تفاوت بیل بیل گیتس و استیو جابز در چیست؟

تفاوت بیل بیل گیتس و استیو جابز در چیست؟ بسیار مشکل است دو ابرمرد تکنولوژی را با یکدیگر مقایسه کرد زیرا که تصمیم بعدی مقایسه، انتخاب است و هیچگاه نمی توان بین استیو جابز و بیل گیتس یکی را انتخاب کرد.

بیل گیتس و استیو جابز هر دو بخاطر نقش پر رنگ خود در انقلاب علم و فناوری شناخته شده اند. آنها زندگی راحتتری را برای افراد فراهم کرده اند. این مورد به این دلیل است که اختراعات آنها روش های ساده ای را برای انجام وظایف مختلف ارائه کرده است. با این حال، تفاوت اصلی بین این دو فرد در اختراعات آنها است. استیو جابز بنیانگذار اپل بود در حالی که بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت است.
استیو جابز گجت های بی نظیری مانند آی پاد و آی پد را معرفی کرده است. او کارآفرین و بنیانگذار، مدیر اجرایی و رئیس کمپانی اپل بود. قبل از مرگ او در اکتبر 2011، استیو جابز موفقیت های بزرگی در زندگی خودبه دست آورد.
بیل گیتس، از سوی دیگر، کارآفرین موفق و یکی از ثروتمندترین مردان جهان است. او موفق به ساخت مهمترین نرم افزار جهان با همکاری پل آلن شده است. از سال 2014، او به عنوان رئیس مایکروسافت بر روی بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس تمرکز کرده است.

استیو جابز بنیاگذار اپل


استیو جابز چه کسی بود؟

همانطور که در بالا نوشته شد، استیو جابز یک کارآفرین موفق بود که همراه با استیو ووزنیاک شرکت Apple Computer را تأسیس کرد. برخی از محصولات اپل شامل آیفون، آی پاد و آیپد است. در حال حاضر این محصولات در حال پیشرفت هستند. استیو جابز در سال 1955 متولد شد و پدر و مادرش او را واگذار کردند. او باهوش بود، اما به نظر نمی رسید که بعد از تحصیلات در کالج مسیر خاصی را در نظر داشته باشد.

او کاملا تجربی بود و این همان چیزی است که باعث شد اپل در سال 1976 همکاری با استیو ووزنیاک را پایان دهد. او بعدا شرکت را در سال 1985 ترک کرد و استدیوی Pixar Animal را راه اندازی کرد. پس از یک دهه، او به اپل بازگشت و در نهایت در سال 2011 پس از مبارزه با سرطان، درگذشت. در زمان مرگ او، ارزش خالص دارایی او 6/5 تا 7 میلیارد دلار بود. این رقم بیشتر از فروش شرکت Pixar به شرکت والت دیزنی در سال 2006 بود.
با این حال، اگر او سهام خود را هنگامی که اپل را در سال 1985 ترک کرد نمی فروخت، سهامش ارزشی حدود 36 میلیارد دلار داشت. در سال 1976، استیو جابز فقط 21 سال داشت که با دوستش استیو ووزنیاک در گاراژ خانه استیو جابز شرکت اپل را تأسیس کرد. آنها سرمایه خود را با فروش ماشین جابز و ماشین حساب مهندسی ووزنیاک تهیه کردند. آنها با کامپیوتر های کوچکتر و ارزان تر، انقلابی در صنعت کامپیوتر ایجاد کردند.


مشارکت جابز در اقتصاد

او اپل را با استیو ووزنیاک در سال 1976 تأسیس کرد. در حالی که ووزنیاک قسمت فنی را به عهده داشت می کرد، وی مسئول بازاریابی بود و پس از سه سال معرفی مدل دوم اپل توانست فروش را به 139 میلیون دلار افزایش دهد.
در سال 1986، او شرکت انیمیشن سازی Pixar را از جورج لوکاس خریداری کرد که فیلمهای محبوبی مانند شگفت انگیزها و در جستجوی نمو را تولید کرده است. او در ماه ژانویه از مدیرعاملی استعفا داد و بعد از مبارزه با سرطان در ماه اکتبر درگذشت.

