خمیر اسلایم خانگی: آموزش تصویری ساخت انواع خمیر اسلایم خانگی، ارزان قیمت و ساده

خمیر اسلایم خانگی: آموزش تصویری ساخت انواع خمیر اسلایم خانگی، ارزان قیمت و ساده خمیر اسلایم یک نمایش شیمی آلی است و بچه ها هم عاشق آن هستند! خمیر اسلایم به سادگی و با ساده ترین مواد از جمله: نشاسته ذرت، صابون و ... ساخته می شود. در اینجا طرز تهیه انواع خمیر اسلایم را به صورت تصویری آموزش داده ایم.

آیا در جست و جوی دستوری ساده برای تهیه خمیر اسلایم در خانه برای کودک خود هستید؟ خب اینجا ارائه شده است! و احتمالا عاشق طرز تهیه خمیر اسلایم خواهید شد. درست کردن خمیر اسلایم کار لذت بخشی است و می توان بهترین اسلایم در با مواد که در دسترس هست تهیه کرد! بهترین مواد اولیه خمیر اسلایم برای استفاده در ادامه معرفی شده است.

چگونه خمیر اسلایم خانگی درست کنید؟

چه کسی فکر می کرد که یک دستور تهیه ساده خمیر اسلایم واقعا به این راحتی باشد! نحوه انجام این کار ساده، ارزان و سرگرم کننده است. در ادامه به شما نشان داده شده که چگونه می توانید یک خمیر اسلایم فوق العاده، ارزان قیمت و ساده تهیه کنید. شرط می بندم که از خود می پرسید که این چه دستور تهیه خمیر اسلایمی است، کمی صبر کنید. اما چرا من این دستور تهیه خمیر اسلایم را بسیار دوست دارم؟ خوب، فراهم کردن مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم ساده است، اندازه گیری آنها ساده و زمان کمی طول می کشد تا مواد دستورالعمل ساده تهیه خمیر اسلایم را با هم ترکیب کنیم!

من فکر می کنم که همه دستورالعمل های تهیه خمیر اسلایم ساده هستند، چرا که من بارها دستور های مختلف ساخت خمیر اسلایم را امتحان کرده ام. در ادامه، ابتدا دستور تهیه اسلایم که در اینجا آورده شده را امتحان کنید و سپس دستورهای دیگر را امتحان کنید تا طرز تهیه اسلایم مورد علاقه خود را پیدا کنید. بهتر است ابتدا با طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی شروع کنید، خمیر اسلایم محلول نمک بسیار کشدار و برای بازی سرگرم کننده است و خمیر اسلایم بوراکس نیز کمی پیچیده است.

چگونه خمیر اسلایم خانگی درست کنید؟

نکات ساخت خمیر اسلایم ساده

به نظر من نحوه ساخت خمیر اسلایم نباید پیچیده باشد. به همین دلیل است که قصد دارم دستورالعمل ساده ساخت خمیر اسلایم را ارائه دهم. برای اولین بار با بهترین مواد تشکیل دهنده خمیر اسلایم آشنا شوید و از آنها برای تهیه اسلایم مناسب استفاده کنید! خمیر اسلایم پفکی با دستور تهیه اسلایم ساده، درست کنید. خمیری با قوام فوق العاده و کاملا کشدار که تمام کودکان دوست دارند.

آموزش طرز تهیه 5 نوع خمیر اسلایم خانگی

1. طرز تهیه ساده خمیر اسلایم

3 ماده تشکیل دهنده و اندازه گیری آن ها تمام چیزی است که برای تهیه خمیر اسلایم فوق العاده ساده نیاز دارید! ساخت خمیر اسلایم در خانه بسیار آسان است، تنها کافی است که اندازه گیری های خود را بسته به تعداد کودکانی که خمیر را برای آنها درست می کنید، دو برابر یا نصف کنید. نشاسته مایع را می توانید در قفسه های مواد پاک کننده موجود در فروشگاه های خواربارفروشی تهیه کنید. نشاسته مایع به صورت اسپری نشاسته نیست و نمی توانید آن را از نشاسته ذرت تهیه کنید. اینها سوالاتی هستند که از من پرسیده شده است.

علاوه بر این، نشاسته مایع مارک Lin-it (که ما علاقمند به استفاده از آن هستیم)، از نشاسته مایع مارک Sta-Flo قوی تر است. همیشه با اضافه کردن مقدار کمتر درج شده در دستور تهیه شروع کنید و بر اساس آن مخلوط را تنظیم کنید. رنگ های خوراکی و براق کننده همیشه مواد لذت بخش برای افزودن به دستور تهیه خمیر اسلایم تلقی می شوند. 4 بسته معمولی از بطری های رنگ خوراکی مایع تهیه شده از مغازه های خواربارفروشی کارساز هستند. ما عاشق رنگ های نئونی نیز هستیم.

