بیوگرافی مارک زاکربرگ، خالق فیس بوک + زندگی شخصی و همسرش

بیوگرافی مارک زاکربرگ، خالق فیس بوک + زندگی شخصی و همسرش مارک زاکربرگ، که فیس بوک را اختراع کرد و به عنوان جوانترین میلیاردر جهان شناخته شده است. در ادامه می توانید بیوگرافی مارک زاکربرگ را به همراه زندگی شخصی، همسر و فرزندان مارک الیوت زاکربرگ را در سلام دنیا بخوانید.

مارک زاکربرگ (متولد 14 مه 1984) دانشجوی سابق علوم کامپیوتر هاروارد است که به همراه چند نفر از دوستانش در فوریه 2004 فیس بوک، محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان را راه اندازی کرد. زاکربرگ همچنین به عنوان جوانترین میلیاردر جهان شناخته شده است، که او این عنوان را در سال 2008 در سن 24 سالگی به دست آورد. وی در سال 2010 توسط مجله تایم عنوان "مرد سال" لقب گرفت. زاکربرگ در حال حاضر مدیر ارشد اجرایی و مدیر عامل شبکه اجتماعی فیس بوک است. با سایت سلام دنیا همراه باشید تا با بیوگرافی مارک زاکربرگ به همراه زندگی شخصی و کاری او آشنا شوید.

حقایقی کوتاه درباره زندگی مارک زاکربرگ

 • عناوینی که با آن شناخته می شود: مدیر ارشد اجرایی ، مؤسس و مالک فیس بوک ، جوانترین میلیاردر
 • متولد: او  در تاریخ 14 می سال 1984، در محله وایت پلینز شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد.
 • والدین: ادوارد و کارن زاکربرگ
 • تحصیلات: آکادمی Phillips Exeter ، و حضور در دانشگاه هاروارد
 • آثار منتشر شده: CourseWork ، Synapse ، FaceMash ، Facebook
 • جوایز: عنوان مرد سال 2010 از طرف مجله تایم
 • همسر: پریسیلا چان (ازدواج در سال 2012)
 • فرزندان: ماکسیما چان زاکربرگ ، آگوست چان زاکربرگ

کودکی مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ در 14 مه 1984 در محله وایت پلینز، شهر نیویورک، به عنوان دومین فرزند از چهار فرزند دندانپزشک ادوارد زاکربرگ و همسرش کارن زاکربرگ روانپزشک متولد شد. مارک و سه خواهرش، رندی، دانا و آریل، در دابز فری ، نیویورک ، شهری آرام و مرفه در کرانه شرقی رودخانه هادسون بزرگ شدند.

زاکربرگ با حمایت پدرش، از دوران راهنمایی استفاده و برنامه نویسی کامپیوتر را آغاز کرد. ادوارد به مارک 11 ساله برنامه نویسی بیسیک آتاری را آموزش داد و سپس پدرش مدرس متخصص برنامه نویسی دیوید نیومن را استخدام کرد تا به پسرش بطور خصوصی برنامه نویسی را آموزش دهد. در سال 1997، هنگامی که مارک 13 ساله بود، او یک شبکه کامپیوتری برای خانواده خود ایجاد کرد که آن را (زاکنت) ZuckNet نامیده بود، این برنامه امکان اتصال کامپیوترهای خانه و مطب دندانپزشکی پدرش می داد تا از طریق پینگ به نسخه ابتدایی پیام رسان AOL که در سال 1998 منتشر شد، با او ارتباط برقرار کنند. وی همچنین بازی های رایانه ای مانند نسخه رایانه ای Monopoly و نسخه Risk را در امپراتوری روم توسعه داد.

بیوگرافی مارک زاکربرگ خالق فیسبوک

دوران تحصیل مارک زاکربرگ

زاکربرگ به مدت دو سال در دبیرستان دولتی آردسلی تحصیل کرد و سپس به آکادمی Phillips Exeter منتقل شد و در آنجا در مطالعات کلاسیک و علوم عالی بود. وی برنده جوایز ریاضی، نجوم و فیزیک شد. زاکربرگ بعد از اتمام دوره دبیرستان می توانست فرانسوی، عبری، لاتین و یونان باستانی را بخواند و بنویسد.


حتما بخوانید: بیوگرافی دارا حیایی (پسر امین حیایی) 


زاکربرگ برای پروژه سال آخر دبیرستان خود در مدرسه اکستر، یک برنامه برای پخش کننده موسیقی به نام Synapse Media Player نوشت که با استفاده از هوش مصنوعی سبک موسیقی کاربر را یاد می گرفت و موسیقی های دیگر را پیشنهاد می کرد. او آن را به صورت آنلاین در AOL پست کرد و هزاران نظر مثبت دریافت کرد. مایکروسافت و AOL هر دو پیشنهاد خرید Synapse را به مبلغ 1 میلیون دلار و استخدام مارک زاکربرگ به عنوان توسعه دهنده به او دادند ، اما او هر دو را رد کرد و در عوض در سپتامبر 2002 در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد.

زاکربرگ در دانشگاه هاروارد

مارک زاکربرگ در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد که در آنجا روانشناسی و علوم کامپیوتر خواند. وی در سال دوم تحصیل برنامه ای نوشت که آن را Course Match نامید و به کاربران اجازه می داد تا کلاس ها را بر اساس انتخاب دانشجویان دیگر انتخاب کنند و همچنین به آنها برای تشکیل گروه های مطالعاتی هم کمک می کرد.

