ایلان ماسک کیست؛ بیوگرافی ایلان ماسک و زندگی شخصی و حرفه ای او

ایلان ماسک کیست؛ بیوگرافی ایلان ماسک و زندگی شخصی و حرفه ای او ایلان ماسک کیست؛ با زندگینامه ایلان ماسک کارآفرین، با بیوگرافی ایلان ماسک و زندگی شخصی، همسر و فرزندانش، ملیت،سال های تحصیلات، دستاوردها، بیماری و ثروت ایلام ماسک در سلام دنیا آشنا شوید.

ایلان ماسک از شناخته ترین و ثروتمندترین افراد دنیا است که با توجه به زندگی سختی که داشته توانسته به موفقیت های بسیاری دست بیابد، در این مطلب از سلام دنیا درباره ایلان ماسک کیست؟ بیوگرافی ایلان ماسک، ملیت ایلان ماسک، ایلان ماسک چگونه پولدار شد، سال های دانشگاه ماسک، فرزندان ایلان ماسک ، ورود به آمریکا، تحصیلات ایلان ماسک، دستاوردهای قابل توجه، چیزهای عجیب غریب شخصی، بیماری ایلان ماسک، همسران ایلان ماسک، ایلان ماسک چقدر ثروتمند است؟ ایلان ماسک در تسلا چه می کند؟علایق ایلان ماسک صحبت خواهیم کرد. بیایید به طور خلاصه به زندگی مردی که به اوج دنیای تجارت رسیده است نگاهی بیندازیم.

زندگینامه ایلان ماسک

  • نام: ایلان ریو ماسک
  • تاریخ تولد: 28 ژوئن 1971
  • محل تولد: آفریقای جنوبی
  • تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا (1992-1997)
  • همسر: تالوله رایلی (م. 2010–2012)، تالوله رایلی (م. 2013–2016)، جاستین ماسک (م. 2000–2008)
  • فرزندان: X Æ A-Xii، گریفین ماسک، نوادا الکساندر ماسک، خاویر ماسک، اگزا دارک سیدریل، دامیان ماسک، کای ماسک، ساکسون ماسک
  • والدین: ارول ماسک، مایه ماسک

ایلان ماسک کیست؟

کارآفرین ایلان ماسک به عنوان مدیر اجرایی شرکت سازنده خودروهای الکتریکی تسلا (TSLA)، مدیرعامل و طراح اصلی شرکت فضایی SpaceX شناخته شده است، و اخیراً به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به شهرت جهانی دست یافته است، ماسک یکی از بنیانگذاران پی پال (PayPal) بود، اولین سرمایه گذار در تسلا بود و در آوریل 2022 قراردادی برای خصوصی کردن شرکت توییتر ( TWTTER ) مذاکره کرد.

بیوگرافی ایلان ماسک و زندگی شخصی او

ایلان ماسک مدیر اجرایی کاریزماتیک سازنده خودروهای الکتریکی تسلا و سازنده موشک اسپیس ایکس است و برای خرید توییتر قراردادی بسته است. ماسک که در آفریقای جنوبی به دنیا آمد و بزرگ شد، قبل از رفتن به ایالات متحده مدتی را در کانادا گذراند. ماسک که در دانشگاه پنسیلوانیا در رشته فیزیک تحصیل کرده بود، به عنوان یک کارآفرین فناوری با موفقیت های اولیه مانند Zip2 و X.com شروع به پاگذاشتن در عرصه میدان کرد که با شرکتی ادغام شد که به PayPal تبدیل شد. ماسک گهگاهی رفتار غیرعادی از خود نشان داده است. او گفته است که مبتلا به سندرم آسپرگر است.

اینوستوپدیا / بیلی مارینر

موفقیت و سبک شخصی او باعث مقایسه با دیگر سرمایه گذاران رنگارنگ تاریخ ایالات متحده از جمله استیو جابز ، هوارد هیوز و هنری فورد شده است. او تا 24 آوریل 2022 با دارایی 259 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان بود. ماسک در سال 2021 به این امتیاز دست یافت و از جف بزوس، بنیانگذار شرکت Amazon.com) AMZN) پیشی گرفت.


