بیوگرافی افشین قطبی و همسرش؛ زندگی شخصی، پیج اینستاگرام و عکس

بیوگرافی افشین قطبی و همسرش؛ زندگی شخصی، پیج اینستاگرام و عکس بیوگرافی افشین قطبی مربی و بازیکن فوتبال؛ زندگینامه افشین قطبی و همسرش، زندگی شخصی، اصالت، فوتبال شناسی، پیج اینستاگرام، کارنامه و عکس های افشین قطبی را در سلام دنیا بخوانید.

افشین قطبی مربی فوتبال ایرانی-آمریکایی است که به عنوان سرمربی ونکوور اف سی در لیگ برتر کانادا فعالیت می کند. در این بخش از مطلب سلام دنیا می توانید با بیوگرافی کامل افشین قطبی؛ زندگی شخصی و فوتبالی، عکس ها و پیج اینستاگرام افشین قطبی بازیکن و مربی فوتبال خوب کشورمان آشنا شوید.

زندگینامه افشین قطبی بازیکن و مربی فوتبال

 • نام: افشین
 • نام خانوادگی: قطبی
 • نام کامل: افشین قطبی
 • تاریخ تولد: 19 بهمن 1342 
 • محل تولد: نی ریز (استان فارس)
 • تحصیلات: مهندسی برق از دانشگاه UCLA لس آنجلس - مربیگری حرفه‌ای A (فوتبال)
 • زمینه فعالیت: بازیکن و مربی فوتبال 
 • سن: 60 سال
 • وضعیت تاهل: متاهل
 • همسر: یوروم بیک من
 • فرزند: 2 دختر

بیوگرافی افشین قطبی و زندگی شخصی

سید افشین قطبی یکی از مربی های فوتبال ایرانی-آمریکایی می باشد که سابقه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران، باشگاه فوتبال پرسپولیس و باشگاه فوتبال فولاد خوزستان را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. قطبی در سال 1342 در شهر نی‌ ریز استان فارس (شیراز) بدنیا آمد و در سال 1356 زمانی که به سن 13 سالگی رسید به همراه پدرش که معلم بود به کالیفرنیا آمریکا مهاجرت کرد. در آمریکا پدر قطبی، زندگی جدیدی را تشکیل داد و همسر جدیدی گرفت. همسر جدید پدرش اصالتا آمریکایی بود و در زمینه پزشکی کار می کرد. نام مادر افشین قطبی، سکینه علیشاهی گرکانی بود. به گفته افشین، او فوتبال خود را از مدرسه چند ملیتی جونیورهایس‌ هود شروع کرد و بعدها تا 17 سالگی در مدرسه فوتبال بازی کرد. قطبی می گوید که مادر خوانده ام خیلی برایم زحمت کشید و من همیشه قدردان او هستم.


حتما بخوانید: بیوگرافی علی دایی و همسر و فرزندانش 


او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، دو سال دوره مربیگری را در آمریکا سپری کرد و در سال 1388 مدرسه فوتبال خودش را تاسیس کرد. این نکته قابل اهمیت است که مدرسه او مدتی بعد بشدت در کالیفرنیا مشهور شد. در سال 1998 افشین به عنوان دستیار اول استیوسمپسون سرمربی تیم ملی آمریکا منتخب شد که بعد از باخت آمریکا به ایران در جام جهانی 1998 و پس از استعفای سرمربی او هم نیز به عنوان دستیار اول از تیم کنار گذاشته شد. افشین قطبی جز اولین مربیانی بود که اطلاعات بازیکنان خودش را وارد رایانه می کرد. همین عملش باعث شد که او با خیلی از مربیان سرشناس آشنا شود. قطبی در سال 2001 به عنوان دستیار گاس هدینگ در کره جنوبی انتخاب شد. قطبی به عنوان کمک کننده هدینگ، تیم کره را چهارم جام جهانی 2002 کرد.