وی همچنین برنامه Facemash را خلق کرد، برنامه ای با هدف مشخص کردن اینکه چه کسی جذاب ترین فرد دانشگاه است. کاربران به دو تصویر از افراد همجنس نگاه می کردند و "جذاب ترین" فرد را انتخاب می کردند و نرم افزار نتایج را جمع آوری و رتبه بندی می کرد. این یک موفقیت حیرت انگیز بود، اما دانشگاه به این دلیل که تصاویر مردم بدون اجازه آنها استفاده می شد و برای افراد، به ویژه گروه های زنان در دانشگاه توهین آمیز بود این برنامه را ممنوع کرد. زاکربرگ این پروژه را به پایان رساند و از گروه های زنان عذرخواهی کرد و گفت که این کار را یک آزمایش رایانه ای تصور کرده است. دانشگاه او را براساس شروطی مورد بخشش قرار داد.

فیس بوک را کی اختراع کرد (خالق فیسبوک)

هم اتاقی های زاکربرگ در هاروارد کریس هیوز، کارشناس ادبیات و تاریخ، بیلی اولسون، در رشته  تئاتر و داستین موسکاویتز، که در رشته اقتصاد تحصیل می کرد، بودند. شکی نیست که مکالمه ای که در میان آنها رخ داد باعث تحریک و تقویت بسیاری از ایده ها و پروژه هایی شد که زاکربرگ روی آنها کار کند.


حتما بخوانید: آموزش دانلود فیلم از فیسبوک


در زمان تحصیل در هاروارد، مارک زاکربرگ TheFacebook را تأسیس کرد ، برنامه ای که قرار بود یک دایرکتوری قابل اعتماد و بر اساس اطلاعات واقعی دانشجویان هاروارد باشد. در نهایت این نرم افزار منجر به راه اندازی فیس بوک در فوریه 2004 شد.

ازدواج و خانواده مارک زاکربرگ (همسر و فرزند مارک زاکربرگ)

زاکربرگ در سال دوم دانشگاه خود در دانشگاه هاروارد با دانشجوی پزشکی پریسیلا چان ملاقات کرد. در سپتامبر 2010 ، زاکربرگ و چان باهم زندگی مشترک خود را آغاز کردند و در 19 مه 2012، آنها ازدواج کردند. در حال حاضر چان یک متخصص اطفال و فعال بشر دوست است. این زوج دارای دو فرزند به نام های ماکسیما چان زاکربرگ (متولد 1 دسامبر 2015) و آگوست چان زاکربرگ (متولد 28 آگوست 2017) هستند.

خانواده زاکربرگ یهودی هستند، اگرچه مارک اظهار داشت که او یک آتئیسم (خداناباور) است. از سال 2019 ، دارایی شخصی مارک زاکربرگ بیش از 60 میلیارد دلار تخمین زده شد. او و همسرش با هم موسسه چان زاکربرگ را بنیان نهادند تا از قدرت فناوری برای حمایت از اهداف علمی، آموزشی، عدالت و فرصت استفاده کنند.

مارک در حال حاضر مدیر عامل و مدیر اجرایی فیس بوک است و در دفتر این شرکت در منلو پارک، کالیفرنیا کار می کند. دیگر مدیران شرکت مدیر ارشد اجرایی شریل سندبرگ و مدیر ارشد مالی مایک ابرسمن هستند.

نقل قول هایی از مارک زاکربرگ

 • "با در اختیار گذاشتن امکان اشتراک گذاری به مردم، جهان را شفاف تر می کنیم."
 • "وقتی به همه صدا و به مردم قدرت می دهید، سیستم معمولاً در جای خوبی قرار می گیرد. بنابراین، آنچه ما به عنوان نقش خود در نظر می گیریم، دادن این قدرت به مردم است."
 • "وب در حال حاضر در یک نقطه عطف مهم قرار گرفته است. تا همین اواخر ، پیش فرض در وب این بوده است که اکثر موارد اجتماعی نیستند و بیشتر موارد از هویت واقعی شما استفاده نمی کنند. ما در حال ساختن وب سایتی هستیم که پیش فرض آن اجتماعی باشد."

حتما بخوانید: بیوگرافی ندا قاسمی بازیگر سریال نون خ


اینستاگرام مارک زاکربرگ

شما می توانید عکس ها و فیلم های مارک زاکربرگ را در صفحه پیچ اینستاگرام او به آدرس https://www.instagram.com/zuck/ و یا https://www.instagram.com/facebook/ مشاهده کنید.

عکس مارک زاکربرگ و همسرش

عکس مارک زاکربرگ و همسرش

فرزند مارک زاکربرگ

فرزند مارک زاکربرگ

ماشین زاکربرگ

ماشین زاکربرگ

سخن آخر

مارک زاکربرگ، که فیس بوک را اختراع کرد و به عنوان جوانترین میلیاردر جهان شناخته شده است. در این مطلب از وب سایت سلام دنیا، برای شما بیوگرافی مارک زاکربرگ را به همراه زندگی شخصی، همسر و فرزندان مارک الیوت زاکربرگ را قرار دادیم. امیدوارم که دوست داشته باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

بیوگرافی جان یامان بازیگر ترک + زندگی شخصی، اینستاگرام و عکس

متن بیوگرافی عاشقانه کوتاه و لاکچری برای همسر ؛ بیو عاشقانه

تفاوت ها و شباهت های بیل گیتس و مارک زاکربرگ
 

از
10
رای