حتما بخوانید: بیوگرافی مارک زاکربرگ، خالق فیس بوک 


ملیت ایلان ماسک

ایلان ماسک در آفریقای جنوبی متولد شده است، مادر او کانادایی و پدرش متولد آفریقای جنوبی است. اما ملیت ایلان ماسک می تواند گفت از نظر قانونی ایلان ماسک شهروند سه کشور کانادا، آفریقای جنوبی و امریکا است

سنین جوانی و تحصیل ایلان ماسک

ایلان ریو ماسک در سال 1971 در پرتوریا، آفریقای جنوبی به دنیا امد. وی فرزند ارشد از سه فرزند خانواده خویش است. پدرش مهندس آفریقای جنوبی، مادرش یک مدل و متخصص تغذیه کانادایی بود.

پس از طلاق والدینش در سال 1980، ماسک عمدتاً با پدرش زندگی می کرد. او بعداً به پدرش لقب "انسان وحشتناکی را داد... تقریباً هر کار بدی که فکرش را بکنید، او انجام داده است.
"من تربیت خوبی نداشتم. من در بزرگ شدن با مشکلات زیادی روبرو شدم. ماسک بعداً گفت: یکی از چیزهایی که من در مورد بچه‌هایم نگران هستم این است که آنها به اندازه کافی با ناملایمات مواجه نمی‌شوند.

ایلان ماسک و مادرش

در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفت

ماسک در مدرسه مقدماتی خصوصی و انگلیسی زبان واترکلوف هاوس تحصیل کرد .او یک سال زودتر شروع به کار کرد و بعداً از دبیرستان پسرانه پرتوریا فارغ التحصیل شد. او چون درس خوان بود و از کتاب خواندن لذت می برد، دوستان کمی در مدرسه پیدا کرد. آنها از بهترین دوستم خواستند که مرا از مخفیگاه بیرون بیاورد تا بتوانند مرا کتک بزنند. و این دردناک بود. " و آنها بدون وقفه دنبال من بودند. این چیزی است که بزرگ شدن را سخت کرده است. باندهایی در مدرسه جمع می شدند که سعی می‌کردند من را کتک بزنند، و بعد من به خانه می‌آمدم، و آنجا هم مشکلات خودش را داشت.

سال های دانشگاه ماسک

ماسک در 17 سالگی به کانادا نقل مکان کرد. او بعداً از طریق مادرش تابعیت کانادا را دریافت کرد. پس از مهاجرت به کانادا، ماسک در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو ثبت نام کرد.

همسر و فرزندان ایلان ماسک

در آنجا بود که با جاستین ویلسون، نویسنده ای مشتاق آشنا شد. آنها قبل از طلاق در سال 2008 با هم ازدواج کردند و صاحب پنج پسر، دوقلو و سه قلو شدند.


حتما بخوانید: بیوگرافی کامل کریستیانو رونالدو و همسرش 


ورود به آمریکا

پس از دو سال در دانشگاه کوئینز، ماسک به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد. او دو رشته اصلی را انتخاب کرد، اما زمان او در آنجا تمام کار و بازی نبود. او به همراه یکی از دانش‌آموزانش یک خانه 10 خوابه خرید که از آن به عنوان کلوپ شبانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

تحصیلات ایلان ماسک

ماسک با مدرک لیسانس در رشته فیزیک و همچنین لیسانس هنر در اقتصاد از مدرسه وارتون فارغ التحصیل شد. این دو رشته اصلی کار ماسک بودند، اما این فیزیک بود که عمیق‌ترین تأثیر را بر جای گذاشت. او بعداً گفت: «(فیزیک) چارچوب خوبی برای تفکر است. "چیزها را به حقایق اساسی خود خلاصه کنید و از آنجا استدلال کنید.

ایلان ماسک چگونه پولدار شد؟

1. دستاوردهای اولیه

فناوری به راه فراری برای ماسک تبدیل شد. در 10 سالگی با برنامه نویسی با استفاده از Commodore VIC-20، یک کامپیوتر خانگی اولیه و نسبتا ارزان آشنا شد. چندی نگذشت که ماسک برای ساخت Blastar - یک بازی ویدیویی به سبک Space Invaders - مهارت کافی پیدا کرد. او کد BASIC بازی را به مجله ای به نام PC and Office Technology به قیمت 500 دلار فروخت. ماسک و برادرش در یکی از اتفاقات دوران کودکی خود، قصد داشتند یک بازی ویدیویی در نزدیکی مدرسه خود باز کنند. والدین آنها اجازه عملی کردن این طرح را ندادند.

بیوگرافی ایلان ماسک

دستاوردهای قابل توجه ایلان ماسک

ماسک 24 ساله بود که به کالیفرنیا نقل مکان کرد تا دکترای خود را ادامه دهد. در فیزیک کاربردی در دانشگاه استنفورد. اما، با انفجار اینترنت و رونق دره سیلیکون، ماسک چشم اندازهای کارآفرینانه در سر داشت. او دکتری را رها کرد.

