چگونه اسلایم خود را به واتر اسلایم تبدیل کنیم؟

چگونه اسلایم خود را به واتر اسلایم تبدیل کنیم؟ اسلایم یک ماده ای خمیری است که حالت ژله ای دارد و از ژله رقیق تر است و برای پرورش خلاقیت کودکان و کاهش استرس در جوانان استفاده می شود. اسلایم به خمیر جادویی نیز شهرت دارد ...

اسلایم چیست؟

اسلایم یک ماده ای خمیری است که حالت ژله ای دارد و از ژله رقیق تر است و برای پرورش خلاقیت کودکان و کاهش استرس در جوانان استفاده می شود. اسلایم به خمیر جادویی نیز شهرت دارد و در رنگها و اسانس های مختلف قابل دسترس است. اسلایم ماده ای چسبناک و غلیظ است که با مخلوط کردن ترکیبی به نام سدیم بورات یا بوراکس با آب ایجاد می شود. این بافت ضخیم، چسب مانند است و می تواند در رنگ های متنوعی ساخته شود. در ادامه روش تبدیل اسلایم به واتر اسلایم را توضیح میدهیم.

ساختار مولکولی اسلایم عاملی برای رفتار جالب آن است. اسلایم اسباب بازی به طور معمول از مولکول های پلیمری درهم و برهم و زنجیره بلند تشکیل شده است. این مولکول های پلیمر را می توان رشته های اسپاگتی دانست. هنگامی که روی بشقاب قرار می گیرند، رشته ها با هم مخلوط می شوند و باعث ایجاد یک آشفتگی درهم می شوند. اگر رشته ها به هم مالیده شوند ، بهم می ریزند و نرم می شوند. این حرکت احساس لغزنده خود را به توده می دهد.

تبدیل اسلایم به واتر اسلایم

فواید اسلایم :

خمیر اسلایم یک خمیر بازی قابل حمل است که هزینه زیادی ندارد، وسیله ی بازی همیشه در دسترس برای کودکان که به پرورش ذهنی ان ها کمک میکند و وسیله سرگرمی برای جوانان برای کاهش استرس فکری آنها. یکی دیگر از فواید اسلایم که محبوبیت ان را دو چندان کرده استفاده این وسیله برای تمیز کردن کلید و پریز، کیبورد کامپیوتر ،تلفن همراه ، ضبط ، داخل ماشین و… اسلایم برای جاهایی که دسترسی کامل به ان ندارید عالیست و بخوبی تمیز میکند.

مضرات اسلایم :

به والدین هشدار داده شده است كه تعداد زیادی از اسباب بازیهای مبتنی بر اسلایم كودكان می توانند بیش از چهار برابر حد ایمنی اتحادیه اروپا برای ماده شیمیایی بنام بور داشته باشند.

گروه مصرف کننده اسلایم کدام اند؟

پس از انجام تحقیقات ،میتوان دریافت که از هر 11 محصول اسلایم که معمولاً خریداری می شود ، هشت مورد از قوانین اتحادیه اروپا به دلیل مقدار بور موجود در آنها ، تخطی می کنند.

در نتیجه، شرکت مصرف کننده به والدین توصیه می کند “با احتیاط به اسلایم نزدیک شوند” و از آنها خواسته است که نسبت به گزینه های خانگی نیز احتیاط کنند، زیرا بعضی از آنها اغلب به بوراکس متشکل از بور، که اغلب به عنوان یک محصول تمیز کننده استفاده می شود، احتیاط می کنند. با ایجاد سوختگی جدی در کودکان ارتباط دارد.

از جمله مضرات اسلایم بکار بردن پودر اسید بوریک درون ترکیب آن است که ماده ای خطرناک و سمی است که برای کشتن سوسک و حشرات موذی استفاده میشود. این پودر که به بور و بوراک هم شناخته میشود برای کوکان خطرناک است، که شما میتوانید اسلایم را خودتان در خانه بدون مواد سمی درست کرده و از ان لذت ببرید.

محصولات اسلایم در سال گذشته از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند. به لطف ظاهر دلربا و بافت چکش خوار ، یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها در بین کودکان است.

اما گزارش های اخیر نشان داده است که اسباب بازی های مبتنی بر اسلایم می توانند بیشتر از فواید آن، حاوی مقادیر بالای یک ماده شیمیایی مرتبط با تشنج، اسهال و اختلال در باروری باشند، که به بدن آسیب می رسانند.

