تاریخ دقیق روز پدر 1402 چه روزی است؛ تاریخچه روز مرد و ولادت امام علی

تاریخ دقیق روز پدر 1402 چه روزی است؛ تاریخچه روز مرد و ولادت امام علی روز پدر در سال 1402 چه روزی است؛ روز پدر چندم است؛ تاریخ دقیق روز پدر در سال 1402 در تقویم شمسی، قمری، میلادی چندمه و چند شنبه است؛ و تاریخچه روز مرد و ولادت حضرت امام علی (ع) در سلام دنیا بخوانید.

امام علی(ع) نمونه بارز یک مرد واقعی بوده اند، در تقویم کشورمان روز میلاد این امام بزرگوار را به نام روز پدر و روز مرد قرار داده اند، در این مطلب از سلام دنیا درباره روز پدر در سال 1402 چه روزی است، تاریخ دقیق روز پدر در سال 1402 در تقویم شمسی، قمری، میلادی چندمه و کی است و تاریخچه روز مرد و ولادت حضرت امام علی (ع) صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

روز پدر در سال 1402 چه روزی است (روز پدر چندم است)

روز پدر در سال 1402 نیز مانند دیگر سالها همزمان با روز میلاد باسعادت امام علی (ع) و روز مرد می باشد. که امسال مصادف است با پنجشنبه 5 بهمن ماه 1402 و تعطیل رسمی است.

روز پدر در سال 1401 چه روزی است

روز پدر و روز مرد در تقویم ایران چندم و چندشنبه است

در تقویم ایرانی روز پدر و روز مرد همزمان با سیزدهمین روز از ماه رجب می باشد که هر ساله به دلیل چرخش تقویم قمری این روز در تقویم ایران متفاوت می باشد که البته تاریخ آن هر روزی که باشد آن روز تعطیل رسمی عنوان خواهد شد، که در ادامه با تاریخ روز پدر بیشتر آشنا خواهید شد.


حتما بخوانید: متن تبریک روز پدر (مرد) با جملات ادبی، عاشقانه و رسمی


تاریخ دقیق روز پدر در سال 1402 در تقویم شمسی

روز پنجشنبه 5 بهمن سال 1402 ( تعطیل رسمی)

تاریخ دقیق روز پدر در سال 1402 در تقویم قمری

روز 13 رجب سال 1445

تاریخ دقیق روز پدر در سال 1402 در تقویم میلادی

روز 25 ژانویه سال 2024

روز پدر و روز مرد در تقویم ایران چندم و چندشنبه است

تاریخچه روز مرد و ولادت حضرت امام علی (ع)

انتخاب روز مرد ابتدا در کشورمان در روز تولد رضا شاه بنیان گذار سلسله ی پهلوی بوده و از روز قبل از جمهوری اسلامی یعنی در زمان دوره پهلوی بوده است که البته این روز در تاریخ 24 اسفند ماه می بود که با پیروزی انقلاب اسلامی در تقویم کشورمان تغییر یافت و به روز ولادت حضرت علی (ع) یعنی 13 ماه رجب موکول شد.


حتما بخوانید: کادو روز پدر چی بخرم


از آن پس در روز ولادت امام علی (ع) که اسوه مردانگی و شجاعت می باشند از مردان و پدران کشورمان تقدیر به عمل می آید و فرزندان با تقدیم هدایا از پدرانشان به پاس زحماتشان قدردانی می کنند.

تاریخچه روز مرد و ولادت حضرت امام علی (ع)

سخن آخر

با فرا رسیدن روز پدر و میلاد امام علی (ع) اولین پیشوای شیعیان این روز بزرگ را به شما عزیزان تبریک می گوییم.


مطالب مرتبط:

طرز ساخت 9 کاردستی برای روز پدر ساده و زیبا

کلیپ و فیلم روز مرد و روز پدر برای وضعیت واتساپ و استوریاز
2
رای