بهترین دعای چشم زخم قوی و رفع حسادت مردم روی تخمه مرغ و نمک

بهترین دعای چشم زخم قوی و رفع حسادت مردم روی تخمه مرغ و نمک دعای چشم زخم و حسادت دیگران ؛ بهترین دعا چشم زخم قوی روی تخمه مرغ، دعای چشم زخم قوی از آیت الله بهجت، دعا برای از بین بردن حسادت و رفع چشم زخم با نمک و گشایش کار در سلام دنیا بخوانید.

از رسول گرامی اسلام نقل شده است که نباید به خاطر شرایط خوب چه از لحاظ زیبائی و مال و ثروت و شغل از چشم زخم غافل باشید زیرا چشم زخم، جوان را در گور می کند و شتر را در دیگ. یکی از راه های در امان ماندن از شر چشم زخم و حسادت دعا خواندن است. در ادامه این مطلب سلام دنیا چند دعای چشم زخم قوی از آیت الله بهجت، دعای چشم زخم روی تخمه مرغ ؛ دعای چشم زخم و گشایش کار، دعا برای از بین بردن حسادت و رفع چشم زخم با نمک به شما معرفی خواهیم کرد.

دعای چشم زخم قوی از آیت الله بهجت

آیت الله بهجت می فرمایند برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه خود حرز امام جواد (علیه السلام) نگه داشته باشید. (گوهرهای حکیمانه، ص13).


حتما بخوانید: متن دعای حرز امام جواد (ع) و خواص آن


علاوه براین حضرت آیت الله بهجت خواندن دفعات زیاد معوذتین و چهار قل در وقت خواب را برای دفع حسادت بسیار سودمند عنوان کرده است.

دعای چشم زخم قوی از آیت الله بهجت

دعای چشم زخم روی تخمه مرغ

برای انجام دعای چشم روی زخم تخم مرغ این مراحل رانجام دهید:

  • فردی که چشم خورده باید در حالت ایستاده باشد و شما یک عدد تخم مرغ را در دست بگیرید در ابتدا تخم مرغ را به سر او بمالید و سوره توحید را تلاوت کنید و بعد آن را بر شانه راست او بمالید و سوره توحید را تلاوت کنید و در ادامه تخم مرغ را بر شانه چپ بمالید و سوره توحید را بخوانید. بازهم تخم مرغ را به سر شخصی که چشم خورده بمالید و این دعا را برای او بخوانید:
  • بسم اللهِ الَّذی لایَضُرُّ مَعَ اِسمِهِ شَیءٌ فی الارضِ و لا فی السَّماء و هُوَ السَّمیع العَلیم
  • همین دعای چشم زخم بروی تخم مرغ را در ادامه برای شانه راست و چپ او انجام دهید و دعای فوق را بخوانید.
  • حال تخم مرغ را در دست راست شخص که چشم خورده قرار دهید تا شخص آن را فوت کند و 7 بار بگویید ( یا الله یا رب یا حفیظ یا مانع ) و بعد دوباره به سمت تخم مرغ فوت کند. ظرف آبی ما بین پاهای او قرار دهید و تخم مرغ را درون ظرف بزنید تا بشکند و بعد از شکستن محتویات ظرف را دور بریزید.

دعای چشم زخم روی تخم مرغ

دعای چشم زخم و گشایش کار

در مکارم الاخلاق امده است که حضرت رسول (ص) به علی (ع) فرمودند:هرگاه گرفتاری پیدا کردی این دعا را زیاد بخوان:

بسم الله الرحمن الرحیم

لاحَولَ ولاقوه اِلاّ بالله العَلی العَظیم اِیّاکَ نَعبُدُ وَ اِیاکَ نستَعین


حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار


/////////////////////////

دعا برای از بین بردن حسادت

بسم الله الرحمن الرحیم
و ان یکاد الذین کفروا
لیزلقونک بابصارهم لما سمعوا الذکر
و یقولون انه لمجنون
و ما هو الا ذکر للعالمین
فالله خیر حافظا و هو الرحم الرحمین
و صلی الله علی محمد و اله الطاهرین

//////////////////////////////////

شیخ عباس قمی نیز در کتاب مفتایح الجنان برای در امان ماندن از حسادت دعایی را نقل کرده‌ است:

«اَللّهُمَّ رَبَّ مَطَرٍ حابِسٍ وَ حَجَرٍ یابِسٍ وَ لَیْلٍ دامِسٍ وَ رَطْبٍ وَ یابِسٍ رُدَّ عَیْنَ الْعایِنِ عَلَیْهِ فى کَبِدِهِ وَ نَحْرِهِ وَ مالِهِ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى مِنْ فُطُورٍ ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ اِلَیْکَ الْبَصَرُ خاسِئاً وَ هُوَ حَسیرٌ»

خدایا اى پروردگار باران زندانى و سنگ خشک و شب تار، و‌تر و خشک، چشم چشم زن را به خودش بازگردان، در جگر و گلو و دارایى اش، پس بازگردان دیده را، آیا مى بینى شکافى؟، سپس دیده را دوباره بازگردان. دیده به سویت باز مى گردد ناتوان و درمانده.

دعا برای از بین بردن حسادت

دعای چشم زخم گنجهای معنوی

دعای چشم زخم که در کتاب گنجهای معنوی نیز مکتوب شده است به این صورت است که باید کلماتی که در ادامه آمده را روی تخم مرغ بنویسید و اگر چشم زخم برای انسان باشد در بین  دو پای او بر زمین بزنید و بشکنید و اگر حیوان باشد در میان او بزنید تا شکسته شود و در وقت شکستن تخم مرغ این دعا را بخوانید:

بسم الله و بالله و علی اسم الله و اسم العين

کلماتی که باید روی تخم مرغ باید بنویسید:

«جاعت» «جیعت» «فجیعت» «فجعجعت» «انفجعت» «انفجلقت».

قبل از خوندن دعا تخم مرغ را درون یک پلاستیک قرار دهید و بعد از شکستن آن را به آب روان بدهید.

رفع چشم زخم با نمک

 نمک پاشیدن جلوی در ورودی خانه یا پشت آن یکی از روش‌های بسیار مجرب برای محافظت اهل خانه دربرابر چشم زخم است.زیرا نمک (با دانه‌های بی‌شمارش) می‌تواند باعث سردگرم شدن انرژی‌های منفی شود. علاوه براین می توانید برای دفع چشم زخم سنگ نمک را در مکانی از خانه که پر رفت‌وآمد است نیز قرار دهید.

رفع چشم زخم با نمک

سخن پایانی:

اثرات منفی حسادت و چشم‌زخم بر زندگی فرد موضوعی است که تا حدودی اثبات شده است علاوه براین پیامبر اسلام و ائمه معصوم نیز در مورد خطرات چشم زخم هشدار داده اند و برای رفع مشکلات و گرفتاری های ناشی از آن دعاهایی را نقل کرده اند.


مطالب مرتبط:

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس

سوره و دعا برای آرامش قلب، زندگی زناشویی، اعصاب و رفع استرساز
17
رای