بیوگرافی ندا قاسمی بازیگر سریال نون خ + زندگی شخصی، همسر و عکس

بیوگرافی ندا قاسمی بازیگر سریال نون خ + زندگی شخصی، همسر و عکس ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین سریال نون خ ؛ 33 سال دارد و فعالیت هنری خود را از سال 1386 و در زمینه تئاتر آغاز کرد. بیوگرافی ندا قاسمی و همسرش را به همراه تصاویر در سلام دنیا مشاهده کنید.

ندا قاسمی بازیگر جوان کرمانشاهی است که با بازی در مجموعه تلویزیونی "نون خ" به شهرت رسید. در ادامه با ما در سایت سلام دنیا باشید تا درباره بیوگرافی ندا قاسمی و شروع فعالیت او بیشتر بدانیم.

زندگینامه ندا قاسمی

 • نام: ندا قاسمی
 • زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون، رادیو، تئاتر
 • تاریخ تولد: 30 خرداد سال 1366
 • محل تولد: کرمانشاه
 • ملیت: ایرانی
 • حرفه: بازیگر، گوینده رادیو و دوبلور
 • شروع فعالیت: 1386 تا کنون

بیوگرافی ندا قاسمی و زندگی شخصی

ندا قاسمی 33 سال دارد و خرداد ماه 1366 در کرمانشاه متولد شده است. او فارغ التحصیل دکترای شیمی آلی از دانشگاه تهران است. قاسمی فعالیت هنری خود را از سال 1386 و در زمینه تئاتر آغاز کرد. او همچنین پیش از فعالیت به عنوان بازیگر در زمینه گویندگی و دوبلوری هم فعالیت داشت و هنوز هم در این عرصه حضور فعال می‌کند و از دوبلوران رادیو کرمانشاه است.

شروع فعالیت ندا قاسمی

تمایل ندا قاسمی به بازیگری به دوره کودکی برمی‌گردد. زمانیکه او خردسال بود به علت مشغله کاری مادر، بخشی از اوقات خود را به تنها می‌گذراند و این تنهایی زمینه‌ای برای رویا بافی و پرورش تخیلات بود. به این ترتیب علاقه به بازیگری در او شکل گرفت. او دیپلم هنر از هنرستان کرمانشاه را دارد. وی تحصیل  و حضور در کلاس‌های بازیگری را در تهران ادامه داده است.


حتما بخوانید: بیوگرافی دارا حیایی (پسر امین حیایی) 


او در سال 1386 و در 20 سالگی کار هنری را با تئاتر و نمایش فصل انتظار شروع کرد و در اولین قدم خود توانست جایزه بازیگری را از جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه کسب کند. این بازیگر جوان سال‌ها در تئاتر به کسب تجربه پرداخت و بازیگری را به صورت عملی آموخته است.

ندا قاسمی از همان سال فعالیت خود را نیز در صدا و سیمای کرمانشاه به عنوان مجری و بازیگر شروع کرد. وی در سریال مجردها که در سال 94 از شبکه استانی کرمانشاه تهیه و پخش شد به خوبی دیده شد، و پس از آن سال 96 در سریال ساخت ایران بازی کرد. خانم قاسمی فعالیت در زمینه گویندگی و دوبلوری واحد نمایش رادیو کرمانشاه را نیز از 1393 شروع کرده است و در حال حاضر ادامه می‌دهد.

ندا قاسمی و همسرش

ندا قاسمی ازدواج کرده است و نام همسر او وحید لرستانی است. وحید لرستانی در زمینه بازیگری و موسیقی فعالیت دارد.

ندا قاسمی در رادیو

گفتگو با ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین سریال نون خ

چه مدت است که در زمینه بازیگری فعالیت می‌کنید؟

فعالیت هنری ام را در سال 86 و با تئاتر شروع کردم. از کارهایم در این سال ها می‌توانم نمایش‌های گاهی، کبوتری ناگهان، بیتلها، چقدر قیافه شما برایم آشنا نیست، پاییز هزار و سیصد و جنگ، سکوت تلخ انارهای شیرین و ... را نام ببرم. البته در این سال‌ها با سیما و واحد نمایش رادیو کرمانشاه هم همکاری داشته‌ام.

برای آینده کاری خود چه برنامه‌ای دارید و فکر می‌کنید در زندگی هنریتان چه اتفاقی رخ دهد؟

من کارم را در کرمانشاه با تئاتر شروع کردم و خوشبختانه هر چیزی که برنامه ریزی کرده بودم به طور مرتب پیش رفته است و قطعاً همین مسیر را ادامه خواهم داد. در کنار دنبال کردم رشته‌ام در رشته شیمی به طور جدی به کار هنری هم می‌پردازم. تا امروز چندین فیلمنامه پیشنهاد به من پیشنهاد شده است اما می‌خواهم صبر کنم و کار بعدی را با وسواس بیشتری انتخاب می‌کنم.

می‌دانیم که خیلی اهل تئاتر هستید، تئاتر کجای زندگی شماست؟

بله به شدت اهل تئاتر هستم و تقریباً یازده سال که در این زمینه کار می‌کنم. تئاتر عنصری جدانشدنی از زندگیم است و همیشه پیگیر آن هستم.

ندا قاسمی در نون خ

چطور برای کار سعید آقاخانی (سریال نون خ) انتخاب شدید؟

من اصالتا کرد زبان هستم و در کرمانشاه بزرگ شدم. بعد از قبولی در رشته شیمی تهران به همراه خانواده به در تهران ساکن شدم. بعد از آمدن به تهران متوجه شدم آقای سعید آقاخانی برای سریال نون خ تست بازیگری می‌گیرند و شرکت کردم، نهایتاً یک هفته به کار مانده برای نقش شیرین انتخاب شدم.

