یکشنبه، 26 آبان 98

چگونه می توان یک خمیر اسلایم فوق العاده، خانگی، ارزان قیمت و ساده تهیه کرد؟

چگونه می توان یک خمیر اسلایم فوق العاده، خانگی، ارزان قیمت و ساده تهیه کرد؟ خمیر اسلایم یک نمایش شیمی آلی است و بچه ها هم عاشق آن هستند! خمیر اسلایم به سادگی و با ساده ترین مواد از جمله: نشاسته ذرت، محلول نمک و ... ساخته می شود.

آیا در جست و جوی دستوری ساده برای تهیه خمیر اسلایم در خانه برای کودک خود هستید؟ خب اینجا ارائه شده است! و احتمالا عاشق طرز تهیه خمیر اسلایم خواهید شد. درست کردن خمیر اسلایم کار لذت بخشی است و می توان بهترین اسلایم در با مواد که در دسترس هست تهیه کرد! بهترین مواد اولیه خمیر اسلایم برای استفاده در ادامه معرفی شده است.

چگونه خمیر اسلایم خانگی درست کنید؟

چه کسی فکر می کرد که یک دستور تهیه ساده خمیر اسلایم واقعا به این راحتی باشد! نحوه انجام این کار ساده، ارزان و سرگرم کننده است. در ادامه به شما نشان داده شده که چگونه می توانید یک خمیر اسلایم فوق العاده، ارزان قیمت و ساده تهیه کنید. شرط می بندم که از خود می پرسید که این چه دستور تهیه خمیر اسلایمی است، کمی صبر کنید. اما چرا من این دستور تهیه خمیر اسلایم را بسیار دوست دارم؟ خوب، فراهم کردن مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم ساده است، اندازه گیری آنها ساده و زمان کمی طول می کشد تا مواد دستورالعمل ساده تهیه خمیر اسلایم را با هم ترکیب کنیم!

من فکر می کنم که همه دستورالعمل های تهیه خمیر اسلایم ساده هستند، چرا که من بارها دستور های مختلف ساخت خمیر اسلایم را امتحان کرده ام. در ادامه، ابتدا دستور تهیه اسلایم که در اینجا آورده شدع را امتحان کنید و سپس دستور های دیگر را امتحان کنید تا طرز تهیه اسلایم مورد علاقه خود را پیدا کنید. بهتر است ابتدا با طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی شروع کنید، خمیر اسلایم محلول نمک بسیار کشدار و برای بازی سرگرم کننده است و خمیر اسلایم بوراکس نیز کمی پیچیده است.

چگونه خمیر اسلایم خانگی درست کنید؟

نکات ساخت خمیر اسلایم ساده

به نظر من نحوه ساخت خمیر اسلایم نباید پیچیده باشد. به همین دلیل است که قصد دارم دستورالعمل ساده ساخت خمیر اسلایم را ارائه دهم. برای اولین بار با بهترین مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم آشنا شوید و از آنها برای تهیه اسلایم مناسب استفاده کنید! خمیر اسلایم پفکی با دستور تهیه اسلایم ساده، درست کنید. خمیری با قوام فوق العاده و کاملا کشدار که تمام کودکان دوست دارند.

علم تهیه خمیر اسلایم ساده خانگی

خمیر اسلایم یک نمایش شیمی آلی است و بچه ها هم عاشق آن هستند! مخلوط مواد، پلیمرها، اتصال عرضی، حالت های مواد، خاصیت ارتجاعی و ویسکوزیته تنها معدودی از مفاهیم علمی هستند که در تهیه خمیر اسلایم خانگی قابل بررسی هستند. علم خمیر اسلایم چیست؟ یون های بورات موجود در فعال کننده های خمیر اسلایم (بورات سدیم، پودر بوراکس، یا اسید بوریک)، با چسب PVA (پلی وینیل استات) ترکیب می شوند و این مایع کشدار سرد را تشکیل می دهند که به آن اتصال عرضی گفته می شود! چسب یک پلیمر است و از رشته ها یا مولکول های مشابه، تکرار شونده و طولانی تشکیل شده است. این مولکول ها با حرکت از همدیگر عبور کرده و حالت مایع چسب را حفظ می کنند. تا زمانی که شما یون های بورات را به مخلوط اضافه می کنید که سپس شروع به اتصال این رشته های طولانی به هم می کند. آنها شروع به درهم پیچیدن و مخلوط شدن می کنند تا زمانی که از حالت مایع موادی که شما شروع به ساخت آن کرده اید، کاسته شده و غلیظ تر و لاستیک شکل، مانند خمیر اسلایم شود! اسلایم یک پلیمر است. تفاوت بین ماکارونی مرطوب با ماکارونی باقی مانده در روز بعد را تصور کنید. به محض شکل گیری خمیر اسلایم، رشته های مولکولی درهم ریخته بسیار شبیه به توده ماکارونی می شوند!

خمیر اسلایم چیست

خمیر اسلایم مایع است یا جامد؟

ما آن را سیال غیر نیوتونی می دانیم؛ زیرا کمی مایع و کمی جامد است! با تغییر در میزان فوم مهره ای، ساخت خمیر اسلایم هایی با ویسکوزیته کمتر یا بیشتر را تجربه کنید. آیا می توانید چگالی آن را تغییر دهید؟ آیا می دانید که خمیر اسلایم هم تراز با استانداردهای نسل بعدی علم است (NGSS)؟ این کار جواب می دهد و شما می توانید از ساخت خمیر اسلایم برای کشف حالت ماده و اثر متقابل آن استفاده کنید.