مواد اولیه اسلایم
  • نصف پیمانه چسب سفید یا شفاف پلی وینیل استات
  • یک چهارم پیمانه نشاسته مایع
  • نصف پیمانه آب
  • رنگ خوراکی، پولک رنگی، براق کننده و دیگر ترکیبات سرگرم کننده!

مواد اولیه ساخت اسلایم

چگونه خمیر اسلایم بسازیم

1.  نصف پیمانه چسب را اندازه گیری کرده و آن را در داخل یک کاسه بریزید.

طرز تهیه ساده اسلایم در خانه برای کودکان

2. نصف پیمانه آب را در داخل کاسه چسب ریخته و آنها را کاملا با هم ترکیب کنید.

اسلایم پفکی

3. اکنون زمان اضافه کردن رنگ های خوراکی و مخلوط آنها است. به خاطر داشته باشید، هنگامی که رنگ به چسب سفید اضافه می کنید، رنگ آن روشن تر می شود. از چسب های بی رنگ برای ایجاد رنگ های جواهرات استفاده کنید.

خمیر اسلایم پفکی

4. یک چهارم پیمانه نشاسته مایع را به مخلوط اضافه کنید. خواهید دید که اسلایم بلافاصله شروع به شکل گیری می کند. مرتبا مخلوط را هم بزنید تا یک خمیر اسلایم پف کرده تشکیل شود. حالت مایع آن باید از بین رفته باشد!

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی

5. شروع به ورز دادن خمیر اسلایم کنید. در ابتدا ممکن است بسیار رشته مانند به نظر برسد، اما کافی است تا با دستان خود آن را ورز دهید تا متوجه تغییرات قوام آن شوید.

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی با مواد ساده

6. همچنین می توانید آن را در یک ظرف تمیز قرار داده و برای سه دقیقه صبر کنید، و شما در این مدت متوجه تغییر قوام آن خواهید شد.

طرز تهیه خمیر اسلایم پفکی در خانه

2.  طرز تهیه اسلایم با بوراکس

1. پودر بوراکس و آب گرم را با هم مخلوط کنید. 4 قاشق غذاخوری (59 میلی لیتر) پودر بوراکس و 1 لیوان (240 میلی لیتر) آب گرم را اندازه گیری کنید. این مواد را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. مخلوط را هم بزنید تا بوراکس کاملاً حل شود.

  • توجه داشته باشید که در صورت بلعیدن این اسلایم مسموم است. همیشه کودکان را هنگام استفاده از محلول بوراکس تحت نظر داشته باشید.

طرز تهیه خمیر اسلایم با بوراکس

2. دو فنجان (470 میلی لیتر) آب و 1 فنجان چسب را در یک کاسه دیگر مخلوط کنید

درست کردن خمیر اسلایم بوراکس دار

3. رنگ مواد غذایی را به مخلوط چسب اضافه کنید (اختیاری). هر رنگ مواد غذایی را که دوست دارید انتخاب کنید! با چند قطره رنگ غذا شروع کنید و سپس هم بزنید. اگر می خواهید رنگ روشن تر باشد، چند قطره دیگر از رنگ مواد غذایی اضافه کنید. اگر مقدار زیادی به آن بیفزایید، ممکن است رنگ کاملاً تیره شود و وقتی با آن بازی کردید، دست شما رنگی می شود.

  • همچنین می توانید مخلوط چسب را به طور مساوی در کاسه های کوچکتر جدا کنید و هرکدام را به یک رنگ متفاوت تبدیل کنید، سپس آنها را با هم مخلوط کنید.

چگونه با بوراکس خمیر اسلایم بسازیم

4. دو مخلوط را با هم ترکیب کنید. مخلوط بوراکس را همزمان و به آرامی ریخته، زیرا اگر بیش از حد اضافه کنید، اسلایم شما سخت خواهد شد و خشک نمی شود. آنها را با هم بزنید تا وقتی که قوام بدست آید به دست شما نچسبد. ا

  • گر تصمیم گرفتید مقادیر کمتری از اسلایم را در ظروف جداگانه درست کنید، محلول بوراکس را به طور مساوی بین ظروف تقسیم کنید.
  • در این مرحله شروع به ورز دادن اسلایم با دستان خود کنید. ممکن است چسبنده باشد، اما مخلوط کنید. در صورت لزوم فعال کننده بیشتری (بوراکس) اضافه کنید.

مراحل تصویری درست کردن خمیر اسلایم با بوراکس

5. از اسلایم استفاده کنید و لذت ببرید! اگر خیلی چسبناک است، بیشتر مخلوط بوراکس و آب را اضافه کنید تا زمانی که به بافت دلخواه برسد.

