بیوگرافی دارا حیایی (پسر امین حیایی) + زندگی شخصی، عکس و پیچ

بیوگرافی دارا حیایی (پسر امین حیایی) + زندگی شخصی، عکس و پیچ بیوگرافی دارا حیایی، پسر امین حیایی و مونا بانکی‌پور به علاوه گفتگوی خواندنی با دارا حیایی بازیگر فیلم شعله‌ور و از سرنوشت را در سایت سلام دنیا دنبال کنید.

دارا حیایی بازیگر جوان و خوش ‌چهره، فرزند امین حیایی بازیگر محبوب ایرانی است که در سال‌های اخیر قدم در سینما و تلویزیون گذاشته است. امروز قصد داریم در وب سایت سلام دنیا با بیوگرافی دارا حیایی بیشتر آشنا می‌شویم.

زندگینامه دارا حیایی

 • نام: دارا حیایی
 • زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون
 • تاریخ تولد: 11 شهریور 1375
 • محل زندگی: تهران
 • ملیت: ایرانی
 • حرفه: بازیگر و مدلینگ
 • شروع فعالیت: از سال 1395
 • سن دارا حیایی: 24 سال

بیوگرافی دارا حیایی و زندگی شخصی

دارا حیایی بازیگر جوان و خوش آتیه کشورمان تنها فرزند امین حیایی و همسر سابق او مونا بانکی‌پور است. این زوج سال 1375 از هم جدا شدند و مونا بانکی پور با گرفتن حضانت فرزند سال‌ها خارج از ایران زندگی کرد. این بازیگر جوان بعد از سال‌ها زندگی در خارج از کشور، چند سالی است که به ایران برگشته و در حرفه بازیگری مشغول است.

مادر دارا حیایی

می‌توان گفت دارا حیایی در خانواد‌ه‌ای هنرمند متولد شده است، مادر او مونا بانکی‌پور متولد سال 1355 در تهران است. او دانش آموخته کارگردانی و دارای سابقه بازیگری و کارگردانی است. مونا بانکی در فیلم سینمایی "خانه‌ای در شن" و سریال "خواب بیدار" بازی کرد اما بعد از این حرفه به خاطر حواشی موجود فاصله گرفت.

دارا حیایی و مادرش مونا بانکی پور

مادربزرگ دارا، فرزانه داوری نیز از بازیگران پیش از انقلاب و قدیمی بود. داوری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در فیلم‌هایی مثل پرواز در قفس بازی کرد و بعد از آن بازیگری را کنار گذاشت.

شروع فعالیت دارا حیایی

دارا حیایی در سن شش سالگی در سریال "مسافر پردردسر" به کارگردانی شاهرخ حمیدی مقدم و یک سریال عروسکی به نام "امین و مینا" به کارگردانی هنگامه مفید بازیگری کرده است.

با قدم گذاشتن در سنین جوانی و به خاطر داشتن چهره جذاب ابتدا مدتی به عنوان مدلینگ کار می‌کرد و تصاویر او در بیلبوردهای تبلیغاتی دیده می‌شد. پس از آن وارد عرصه بازیگری شد. او در سال 1395 بعد از تست دادن در حضور حمید نعمت الله کارگردان فیلم "شعله‌ور"، برای بازی در این فیلم در کنار پدر امین حیایی انتخاب شد. پس از آن به پیشنهاد پدر در کلاس‌های بازیگری او حضور پیدا کرد و به شکلی جدی وارد دنیای هنر شد.


حتما بخوانید: بیوگرافی جان یامان بازیگر ترک


شهرت بیشتر این بازیگر نوظهور بخاطر حضور در سریال "از سرنوشت" بود که در نقش جوانی به نام هاشم بازی می‌کرد. این سریال در سال 1398 هر شب از شبکه دو سیما پخش می‌شد و علاقمندان بسیاری داشت.

ازدواج دارا حیایی

دارا حیایی همسری ندارد و تا امروز ازدواج نکرده است.