راه اندازی شرکت Zip2

در سال 1995، با 28000 دلار و برادر کوچکترش کیمبال، ماسک Zip2 را راه‌اندازی کرد، یک شرکت نرم‌افزار وب که به روزنامه‌ها در توسعه راهنمای شهری آنلاین کمک می‌کرد. در سال 1999، Zip2 توسط Compaq Computer Corp. برای موتور جستجوی وب AltaVista به مبلغ 341 میلیون دلار خریداری شد.


حتما بخوانید: بیوگرافی جان یامان بازیگر ترک


تاسیس شرکت X.com

ماسک از پول خرید Zip2 خود برای ایجاد X.com استفاده کرد، یک سرمایه‌گذاری فین‌تک قبل از اینکه این اصطلاح در گردش گسترده باشد. X.com با یک شرکت انتقال پول به نام Confinity ادغام شد و شرکت حاصل به نام PayPal شناخته شد. پیتر تیل قبل از اینکه eBay (EBAY) شرکت پرداخت را به قیمت 1.5 میلیارد دلار بخرد، ماسک را از سمت مدیرعاملی پی پال برکنار کرد، اما ماسک همچنان از طریق 11.7 درصد سهام پی پال خود از خرید سود برد.

ماسک در مصاحبه ای در سال 2018 گفت: "درآمد من از PayPal پس از کسر مالیات حدود 180 میلیون دلار بود." 100 میلیون دلار از آن به SpaceX و 70 میلیون دلار به تسلا و 10 میلیون دلار به SolarCity رفت. و من به معنای واقعی کلمه مجبور شدم برای اجاره پول قرض کنم. در سال 2017، ماسک نام دامنه X.com را به دلیل ارزش احساسی آن از PayPal خریداری کرد.

سرمایه گذاری ایلان ماسک در شرکت تسلا

ماسک به عنوان یک سرمایه‌گذار اولیه در سال 2004 با سرمایه‌گذاری خودروهای الکتریکی درگیر شد و در نهایت حدود 70 میلیون دلار قبل از پیوستن به مهندسان مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ برای کمک به اداره شرکتی به نام تسلا موتورز کمک کرد. پس از برکناری ابرهارد در سال 2007 به دنبال یک سری اختلافات، ماسک کنترل را به عنوان مدیرعامل و معمار محصول به عهده گرفت. تحت نظارت او، تسلا به با ارزش ترین خودروساز جهان و یکی از شناخته شده ترین برندهای آن تبدیل شده است.

بیوگرافی ایلان ماسک

تسلا علاوه بر تولید وسایل نقلیه الکتریکی، به لطف خرید SolarCity، حضور قوی در فضای انرژی خورشیدی نیز دارد. این شرکت در حال حاضر دو باتری خورشیدی قابل شارژ تولید می کند. پاوروال کوچکتر برای برق پشتیبان خانگی و استفاده خارج از شبکه توسعه یافته است، در حالی که پاورپک بزرگتر برای استفاده در شبکه برقی یا تجاری در نظر گرفته شده است.

اسپیس ایکس

ماسک بیشتر درآمد حاصل از سهام PayPal خود را برای تأسیس شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی، توسعه‌دهنده موشک‌ها که معمولاً به نام SpaceX شناخته می‌شود، استفاده کرد. ماسک بر اساس حساب خود، 100 میلیون دلار برای تأسیس اسپیس ایکس در سال 2002 هزینه کرد.
تحت رهبری ماسک، اسپیس ایکس چندین قرارداد مهم با سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) و نیروی هوایی ایالات متحده برای طراحی موشک های پرتاب فضایی منعقد کرد. ماسک برنامه‌های خود را برای فرستادن یک فضانورد به مریخ تا سال 2025 در تلاشی مشترک با ناسا اعلام کرده است.

توییتر

ماسک که یک پوستر مکرر در شبکه پیام‌رسانی بود، 9.2 درصد از سهام توییتر را در آوریل 2022 فاش کرد. توییتر با پیشنهاد یک صندلی در هیئت مدیره به ماسک پاسخ داد که او چند روز بعد آن را پذیرفت. ماسک سپس نامه ای با عنوان " آغوش خرس " به هیئت مدیره توییتر ارسال کرد که در آن پیشنهاد خرید این شرکت با قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم، 18 درصد حق بیمه نسبت به قیمت بازار آن، اما 22 درصد تخفیف نسبت به قیمت سهام توییتر در سال قبل از آن بود.
هیئت‌مدیره توییتر یک بخشنامه ای را تصویب کرد تا ماسک را از انباشت سهام بزرگ‌تر منصرف کند، اما در نهایت پیشنهاد ماسک را پس از افشای 46.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تعهد شده برای معامله در یک پرونده اوراق بهادار پذیرفت. 


