تفاوت ها و شباهت های بیل گیتس و مارک زاکربرگ

تفاوت ها و شباهت های بیل گیتس و مارک زاکربرگ مارک زاکربرگ و بیل گیتس دو غول فناوری و ارتباطات از نظر شخصیتی چه تشابهاتی دارند و تا کنون چگونه عمل کرده اند؟ آنها از چه نظرهایی متفاوتند و تفاوت آنها در چیست؟

مارک زاکربرگ و بیل گیتس دو پیشگام در زمینه تکنولوژی و فناوری هستند. اولی فیس بوک (یکی از معروف ترین و مورد استفاده ترین شبکه های اجتماعی در همه زمان ها) را بنیان نهاد، در حالی که بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت، یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری در جهان است.
هر دو نفر، زاکربرگ و گیتس در برنامه نویسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات فوق العاده با استعداد هستند و هر دو از دانشگاه هاروارد (که یکی از معتبر ترین دانشگاه های ایالات متحده است) اخراج شده اند و وقت خود را صرف تکمیل پروژه ها و پیگیری کار حرفه ای خود کرده اند.
زاکربرگ و گیتس انقلابی در فناوری بوجود آورده و به میلیون ها نفر اجازه برقراری ارتباط به شیوه ای سریعتر و اشتراک زندگی خصوصی با دوستان و اعضای خانواده در سراسر جهان را داده اند.
هر دو کارآفرین و پیشگام فناوری با چالش هایی مهم و جنگ های قانونی زیادی برای محافظت و بهبود کار خود مواجه شده اند. برای مثال، فیس بوک بعد از این که یک آسیب پذیری اش توسط هکر ها کشف شد و موجب پخش اطلاعات میلیون ها حساب کاربری شد، با دردسر های زیادی مواجه شده است.
گرچه دستاوردها و استراتژی های آنها اغلب موجب بحث و گفتگو بوده است، اما هنوز نامشخص است که آیا مارک زاکربرگ و بیل گیتس واقعا در تغییر جهان نقش مهمی ایفا کرده اند؟

مارک زاکربرگ


مارک زاکربرگ کیست؟

مارک زاکربرگ در سال 1984 در نیویورک متولد شد و در حال حاضر در کالیفرنیا با همسر و دو فرزندش زندگی می کند. زاکربرگ یکی از تأثیرگذارترین برنامه نویسان کامپیوتر و کارآفرینان اینترنتی زمان ما است.
در سال 2004، زاکربرگ و همکلاسی هایش فیس بوک را از خوابگاه خود در دانشگاه هاروارد راه اندازی کردند. این پلتفرم که به کاربران امکان می دهد بدون هیچ هزینه ای از تمام نقاط جهان عکس ها، افکار و اطلاعات شخصی را به اشتراک بگذارند و با هر کاربر دیگر فیس بوکی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند در سال 2012 به یک میلیارد کاربر رسیده است. زاکربرگ در حال حاضر رئیس و مدیر عامل فیس بوک است، اما مجبور بوده با مشکلات حقوقی زیادی با دیگر همکاران که ادعا کردند سهم بیشتری از شرکت و سود دارند، دست و پنجه نرم کند. امروز، زاکربرگ یکی از ثروتمندترین افراد جهان است و ارزش خالص دارایی او حدود 62 میلیارد دلار است. او بخشی از درآمدهای خود را برای حمایت از موسسات خیریه مانند بنیادهای آموزشی و موارد بسیار دیگری اختصاص داده است.
مارک زاکربرگ در مراحل مختلف، به خصوص در مورد سوء استفاده و دستکاری اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران در مرکز توجهات، بحث و مجادله بوده است. در حال حاضر زاکربرگ در چندین دادگاه برای دفاع از موضع خود قرار گرفته است.

بیل گیتس

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس در اکتبر 1955 در واشنگتن در خانواده ای با طبقه متوسط رو به بالا به دنیا آمد. او یک دانش آموز با هوش بود که در ریاضیات و علوم پیشرفت چشمگیری داشت. در سال 1973 در دانشگاه هاروارد به عنوان دانشجوی حقوق ثبت نام کرد. با این وجود، او در سال 1975 از کالج اخراج شد و سپس مایکروسافت متولد شد. بیل گیتس و دوستش شرکت خود را در سال 1975 تاسیس کردند و در سال 1979، تقریبا 2/5 میلیون دلار درآمد داشتند. او در سن 23 سالگی به سمت مدیرماکروسافت منصوب شد. مایکروسافت پس از توسعه نرم افزار برای IBM بین سالهای 1979-1981 نیز توسعه پیدا کرد.
مایکروسافت همچنان یک موفقیت در سراسر جهان است. در سال 2014، بیل گیتس اعلام کرد که او عنوان رئیس مایکروسافت را رها خواهد کرد تا بتواند بر بنیاد خیریه اش تمرکز کند.