گفتگو با دارا حیایی

شما تجربه بازیگری در دوره کودکی را داشته اید؟
 • بله، در دو سریال "مسافر پردردسر" و "امین و مینا" بازی کرده‌ام که شبکه 2 سیما پخش شد.
چرا تا پیش از حضور در فیلم سینمایی "شعله‌ور" بازیگری را به طور جدی تجربه نکرده بودید؟
 •  آن زمان علایق دیگری داشتم و به بازیگری فکر نمی‌کردم، اما وقتی از دفتر آقای نعمت الله تماس گرفتند تا برای این فیلم تست بدهم، با پدرم مشورت کردم و او گفت: اگر فکر می‌کنی از عهده آن برنمی‌آیی اصلاً بازی نکن. اما من بعد از فکر کردن تست بازی دادم و گفتند توانایی آن را دارم. همین موضوع فکر من را به سمت بازیگری کشاند. بعد از آن در کلاس‌های بازیگری آموزش دیدم.
شما که در فضایی اینچنینی بودید، چطور هیچوقت به بازیگری فکر نکردید؟
 • دقیقاً به همین دلیل که در این فضا بودم، فکر می‌کردم پدرم بازیگر است و من چرا وارد بازیگری شوم! مثل چیزی که امتحانش نکرده بودم و فکر می‌کردم توانایی اش را ندارم.
درطول بازی در "شعله ور" رابطه‌تان با پدرتان چطور بود، چقدر شما را نقد می‌کردند؟
 • در طول این فیلم خیلی هوای من را داشتند، مراقب بودند تا ببینند کارم را درست انجام می‌دهم یا نه، چون نگرانی خاص خودش را داشت، وقتی مطمئن شد همه چیز خوب است بیشتر تمرکزش را روی کار خودش گذاشت و با هم مثل همکار بودیم.

دارا حیایی و امین حیایی

بعد از "شعله‌ور" هم پیشنهادی داشتید؟
 • بله، دو کار به من پیشنهاد شد اما قبول نکردم چون با نقش پیشنهادی ارتباط برقرار نکردم و بعید می‌دانستم بتوانم به خوبی انجامش بدهم. یکی از آنها بازی در نقش "شهاب" در فیلم "شبی که ماه کامل شد" که البته به دلیل سفر و سایر مشکلات نتوانستم بپذیرم و یک کار دیگر هم که الان در خاطرم نیست. تا اینکه بازی در سریال سرنوشت به من پیشنهاد شد که موقعیت عجیب و خوبی بود.

حتما بخوانید: متن بیوگرافی عاشقانه کوتاه و لاکچری


چطور شد که برای بازی در نقش "هاشم" انتخاب شدید؟
 • آقای مجید کرباسیان زمانی که کودک بودم، من را دیده‌اند و با من کار کردند و در ذهنشان بودم. ایشان لطف کردند با مادرم تماس گرفتن و قرار شد بروم و تست بدهم. ایشان هم از من تست گرفتند و خوششان آمد.
گفتید داستان "از سرنوشت" موقعیت عجیب و غریبی بود، چه شد تصمیم گرفتید در این سریال دیده شوید؟
 • این سریال کاری کرد که نگاهم عوض شود. با شخصیت "هاشم" ارتباط زیادی برقرار کردم و از او خوشم آمد. دیدم چقد خاکی و بانمک و جذاب است. در واقع ورژنی از خودم را در او دیدم.
یعنی حس کردید شبیه به خود شماست؟
 • البته زندگی "هاشم" زمین تا آسمان با زندگی من متفاوت است، اما روحیاتش، این که سعی می‌کند زندگیش را با خنده بگذراند را دوست داشتم.
شخصیت نوید در "شعله‌ور" شخصیتی آرام و درونگراست و شخصیت هاشم در سریال "از سرنوشت" برونگراست و انرژی فیلم بخاطر شخصیت اوست، کدام یک از این نقش ها به دارا حیایی نزدیک تر است؟
 • هر دوی این شخصیت‌ها به من نزدیک است، به هر حال آدمها گاهی آرام هستند و گاهی هم شیطنت خود را دارند.
بعد از بازی در "شعله ور" و "از سرنوشت" بازیگری چقدر برایتان جدی است و قصد ادامه آن را دارید؟
 • بازیگری برای من یک شغل جدی شده است و صد در صد آن را ادامه خواهم داد.

زندگی شخصی دارا حیایی

با توجه به این گفتید اگر بازیگر در یک نقش بماند برای او سم است، شما بیشتر علاقه دارید چه نقش‌هایی را بازی کنید؟
 • علاقه من به سه دسته تقسم می‌شود، نقش منفی، نقش کمدی و نقش معمایی پلیسی را دوستم دارم و برایم جذاب است.
از تجربیات پدر چقدر در بازیگری استفاده می‌کنید؟
 • هرجا که مشکل داشته باشم، چه در متن یا بازی زیاد از پدرم سوال می‌پرسم.
در مسیر بازیگری تا چه اندازه پدر را الگو قرار می‌دهید؟
 • خیلی زیاد، به این دلیل که ایشان این راه را رفته‌اند و من هم می‌دانم باید تلاش کنم تا بتوانم پایم را جای پای ایشان بگذارم و در مسیر پیش بروم.

