چگونه یک دئودورانت طبیعی و خانگی را جایگزین دئودورانت شیمیایی کنید؟

چگونه یک دئودورانت طبیعی و خانگی را جایگزین دئودورانت شیمیایی کنید؟ آلومینیم ماده ای است که در دئودورانت های شیمیایی به کار برده می شود تا منافذ پوست را برای جلوگیری از عرق کردن مسدود کند. این عمل احتمال ابتلا به انواع سرطان را افزایش می دهد.

شما احتمالاً درباره دئودورانت طبیعی خوانده اید و شاید حتی آنها را امتحان کرده باشید، اما اگر هنوز نمی توانید درباره مصرف دئودورانت طبیعی تصمیم بگیرید پس به چیزی که ما می گوییم اعتماد کنید و آن را امتحان کنید. با نزدیک شدن به فصل تابستان، زمان آن است که به دنبال سم زدایی زیر بغل باشید به طوری که عوارضی برایتان نداشته باشد.

حقایقی در مورد عرق کردن

طرز تهیه دئودورانت طبیعی

عرق کردن یک عملکرد طبیعی بدن ما است و به ما کمک می ماند خنک و آرام بمانیم. اما از آنجاییکه عرق زیر بغل آزار دهنده است، ما اغلب تمایل به ضد عرق هایی بر پایه آلومنیوم داریم تا از عرق کردن خلاص شویم. اما با گذشت زمان، مواد شیمیایی ضد عرق ها می توانند باعث بسته شدن منافذ عرق زیر بغل شود.

مویز علی مدیر عامل شرکت Native Deodorant می گوید "ضد عرق ها مانع فرآیند طبیعی بدن برای خروج رطوبت می شوند و این کار را با مسدود کردن منافذی که در آنجا وجود دارد انجام می دهد. اما نگران نباشید، اگرچه برخی مطالعات آلومنیوم موجود در این دئودورانت ها را با برخی سرطان ها و بیماری های خاص مرتبط می دانند، این ارتباط به طور علمی و توسط جامعه پزشکی تایید نشده است.

سم زدایی منافذ زیر بغل

اکنون، بیایید صادق باشیم، بعد از سال ها استفاده از ضد عرق ها، تغییر جهت به سمت استفاده از دئودورانت طبیعی می تواند در روزهای اول باعث شود عرق شما بوی بدتری داشته باشد. در طول استفاده از دئودورانت طبیعی، همانطور که بدن شما شروع دفع به آلومینیوم باقی مانده از استفاده ضد عرق می کند، شما متوجه خواهید شد تعریق زیر بغل شما از آنچه که به طور معمول عادت دارید بیشتر شده است، و این احتمالاً باعث افزایش بو می شود. اما مطمئن باشید با تلاش پیوسته می توانید سم زدایی زیر بغل را انجام بدهید و به سمت استفاده از دئودورانت های طبیعی بروید. از آنجاییکه فرآیند پاکسازی منافذ از آلومنیوم می تواند دو تا سه هفته طول بکشد، توصیه می شود به استفاده از ماسک رس بنتونیت در زیر بغل می شود زیرا می تواند به پاک کردن آلومنیوم کمک کند.

دستور العمل بهترین ماده سم زدایی زیر بغل

اموزش ساخت مام خانگی

برای ساخت یک ماسک رس بنتونیت، نیاز به رس بنتونیت، سرکه سیب و کمی آب دارید. فقط یک قاشق غذا خوری از رس را با یک قاشق غذا خوری سرکه سیب در یک کاسه بریزید و به اندازه کافی آب بریزید تا یک خمیر درست کنید. آن را زیر بغل خود بمالید و اجازه بدهید ماسک 20 دقیقه بماند و سپس دوش بگیرید و محل را خشک کنید. ترکیب، رس و سرکه با هم طوری عمل می کند که سموم و آلودگی ها را بیرون بکشد و در عین حال منافد را دوباره با مواد معدنی پر می کند. در دو هفته ابتدایی از این ماسک دو تا سه بار در هر هفته استفاده کنید.

معمولاً دو هفته طول می کشد که به طور کامل از یک ضد عرق به یک دئودورانت طبیعی تغییر جهت بدهید. در طول این دو هفته، شما می توانید شروع به استفاده ار دئودورانت طبیعی استفاده کنید یا به حالت طبیعی پیش بروید، فقط مطمئن باشید استفاده از ضد عرق شیمیایی را ادامه نمی دهید زیرا کل فرآیند سم زدایی را بی اثر می کند. وقتی زمان انتخاب دئودورانت طبیعی و ساخت مام خانگی می شود، این مواد پیشنهاد می شود:  

روغن نارگیل:

به عنوان یک ضد باکتری طبیعی عمل می کند تا با جلوگیری از تعریق به کاهش بوی زیر بغل کمک کند.

شی باتر:

کمک می کند منافذ زیر بغل شما خشک بماند و به عنوان یک ضد التهاب عمل می کند (در مواردی که اصلاح انجام دهید).

جوش شیرین:

به کنترل بو و جذب رطوبت اضافی کمک می کند.

همراه با پیدا کردن یک دئودرانت طبیعی با مواد مناسب، ایده خوب این است که توجه کنید بدن شما چطور به غذاهای مختلفی واکنش نشان می دهد، باید بدانید الکل یکی از اصلی ترین علل بوی عرق است. فست فودها، غذاهای تند و گوشت قرمز می تواند دیگر علل بوی بد عرق باشد.

به ما اعتماد کنید، درباره دئودرانت های طبیعی و ضد عرق ها مطالعه کنید تا روزهای بهتری داشته باشید.

منبع: askmen

از
2
رای