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت

بیل گیتس در اکتبر 1955 در واشنگتن در خانواده ای با طبقه متوسط رو به بالا به دنیا آمد. او یک دانش آموز باهوش بود که در ریاضیات و علوم پیشرفت چشمگیری داشت. در سال 1973 در دانشگاه هاروارد به عنوان دانشجوی حقوق ثبت نام کرد. با این وجود، او در سال 1975 از کالج اخراج شد تا تجارت مایکروسافت خود را با همکاری پل آلن دنبال کند. آنها مدت زمان زیادی را با هم صرف کرده بودند چون هردو علاقه زیادی به کامپیوتر داشتند.
آنها شرکت خود را در سال 1975 تاسیس کردند، اما این کار خوبی نبود. با این حال، در سال 1979، تقریبا 2/5 میلیون دلار درآمد داشت. او در سن 23 سالگی به عنوان مدیر این شرکت قرار گرفت. مایکروسافت پس از توسعه نرم افزار برای IBM بین سالهای 1979-1981 توسعه بیشتری پیدا کرد.
مایکروسافت همچنان یک الگوی موفقیت در سراسر جهان است. در سال 2014، بیل گیتس اعلام کرد که او مقام ریاست مایکروسافت را رها خواهد کرد تا بتواند بر خیریه اش تمرکز کند.

دستاوردهای بیل گیتس

  • او یکی از ثروتمندترین و موفقترین بازرگانان جهان است.
  • او دارای دکتری افتخاری از دانشگاه های مختلف جهان است.
  • بیل گیتس و همسرش برای اعمال خیرخواهانه خود در سراسر جهان جوایزی دریافت کرده اند.
  • او مهمان افتخاری در مجموعه تئوری بیگ بنگ است.

تفاوت های استیو جابز با بیل گیتس


تفاوت بین استیو جابز و بیل گیتس

1. تأسیس شرکت ها

استیو جابز بنیانگذار اپل بود در حالی که بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت بود.


2. پیشینه

بیل گیتس از یک خانواده طبقه متوسط بالاتر بود. از سوی دیگر، استیو جابز فرزند واگذار شده بود. بنابراین، او خود ساخته بود.

3. ذهنیت

بیل گیتس با اعداد، معادلات و حتی اقتصاد پیش می رفت. از سوی دیگر، استیو جابز با مطالعه روی افراد و کشف آنچه باعث متقاعد کردن آنها می شود، پیش می رفت. به همین دلیل است که دستگاهی اختراع کرد که با ساده کردن زندگی مردم آنها را تحت تاثیر قرار دهد. اشتیاق گیتس به اعداد و معادلات به او در ایجاد سیستم عامل کمک کرد.


4. رویکرد

استیو جابز هنگام ایجاد اختراعات خود درباره آینده صحبت می کرد. بنابراین، او یک رویکرد مربوط به آینده داشت. بیل گیتس در حال حاضر کار می کرد. بنابراین، زمانی که وی مایکروسافت را تأسیس کرد، طرح او واقعی بود.


5. مبارزه ابتدایی

در سال های ابتدایی اختراع، استیو جابز نتوانست به خوبی کار کند و به همین علت بسیار مقروض شد. این به این دلیل است که اختراعش برای آینده بود. از سوی دیگر، بیل گیتس سود فراوانی به دست آورد و یکی از ثروتمندترین مردان جهان شد.


6. بازگشت سرمایه

استیو جابز در مورد سود درازمدت فکر می کرد در حالی که بیل گیتس به کسب سود کوتاه مدت مشغول بود.

7. سن

استیوجابز در 24 فوریه و بیل گیتس در 24 اکتبر سال 1955 متولد شدند.


8. سبک رهبری

استیو جابز بیشتر خودکامه بود و تقریبا همه چیز را در شرکتش درست از تولید ایده ها تا انتشار نهایی محصول کنترل می کرد. از طرف دیگر، بیل گیتس به ایده های کارکنان برای ایجاد مفاهیم برای محصولات جدید بیشتر بها می داد.


9. شخصیت

استیو جابز بیشتر بیرون گرا بوده و در سخنرانی عمومی عالی بود. برعکس، بیل گیتس، بیشتر کم حرف بود.

از
22
رای