طرز تهیه ساده خمیر اسلایم

3 ماده تشکیل دهنده و اندازه گیری آن ها تمام چیزی است که برای تهیه خمیر اسلایم فوق العاده ساده نیاز دارید! ساخت خمیر اسلایم در خانه بسیار آسان است، تنها کافی است که اندازه گیری های خود را بسته به تعداد کودکانی که خمیر را برای آنها درست می کنید، دو برابر یا نصف کنید. نشاسته مایع را می توانید در قفسه های مواد پاک کننده موجود در فروشگاه های خواربارفروشی تهیه کنید. نشاسته مایع به صورت اسپری نشاسته نیست و نمی توانید آن را از نشاسته ذرت تهیه کنید. اینها سوالاتی هستند که از من پرسیده شده است.

علاوه بر این، نشاسته مایع مارک Lin-it (که ما علاقمند به استفاده از آن هستیم)، از نشاسته مایع مارک Sta-Flo قوی تر است. همیشه با اضافه کردن مقدار کمتر درج شده در دستور تهیه شروع کنید و بر اساس آن مخلوط را تنظیم کنید. رنگ های خوراکی و براق کننده همیشه مواد لذت بخش برای افزودن به دستور تهیه خمیر اسلایم تلقی می شوند. 4 بسته معمولی از بطری های رنگ خوراکی مایع تهیه شده از مغازه های خواربارفروشی کارساز هستند. ما عاشق رنگ های نئونی نیز هستیم.

مواد اولیه اسلایم:

  • نصف پیمانه چسب سفید یا شفاف پلی وینیل استات
  • یک چهارم پیمانه نشاسته مایع
  • نصف پیمانه آب
  • رنگ خوراکی، پولک رنگی، براق کننده و دیگر ترکیبات سرگرم کننده!

مواد اولیه ساخت اسلایم

چگونه خمیر اسلایم بسازیم

1.  نصف پیمانه چسب را اندازه گیری کرده و آن را در داخل یک کاسه بریزید.

طرز تهیه ساده اسلایم در خانه برای کودکان

2. نصف پیمانه آب را در داخل کاسه چسب ریخته و آنها را کاملا با هم ترکیب کنید.

اسلایم پفکی

3. اکنون زمان اضافه کردن رنگ های خوراکی و مخلوط آنها است. به خاطر داشته باشید، هنگامی که رنگ به چسب سفید اضافه می کنید، رنگ آن روشن تر می شود. از چسب های بی رنگ برای ایجاد رنگ های جواهرات استفاده کنید.

خمیر اسلایم پفکی

4. یک چهارم پیمانه نشاسته مایع را به مخلوط اضافه کنید. خواهید دید که اسلایم بلافاصله شروع به شکل گیری می کند. مرتبا مخلوط را هم بزنید تا یک خمیر اسلایم پف کرده تشکیل شود. حالت مایع آن باید از بین رفته باشد!

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی

5. شروع به ورز دادن خمیر اسلایم کنید. در ابتدا ممکن است بسیار رشته مانند به نظر برسد، اما کافی است تا با دستان خود آن را ورز دهید تا متوجه تغییرات قوام آن شوید.

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی با مواد ساده

همچنین می توانید آن را در یک ظرف تمیز قرار داده و برای سه دقیقه صبر کنید، و شما در این مدت متوجه تغییر قوام آن خواهید شد.

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی در خانه

نکات ساده ساخت خمیر اسلایم

به شما توصیه می کنم که بعد از مخلوط کردن، خمیر اسلایم خود را به خوبی ورز دهید. ورز دادن خمیر اسلایم کمک می کند تا خمیر قوام پیدا کند. این ترفند با استفاده از اسلایم نشاسته دار مایع، به این صورت است که چند قطره نشاسته مایع را قبل از برداشتن خمیر اسلایم، بر روی دست خود بریزید. همچنین می توانید قبل از برداشتن خمیر اسلایم، آن را در داخل کاسه ورز دهید. این خمیر کشدار است، اما می تواند چسبنده نیز باشد. با این حال، در نظر داشته باشید که اگرچه اضافه کردن نشاسته مایع بیشتر از میزان چسبندگی آن می کاهد، اما در نهایت یک اسلایم سخت تر ایجاد می کند. عاشق چگونگی ساخت این خمیر اسلایم فوق العاده ساده چسبنده خواهید شد و از بازی با آن لذت خواهید برد! هنگامی که قوام مورد نظر اسلایم به دست آمد، آن زمان است که سرگرم کننده می شود. بدون اینکه خمیر اسلایم دچار پارگی شود، تا چه اندازه می توانید آن را کشدار بسازید؟

نگهداری خمیر اسلایم

خمیر اسلایم برای مدتی سالم می ماند! سوالات بسیاری در مورد نحوه نگهداری خمیر اسلایم از من پرسیده می شود. من از ظروفی با قابلیت استفاده مجدد از جنس پلاستیک یا شیشه برای این منظور استفاده می کنم. حتما خمیر اسلایم خود را تمیز نگه دارید تا خمیر برای چند هفته سالم باقی بماند. من از محفظه های در دار که در فهرست لوازم تهیه خمیر اسلایم توصیه شده خودم ذکر کرده ام اسافاده می کنم.

منبع: littlebinsforlittlehands

از
42
رای