزودن پودر گوجه و سرو چیپس گوجه ای

زمانی که تمام چیپس ها آماده و روغن اضافی آنها گرفته شد، چیپس ها را داخل کاسه بزرگی ریخته و مخلوط نمک و پودر گوجه را روی چیپس ها می ریزیم و ظرف را تکان می دهیم تا تمام چیپس ها مزه دار شوند. حالا داخل ظرف زیبایی ریخته در کنار ماست موسیر نوش جان کنید.

طرز تهیه چیپس خانگی با طعم گوجه

نکات مهم و فوت و فن تهیه چیپس گوجه ای ترد و خوشمزه سالم

  • چیپس ها باید با یک ضخامت باشند که یکی خام و یکی سوخته نشود و چیپس یکدستی بدست آید.
  • حتما از روغن مایع مخصوص سرخ کردن با دمای بالا استفاده کنید.

طرز تهیه پودر گوجه فرنگی:

  • می توانید پودر گوجه را در منزل تهیه کنید به این شکل که گوجه ها را ورقه کرده و داخل سینی چیده مقابل آفتاب و یا داخل خشک کن قرار دهید و بعد از اینکه کاملا خشک شد آن را با آسیاب پودر کرده و در انواع غذا ها استفاده کنید.
از
29
رای