آموزش ساخت خمیر اسلایم با بوراکس

3. طرز تهیه اسلایم با نشاسته ذرت

1. 3⁄4 فنجان (180 میلی لیتر) پودر ذرت را با 2 فنجان (470 میلی لیتر) روغن نباتی مخلوط کنید. هر دو ماده را به یک کاسه بزرگ اضافه کنید. آنها را کاملاً هم بزنید.

  • هنگام ساختن این نوع اسلایم (به Oobleck نیز معروف است) می توان از برخی از جایگزین ها به جای پودر ذرت استفاده کنید.

مراحل ساخت خمیر اسلایم با نشاسته ذرت

2. مخلوط را درون یخچال بگذارید. کاسه را درون یخچال قرار دهید و درب آن را بگذارید تا مخلوط کاملاً خنک شود (حدود یک ساعت). دمای سرما کمک می کند تا اسلایم را محکم کرده و به قوام ایده آل برسد.

نحوه درست کردن خمیر اسلایم با نشاسته ذرت

3. مخلوط را از یخچال خارج کنید. آن را خوب هم بزنید (زیرا مواد دوباره از هم جدا می شوند). بگذارید مخلوط به اندازه کافی گرم شود تا کمی جریان یابد.

خمیر اسلایم

4. یک بلوک فوم پیدا کنید. بلوک می تواند به هر اندازه باشد اما اندازه استاندارد 1x6x6 اینچ (25x150x150mm) است.

5. مخلوط اسلایم را به آرامی در ظرف دیگری بریزید. قبل از ریختن، تکه ای از فوم را درست جلوی اسلایم قرار دهید. باید از جریان اسلایم حدود 1 اینچ (25 میلی متر) فاصله داشته باشد. الکتریسیته ساکن باعث می شود که اسلایم متوقف نشود. بچه های شما متحیر خواهند شد!

طرز تهیه درست کردن خمیر اسلایم ارزان قیمت

4. روش ساخت اسلایم خوراکی

1. قوطی شیر تغلیظ شده را درون قابلمه بریزید. ماهیتابه را در بالای اجاق گاز خود قرار دهید. 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) نشاسته ذرت را به شیر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند.

آموزش ساخت خمیر اسلایم خانگی

2. مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید. شعله را کم کنید و همچنان که گرم می شود، مخلوط را به طور مداوم هم بزنید. اگر به طور مداوم هم نزنید، مخلوط ممکن است به ماهیتابه شما بچسبد.

مراحل ساخت خمیر اسلایم خوراکی

3. وقتی غلیظ شد، مخلوط را از روی حرارت بردارید. با گرم شدن، اسلایم تبدیل به ژلاتین شده و سخت تر می شود. پس از رسیدن به آن نقطه، قابلمه را از روی حرارت بردارید.

خمیر اسلایم خوراکی

4. 10 تا 15 قطره رنگ مواد غذایی را به مخلوط اضافه کنید. شما می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید! سبز همیشه یک رنگ کلاسیک است، اما رنگ های دیگر را آزمایش کنید یا به بچه های خود اجازه دهید یک رنگ را انتخاب کنند.

آموزش درست کردن خمیر اسلایم خوراکی در منزل

5. اجازه دهید مخلوط خنک شود. قبل از اینکه به بچه های خود اجازه دهید آن را بخورند با آن بازی کنند، بگذارید کاملاً خنک شود. اسلایم ممکن است سطح را لکه دار کند، بنابراین مطمئن شوید که از هر چیزی که به راحتی لکه دار می شوند و یا اینکه می خواهید کثیف نشوند، به خصوص اشیاء، دور نگه داشته شده است.

طرز تهیه خمیر اسلایم خوراکی

5.  طرز ساخت اسلایم با صابون

1. عدد فنجان صابون (240 میلی لیتر) را با 4 فنجان (950 میلی لیتر) آب گرم مخلوط کنید. آب گرم را با دقت به یک کاسه بزرگ اضافه کنید. صابون رنده شده را اندازه بگیرید و آنها را درون ظرف قرار دهید. کاملاً هم بزنید تا صابون به طور کامل حل شود.

چگونه با صابون خمیر اسلایم درست کنیم

2. چند قطره از رنگ مواد غذایی (در صورت تمایل) اضافه کنید. رنگ مواد غذایی اختیاری است، اما ممکن است اسلایم را سرگرم کننده تر کند!

مراحل ساخت اسلایم با صابون

3. بگذارید مخلوط تا یک ساعت بماند. این کار باعث می شود مخلوط به قوام مورد نظر برسد.