روش درست کردن اسلایم ساده


حتما بخوانید : ساخت اسلایم با شامپو


تاریخچه اسلایم :

داستان توسعه اسلایم اسباب بازی به اوایل قرن بیستم و زمانی که علم پلیمرهای مصنوعی در حال تعیین بود برمی گردد. در طول دهه 1920 ، برنده نوبل هرمان اشتاودینگر زمینه را برای درک مدرن ما از علم پلیمر فراهم کرد. وی یک مدل مولکولی جدید برای پلیمرها پیشنهاد کرد. یکی از مولکولهای طولانی ، زنجیره مانند و نه سنگدانه ها یا ترکیبات حلقوی همانطور که قبلا تصور می شد. در سال 1928 ، مدل های او توسط مایر و مارک تأیید شد. این دو دانشمند با استفاده از تکنیک های اشعه ایکس ابعاد لاستیک طبیعی را بررسی کردند. در دهه 1930 ، مدلهای استاودینگر به طور گسترده ای پذیرفته شدند و توسعه گسترده پلیمرهای مصنوعی به طور جدی آغاز شد.

تولید کنندگان سالها مواد بازی پلیمری مانند اسلایم را به فروش رسانده اند. شناخته شده اند که نه تنها کودکان و بزرگسالان را سرگرم می کنند، بلکه به رشد مهارت و خلاقیت نیز کمک می کنند. قدیمی ترین این اسباب بازی ها مواد قابل قالب گیری مانند خاک رس مدل سازی بودند. در طول دهه 1980 اسباب بازی های متنوعی از نوع اسلایم معرفی شدند. این محصولات از موادی مانند پلی وینیل الکل، صمغ گوار، یا حتی شیر غنی شده تهیه می شدند.

ساخت اسلایم سریع و آسان


حتما بخوانید : طرز تهیه اسلایم پفکیساخت واتر اسلایم سریع در خانه :

در چند مرحله ساده می توانید اسلایم “آب” درست کنید که کاملاً شفاف به نظر برسد مانند آب. دستورالعمل های مختلفی وجود دارد که می توانید این نوع اسلایم  را تهیه کنید که فقط از مواد غیر سمی مانند آب و شامپو استفاده می کند. در صورت تمایل با هر 4 دستور العمل زیر آزمایش کنید تا ببینید کدام یک از اسلایم ها را بیشتر دوست دارید!

اسلایم آسان با آب و نشاسته ذرت :

1 فنجان (128 گرم) نشاسته ذرت خشک
⁄1 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم
1-2 قطره رنگ خوراکی آبی (اختیاری)


اسلایم را با محلول نمکی بسازید :

1 فنجان (120 میلی لیتر) چسب شفاف مدرسه PVA
1⁄4 فنجان (59 میلی لیتر) آب
1½ قاشق غذاخوری (22.5 میلی لیتر) محلول نمک
1/2 قاشق چای خوری (6 گرم) جوش شیرین
1 فنجان (240 میلی لیتر) آب گرم

اسلایم ژله ای با شامپو و آب :

1 فنجان (120 میلی لیتر) شامپوی شفاف و ضخیم
1 فنجان (120 میلی لیتر) آب
1-2 قطره رنگ غذا (اختیاری)


اسلایم را با بوراکس بسازید :

1 فنجان (120 میلی لیتر) چسب پاک کننده PVA المر
1 فنجان (120 میلی لیتر) آب (برای مخلوط کردن با چسب)
1 فنجان (120 میلی لیتر) آب گرم (برای مخلوط شدن با پودر بوراکس)
1/4 قاشق چای خوری (1.4 گرم) پودر بوراکس
1-3 قطره رنگ خوراکی آبی (اختیاری)

چگونه اسلایم خود را به واتر اسلایم تبدیل کنیم

تبدیل اسلایم به واتر اسلایم :

محبوبیت بیشتر واتر اسلایم نسبت به اسلایم به دلیل اینست که واتر اسلایم رقیق تر است و شما را وسوسه بیشتری برای بازی میگند،استرس شمارا کاهش داده و حس ارامی و ارامش به شما میدهد،حال روش تبدیل اسلایم به واتر اسلایم را توضیح میدهیم تا به راحتی درون منزل درست کنید :

مقداری اب را درون یک ظرفی میریزیم و سپس اسلایم را درون ان قرار داده و چند دقیقه ای بخوبی هم بزنید( ورز دهید) بطوری که اب درون ظرف کاملا جذب اسلایم شود. (اگر میخواهید اسلایم شما رقیق تر شود مقدار بیشتری اب به ان اضافه کنید و دوباره هم بزنید) با این روش ساده به راحتی میتوانید اسلایم خود را به واتر اسلایم تبدیل کنید.

تبدیل اسلایم به واتر اسلایم

از
130
رای