دستاوردهای بیل گیتس

  • او یکی از ثروتمندترین و موفقترین بازرگانان جهان است.
  • او دارای دکتری افتخاری از دانشگاه های مختلف جهان است.
  • بیل گیتس و همسرش برای اعمال خیرخواهانه خود در سراسر جهان جوایزی دریافت کرده اند.
  • او مهمان افتخاری در مجموعه تئوری بیگ بنگ است.

شباهت های مارک زاکربرگ و بیل گیتس

 زاکربرگ و بیل گیتس چه شباهت هایی دارند؟

با وجود اینکه آنها به دلایل مختلفی مشهور هستند، مارک زاکربرگ و بیل گیتس مشترکات بسیاری دارند. آنها هر دو پیشگام در زمینه فناوری های اینترنتی هستند و هر دو به خاطر شهرت، کار و مهارت های کارآفرینی خود، میلیاردر شده اند. برخی از شباهت ها بین این دو عبارتند از:
آنها هر دو از دانشگاه هاروارد خارج شدند تا ایده های خود را دنبال کنند و تمام وقت خود را روی پروژه هایشان کار کنند.
آنها افراد فوق العاده ماهر، با استعدادی هستند که فناوری اینترنت را توسعه داده و به تغییر زندگی میلیاردها نفر کمک می کنند.
آنها برای کارشان و تاکتیک های تجاری خود با جنگ های قانونی مواجه بودند، هرچند که زاکربرگ با توجه به ماهیت خلقیش، که پیامدهای قابل توجه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی داشته، با انتقادات بزرگی مواجه شده است.
هر دو نفر از ثروتمندترین مردان در این سیاره هستند و هر دو افرادی بشردوست و انسان دوست هستند. در سال 2010، همراه با وارن بافت، تعهدی را امضا کردند، که متعهد می شوند در طول زمان نیمی از ثروت خود را به سازمان های خیریه اهدا کنند، همچنین از دیگر افراد ثروتمند جهان نیز دعوت برای انجام همین کار کرده اند؛
آنها هر دو شخصیت آرام و معمولی دارند. با وجود میلیاردر بودن، آنها اغلب لباس های معمولی می پوشند.


تفاوت بین مارک زاکربرگ و بیل گیتس

با وجود این اشتراکات این دو بسیار از یکدیگر متفاوت هستند. برخی از تفاوت های اصلی بین این دو عبارتند از:

 زاکربرگ و بیل گیتس چه تفاوت هایی دارند؟


دستاوردهای آنها

هرچند که هر دو در زمینه اینترنت، رایانه ها و نوآوری دخیل بوده اند، اما دو اثر آنها کاملا متفاوت هستند. مایکروسافت یک شرکت نرم افزاری رایانه ای است در حالی که فیس بوک یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی در جهان است که مردم را قادر به اشتراک گذاشتن اطلاعات و گفتگو با یکدیگر در هر نقطه از جهان می کنند. علاوه بر این، شرکت مایکروسافت نرم افزار، سخت افزار و رایانه های شخصی تولید می کند، در حالی که فیس بوک تا کنون سخت افزاری تولید نکرده، اما عمدتا خدماتی را برای افرادی که مایل به برقراری تماس با دوستان و اقوام در سراسر جهان هستند، ارائه می دهد. 


هدف

بیل گیتس چشم انداز دقیقی از اهدافش داشت و به آن رسید، در حالی که زاکربرگ (همراه با همکارانش) فیس بوک را با قصد اولیه ارائه یک ابزار برای تسهیل ارتباط میان دانشجویان در محوطه دانشگاه ایجاد کرد. محبوبیت فیس بوک در میان دانش آموزان به سرعت در حال افزایش بود و به آرامی حتی در خارج از محوطه دانشگاه نیز گسترش یافت. در نتیجه موفقیت زاکربرگ مانند گیتس از قبل تعیین شده نبود.

از
2
رای