آقای حیایی چقدر در انتخاب‌های شما موثر هستند؟

- من زیاد از پدر سوال می‌کنم، او می‌گوید تصمیم گیرنده نهایی خودت هستی و من فقط راهنما هستم و در نهایت باید خودت تصمیم بگیری.

آیا با واکنش‌های منفی مثل اینکه با واسطه شهرت پدر توانستید بازیگر شوید، مواجه شده‌اید؟
 • هم کم و هم زیاد. یک فوتبالیست الان دارد فوتبال بازی می‌کند و پدرش هم ممکن است فوتبالیست باشد، پدربزرگش هم همینطور، کسی او را زیر سوال نمی‌برد. تمام شغل‌ها همینطور است و بازیگری هم استثنا نیست، اما بهر حال این وجود دارد و اسم بزرگی پشت من است.

حتما بخوانید: بیوگرافی ماهور الوند و ازدواج ، زندگی شخصی


پیش از ورود به زمینه بازیگری چطور و چه اندازه خودتان را آماده این نوع واکنش‌ها کرده بودید؟
 • من اصلا مشکلی ندارم و هر فردی نظر خودش را دارد و نظر همه هم قابل احترام است. من قدرت تغییر ذهنیت مردم را ندارم، مردم چیزی را که دوست دارند می‌بینند و من هم به آنها احترام می‌گذارم.

یعنی از اینکه در نظر منتقدین به عنوان دارا حیایی، نه فرزند امین حیایی شناخته شوید حساس نبوده‌اید؟

 • من پیش از اینکه پسر امین حیایی باشم، دارا حیایی هستم. این را بارها به دوستان و خانواده و دیگر کسانی که این سوال را مطرح می‌کردند هم گفته‌ام و قرار نیست چیزی این را تغییر دهد. حتی اگر 80 میلیون نفر به من بگویند پسر امین حیایی، من برای خودم دارا حیایی هستم و فرقی نمی‌کند.

فیلم های دارا حیایی

فیلم های دارا حیایی

فیلم سینمایی
 • 1395- شعله ور (حمید نعمت الله)
سریال تلویزیونی
 • 1398- از سرنوشت (محمدرضا خردمندان، علیرضا بذرافشان)
 • 1387- مجموعه امین و مینا (هنگامه مفید)
 • 1383- مسافر پردردسر (شاهرخ حمیدی مقدم)         

پیج اینستاگرام دارا حیایی

دارا حیایی با پیج شخصی به آدرس https://www.instagram.com/darahayaei/ در اینستاگرام فعال است و بیش از 225 هزار دنبال کننده دارد.

عکس‌های دارا حیایی

بیوگرافی دارا حیایی

اینستاگرام دارا حیایی


حتما بخوانید: بیوگرافی بهرام افشاری


 عکس دارا حیایی و پدرش امین حیایی

مادر دارا حیایی

مادر دارا حیایی

زندگی شخصی دارا حیای

کودکی دارا حیایی

عکس جذاب از دارا حیایی

عکس جدید دارا حیایی


حتما بخوانید: متن بیوگرافی برای تلگرام


فیلم شعله ور دارا حیایی

دارا حیایی در فیلم از سرنوشت

سخن آخر

دارا حیایی، پسر امین حیایی و مونا بانکی پور، یکی از بازیگران جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون ایران است. در این مطلب از وب سایت سلام دنیا، شما را با بیوگرافی دارا حیایی و زندگی شخصی او آشنا کردیم. امیدوارم که دوست داشته باشید. می توانید این پست را با دوستان یا کسانی که طرفدار دارا حیایی هستند، به اشتراک بگذارید. لطفا سوالات و نظرات خود را درباره این مطلب برای ما در بخش نظرات بنویسید.


مقالات مرتبط:

بیوگرافی نازنین بیاتی + زندگی شخصی و فیلم های نازنین بیاتي

بیوگرافی ساره بیات + ماجرای ازدواج، عکس ها و پیج اینستاگرامش
 

از
32
رای