حتما بخوانید: بیوگرافی علیرضا سوگنگ یوتیوبر معروف


چیزهای عجیب غریب شخصی

در 7 سپتامبر 2018، ماسک در طی یک مصاحبه فیلمبرداری شده برای یک پادکست حشیش دود کرد. فقط یک ماه قبل، ماسک یک توییت بدنام منتشر کرد که مدعی شد در نظر دارد تسلا را عمومی کند و بودجه مورد نیاز را تامین کرده است. ماسک متعاقباً به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رسیدگی کرد که ادعا می‌کرد او آگاهانه سرمایه‌گذاران را با این توییت با پرداخت 20 میلیون دلار جریمه به همراه همان جریمه برای تسلا گمراه کرده است و موافقت کرد که به وکلای تسلا اجازه دهد قبل از ارسال توییت‌هایی را که حاوی اطلاعات شرکتی با اهمیت است، تأیید کنند.

ماسک در مارس 2022 درخواست دادگاهی را برای لغو حکم رضایت ناشی از آن پرونده ارائه کرد. در آوریل 2022 ماسک تنظیم کننده های SEC را در مورد این پرونده "حرامزاده" خواند.

بیماری ایلان ماسک

ماسک در طول حضور خود در برنامه تلویزیونی Saturday Night Live در 8 می 2021 فاش کرد که به سندرم آسپرگر، یک اختلال طیف اوتیسم، مبتلا است. او گفت: "من در واقع امشب به عنوان اولین کسی که با آسپرگر میزبان SNL است، تاریخ می سازم. یا حداقل اولین کسی که آن را پذیرفته است.ماسک توضیح داد: «من همیشه در نحوه صحبت کردنم لحن یا تنوع زیادی ندارم، که به من گفته می‌شود کمدی عالی می‌سازد.

همسران ایلان ماسک

ایلان ماسک ازدواج کرده است؟

ایلان ماسک سه بار - دو بار از همسر دومش تالوله رایلی - طلاق گرفته است. از سال 2018، او با خواننده و ترانه سرای کانادایی، کلر الیز بوچر، که به طور حرفه ای با نام گرایمز شناخته می شود، در ارتباط است و از او یک پسر دارد. او همچنین پنج پسر از ازدواج اول خود با جاستین ماسک دارد.

گرایمز و ایلان ماسک

ایلان ماسک چقدر ثروتمند است؟

دارایی خالص ایلان ماسک تا آوریل 2022، 259 میلیارد دلار تخمین زده شد که او را به ثروتمندترین انسان روی کره زمین تبدیل کرد.

ایلان ماسک در تسلا چه می کند؟

ایلان ماسک به طور رسمی به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل تسلا در وب سایت این شرکت ذکر شده است. در یک پرونده اوراق بهادار در سال 2021، این شرکت عنوان اضافی ماسک را به عنوان "تکنوکینگ تسلا" فاش کرد

علایق ایلان ماسک

علایق اولیه ماسک به فلسفه، علمی تخیلی، و رمان های فانتزی در ایده آل گرایی و توجه او به پیشرفت انسان - و در حرفه تجاری او منعکس شده است. او در زمینه هایی کار می کند که او آنها را برای آینده بشریت حیاتی تشخیص داده است، به ویژه انتقال به منابع انرژی تجدیدپذیر، اکتشاف فضا و اینترنت. ماسک منتقدان را به چالش کشیده است، صنایع را مختل کرده است و بیشترین درآمد را از PayPal، Tesla Motors، SolarCity و SpaceX به دست آورده است.

سخن آخر

امیدواریم که از این مطلب تحت عنوان زندگینامه ایلان ماسک لذت برده باشید ، زندگی او پر است از امید و موفقیت، خواندن این مطلب برای کسانی که به دنبال یک هدف بزرگ در زندگی هستند پیشنهاد فوق العاده ای می باشد.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی آلپ ناوروز بازیگر ترک

بیوگرافی آراس بولوت اینملی و همسرش + زندگی شخصیاز
5
رای