آیا با فیلمنامه کامل سر این کار رفتید؟

فیلمنامه تا  قسمت 10 کامل بود و از آن قسمت به بعد به مرور کامل شد. قسمت‌های 1 تا 4 خارج از تهران فیلم برداری شد ولی بعد از آن به تهران آمدند و بر اساس تلفیق سکانس‌ها گرفته می‌شد. اولین سکانس در منطقه‌ای در امامزاده داوود کلید خورد که بسیار  پر از برف بود و بچه ها اذیت شدند. اما همکاری و همدلی در کار به بچه‌ها کمک و تا 40 درصد کار آنجا انجام گرفت.


حتما بخوانید: بیوگرافی آراس بولوت اینملی و همسرش 


بعد از پخش سریال چه احساسی داشتید و چه بازخوردی گرفتید؟

زمانی که کار شروع شد نقش "شیرین" زیاد در فیلمنامه پررنگ نبود و ذهنیتی که داشتم این بود که شاید خیلی به چشم مخاطب نیاید. اما بعد از اینکه کار دیده شد و بازخوردها را مشاهده کردم، دیدم این نقش جای خود را بین مردم پیدا کرده است.

این سریال چه حرفی برای مخاطب دارد؟

این سریال قرار بود یک سریال سرگرم کننده باشد و در کنار سرگرم کننده بودن فرهنگ مردم مناطق کردنشین را به تمامی مردم ایران معرفی کند، حرفی که هر سریال موفق دیگری هم باید داشته باشد این است که مشکلات جامعه و مسائل سیاسی و اجتماعی را مطرح کند که سریال "نون خ" تا حدی توانست.

چه پیشنهادی به جوانان علاقمند به بازیگری دارید؟

برای من بازیگری لذت مطلق است، فارغ از جهان پیرامون گویا در فضای تازه‌ای نفس می‌کشم که تماماً مکاشفه است. به نظر من بازیگری این قابلیت را دارد که به رشد روحی انسان کمک کند و انسان را در مسیرش به سمت اهداف والایی که دارد سوق دهد. برای بازیگر شدن باید خوب دید، خوب شنید و خوب درک کرد. همچنین باید کتاب خواند، موسیقی شنید و نقاشی کرد. اگر برای من که علاقمند به بازیگری هستم، تمام این‌ها اتفاق بیفتد، قطعا به دستاوردهای بزرگی دست می‌یابم. همچنین در این راه نباید خسته شد، باید خواست و جنگید.

فیلم های ندا قاسمی

سریال‌های تلویزیونی
 • 1399- سریال نون خ 2 (سعید آقاخانی)
 • 1398- سریال نون خ 1 (سعید آقاخانی)
 • 1396- دیگری (مرجان اشرفی)
 • 1394- مجردها (حسین حیدری)
فیلم سینمایی
 • 1393- رخساره (امیر قویدل)
 • 1396- فیلم سینمایی تصویرم در آینه نیست (محمدرضا خاکی)
شبکه نمایش خانگی
 • 1397- سریال ریکاوری (بهادر اسدی)
تله فیلم
 • 1396- چشمان بیدار بمون (کاظم معصومی)
تئاتر
 • فصل انتظار
 • گاهی
 • کبوتری ناگهان
 • بیتلها
 • چقدر قیافه شما برایم آشنا نیست
 • پاییز هزار و سیصد و جنگ
 • سکوت تلخ انارهای شیرین

جوایز ندا قاسمی

جوایز و افتخارات

 • 1394- تنديس جشنواره، ديپلم افتخار جشنواره تئاتر ایثار بعنوان بازیگر برگزیده
 • 1395- در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای نمایش گاهی، کاندید بهترین بازیگر زن شد.
 • 1397- در فیلم کوتاه آواز دست ها به کارگردانی حمزه زارعی که در 8 جشنواره جهانی حضور یافته، نقش ایفا کرده است.

حتما بخوانید: بیوگرافی مریلا زارعی + زندگی شخصی


پیج اینستاگرام ندا قاسمی

پیج اینستاگرام ندا قاسمی در حال حاضر بیش از شصت و چهار هراز نفر دنبال کننده دارد و تا کنون 319 پست در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته است. در این پیج منتخبی از بهترین عکس‌های ندا قاسمی را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید صفحه مجازی این بازیگر را به آدرس https://www.instagram.com/nedaghasemiofficial/ در اینستاگرام دنبال کنید.

عکس های ندا قاسمی

بیوگرافی ندا قاسمی

عکسهای ندا قاسمی

ندا قاسمی با لباس کردی


حتما بخوانید: متن بیوگرافی عاشقانه کوتاه و لاکچری


قد ندا قاسمی

فیلمهای ندا قاسمی

قد ندا قاسمی


حتما بخوانید: متن بیوگرافی برای تلگرام


ندا قاسمی در اینستا

عکس ندا قاسمی و همسرش

سخن آخر

ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین سریال نون خ است که فعالیت هنری خود را از سال 1386 و در زمینه تئاتر آغاز کرد. در این پست از سایت سلام دنیا، برای شما بیوگرافی ندا قاسمی و همسرش را به همراه فیلم ها، عکس ها  و پیج اینستاگرام ندا قاسمی را قرار دادیم. امیدوارم که دوست داشته باشید. لطفا ایده ها و نظرات خود را در خصوص بیوگرافی بازیگران با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

بیوگرافی ماهور الوند و ازدواج ، زندگی شخصی و هنری + عکس

بیوگرافی بهرام افشاری ؛ عکس ها و پیج اینستاگرام بهرام افشاری 

از
10
رای