چگونه خمیر اسلایم درست کنیم

4. مخلوط را با قاشق به سرعت هم بزنید. با ضربه زدن آن شروع به سرخ شدن می کند. هنگامی که به راحتی می ریزد، به قوام مناسب رسیده است.

آموزش تهیه اسلایم در خانه

5. اسلایم را در یک ظرف نگه دارید. این اسلایم در یک ظرف بسیار خوب نگه دارید. حتماً آن را به دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کنید.

روش ساخت اسلایم با صابون

نکات ساده ساخت خمیر اسلایم

به شما توصیه می کنم که بعد از مخلوط کردن، خمیر اسلایم خود را به خوبی ورز دهید. ورز دادن خمیر اسلایم کمک می کند تا خمیر قوام پیدا کند. این ترفند با استفاده از اسلایم نشاسته دار مایع، به این صورت است که چند قطره نشاسته مایع را قبل از برداشتن خمیر اسلایم، بر روی دست خود بریزید. همچنین می توانید قبل از برداشتن خمیر اسلایم، آن را در داخل کاسه ورز دهید. این خمیر کشدار است، اما می تواند چسبنده نیز باشد. با این حال، در نظر داشته باشید که اگرچه اضافه کردن نشاسته مایع بیشتر از میزان چسبندگی آن می کاهد، اما در نهایت یک اسلایم سخت تر ایجاد می کند. عاشق چگونگی ساخت این خمیر اسلایم فوق العاده ساده چسبنده خواهید شد و از بازی با آن لذت خواهید برد! هنگامی که قوام مورد نظر اسلایم به دست آمد، آن زمان است که سرگرم کننده می شود. بدون اینکه خمیر اسلایم دچار پارگی شود، تا چه اندازه می توانید آن را کشدار بسازید؟

نگهداری خمیر اسلایم

خمیر اسلایم برای مدتی سالم می ماند! سوالات بسیاری در مورد نحوه نگهداری خمیر اسلایم از من پرسیده می شود. من از ظروفی با قابلیت استفاده مجدد از جنس پلاستیک یا شیشه برای این منظور استفاده می کنم. حتما خمیر اسلایم خود را تمیز نگه دارید تا خمیر برای چند هفته سالم باقی بماند. من از محفظه های در دار که در فهرست لوازم تهیه خمیر اسلایم توصیه شده خودم ذکر کرده ام اسافاده می کنم.

علم تهیه خمیر اسلایم ساده خانگی

خمیر اسلایم یک نمایش شیمی آلی است و بچه ها هم عاشق آن هستند! مخلوط مواد، پلیمرها، اتصال عرضی، حالت های مواد، خاصیت ارتجاعی و ویسکوزیته تنها معدودی از مفاهیم علمی هستند که در تهیه خمیر اسلایم خانگی قابل بررسی هستند. علم خمیر اسلایم چیست؟ یون های بورات موجود در فعال کننده های خمیر اسلایم (بورات سدیم، پودر بوراکس، یا اسید بوریک)، با چسب PVA (پلی وینیل استات) ترکیب می شوند و این مایع کشدار سرد را تشکیل می دهند که به آن اتصال عرضی گفته می شود! چسب یک پلیمر است و از رشته ها یا مولکول های مشابه، تکرار شونده و طولانی تشکیل شده است. این مولکول ها با حرکت از همدیگر عبور کرده و حالت مایع چسب را حفظ می کنند. تا زمانی که شما یون های بورات را به مخلوط اضافه می کنید که سپس شروع به اتصال این رشته های طولانی به هم می کند. آنها شروع به درهم پیچیدن و مخلوط شدن می کنند تا زمانی که از حالت مایع موادی که شما شروع به ساخت آن کرده اید، کاسته شده و غلیظ تر و لاستیک شکل، مانند خمیر اسلایم شود! اسلایم یک پلیمر است. تفاوت بین ماکارونی مرطوب با ماکارونی باقی مانده در روز بعد را تصور کنید. به محض شکل گیری خمیر اسلایم، رشته های مولکولی درهم ریخته بسیار شبیه به توده ماکارونی می شوند!

خمیر اسلایم چیست

خمیر اسلایم مایع است یا جامد؟

ما آن را سیال غیر نیوتونی می دانیم؛ زیرا کمی مایع و کمی جامد است! با تغییر در میزان فوم مهره ای، ساخت خمیر اسلایم هایی با ویسکوزیته کمتر یا بیشتر را تجربه کنید. آیا می توانید چگالی آن را تغییر دهید؟ آیا می دانید که خمیر اسلایم هم تراز با استانداردهای نسل بعدی علم است (NGSS)؟ این کار جواب می دهد و شما می توانید از ساخت خمیر اسلایم برای کشف حالت ماده و اثر متقابل آن استفاده کنید.

منبع: littlebinsforlittlehands

از
227
رای