بیوگرافی افشین قطبی و زندگی شخصی

افشین قطبی در سال 1386 برای هدایتگری تیم پرسپولیس به تهران آمد و در اولین سال حضور خودش در این تیم هم نیز باعث قهرمان شدن پرسپولیس در لیگ برتر شد. در آن سال هواداران به او لقب امپراطور را دادند. به گفته افشین قطبی به دلیل نداشتن امنیت در ایران، یک سال بعد به صورت شبانه یعنی در سال 1387 به همراه همسرش به دوبی رفت. یک سال بعد از فرار شبانه خودش در 2 اریبهشت 1388 بعنوان سرمربی تیم ملی فوتبال به ایران بازگشت که بعد از عدم موفقیت او برای بردن تیم ملی به جام جهانی 2010 و حذف تیم ملی در یک چهارم جام ملت های آسیا از سرمربیگری ایران کناره گیری کرد. بعد از این اتفاق قطبی مدتی را در ژاپن، چین و آمریکا به مربیگری ادامه داد.


حتما بخوانید: بیوگرافی آراس بولوت اینملی و همسرش 


همسر افشین قطبی

همسر افشین قطبی خانم یوروم بیک من دورگه هلندی – کره ای می باشد.  او در 17 مه 1981 در سئول کره جنوبی متولد شد. یوروم 6 ماه از ابتدای زندگی خود را در یکی از یتیم خانه های کره سپری کرد که بعد از آن توسط یک خانواده هلندی به فرزند خواندگی پذیرفته شد و به هلند رفتند. در حال حاضر همسر قطبی یک نقاش است. قابل ذکر است که همسر قطبی در سال 1387 در ایران نمایشگاه نقاشی خودش را که از تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس بود، در محل دفتر تصویرگران پویا اندیش در تهران برگزار کرد.

همسر افشین قطبی

فرزندان افشین قطبی

حاصل ازدواج افشین قطبی و یوروم بیک من، دو دختر می باشد که در حال حاضر در لس آنجلس زندگی می کنند. اطلاعات دیگری از دو دختر قطبی در دسترس نمی باشد.

کارنامه حرفه ای و شروع فعالیت ورزشی افشین قطبی

قطبی در دهه 1360 در باشگاه‌ هایی همچون آلیتالیا، آتوباهن، ولی ایگلز و فلایرز آمریکا بازی خودش را شروع کرد و بعد از آن تا سال 1376 در دانشگاه جنوب کالیفرنیا به بازیکنی ادامه داد. او از سن 20 سالگی یعنی از سال 1984 تا 1988 سرمربی تیم فوتبال زنان همین دانشگاه را نیز برعهده گفت. قطبی به مدت 8 سال کمک مربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی بود.

 • سه فینال جام جهانی: تیم های ملی آمریکا و کره جنوبی
 • دو فینال جام ملت های آسیا: تیم ملی کره و ایران
 • دو مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی ایران و کوراسائو
 • لیگ های برتر و حرفه ای در شش کشور: آمریکا، کره جنوبی، ایران، ژاپن، تایلند، چین

حتما بخوانید: بیوگرافی بهاره کیان افشار و زندگی شخصی و همسر


پیج اینستاگرام افشین قطبی

پیج اینستاگرام افشین قطبی به آدرس Afshin Ghotbi Official (@afshinghotbi_official) می باشد. افشین قطبی در این پیج تا به امروز چیزی حدود 61.5 هزار نفر دنبال کننده دارد.

پیج اینستاگرام افشین قطبی

مصاحبه با افشین قطبی

در یکی از مصاحبه هایش افشین قطبی بیان کرد که پرسپولیس باشگاه من است و در قلبم جا دارد و اگر با پرسپولیس به توافق نرسم با هیچ تیم ایرانی دیگری مذاکره نخواهم نکرد.

عکس های افشین قطبی

عکس های افشین قطبی 1

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 2

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 3

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 4

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 5

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 6

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 7

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 8

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 9

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 10

//////////////////////////////////////////////////

عکس های افشین قطبی 11

//////////////////////////////////////////////////

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم بیوگرافی، زندگی نامه و زندگی شخصی افشین قطبی را به شما معرفی کنیم، امیدوارم از این پست خوشتان آمده باشد می توانید این پست در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی ایمان صفا [ممد چاخان نیسان آبی]

بیوگرافی کامل کریستیانو رونالدو و همسرش و زندگی شخصی

بیوگرافی امیر مقاره و زندگی شخصی، عکس های جذاب و پیچ اینستاگراماز
1
رای