چرا باید همیشه از دستکش ظرفشویی استفاده کنیم؟

چرا باید همیشه از دستکش ظرفشویی استفاده کنیم؟ استفاده از دستکش ظرفشویی هنگام شستن ظروف فواید زیادی برای ما دارد. اگر به استفاده از دستکش ظرفشویی عادت ندارد، حتما این مطلب را بخوانید تا با دلایل مهمی که ارائه شده آشنا شوید.

شما قطعا بعد از خواندن این متن شروع په پوشیدن دستکش پلاستیکی خواهید کرد.اگر همیشه مشاهده کرده اید که والدینتان در حین شستن ظروف از دستکش استفاده می کنند، شما هم احتمالا به انجام این کار عادت کرده اید. اگر عادت داشتید ظروف را با دست های برهنه (فاقد دستکش) بشویید، احتمالاً حتی فکر پوشیدن آنها را هم نکرده اید. با این حال ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم اگر از دستکش ظرفشویی استفاده کنید به این دلایل بهتر است! این دستکش های پلاستیکی واقعا کاربرد خود را دارند!

4 دلیل است که هنگام شستن ظرف ها باید از دستکش پلاستیکی استفاده کرد

1. بهتر گرفتن ظروف

آب و صابون مواد روانی بوده و ترکیب خوبی نیستند. به همین دلیل است که به طور مرتب و تصادفی لیوان ها و بشقاب ها از انگشتان ما سر می خورند. معمولا اتفاق بدی نمی افتد؛ زیرا ظروف به سادگی به داخل آب گرم می افتد، اما گاهی اوقات ما خوش شانس نیستیم و در نهایت یک تشت ظرف شویی پر از ظرف شکسته خواهیم داشت. تا حدودی می توانید با پوشیدن دستکش پلاستیکی از این امر جلوگیری کنید. این کار تضمین می کند که شما ظرف ها را بهتر در دست می گیرید. اگر هنوز هم چیزی از دست شما بیافتد، دستان شما از هر گونه لبه تیز ظروف شکسته محافظت شده است.

فواید استفاده از دستکش ظرفشویی

2. محافظت از پوست دست

آب گرم و صابون دقیقا مناسب پوست شما نیستند. آب گرم، دست شما را خشک می کند و چربی زدایی از ظرف با صابون نیز برای دست شما مفید نیست. پوست شما به ویژه هنگامی که خشک بوده و یا دچار اگزما هستید، واقعا می تواند تحریک شود. با پوشیدن دستکش های پلاستیکی، مانع از کم آبی و تحریک پوست خود شوید.

چرا باید از دستکش ظرفشویی استفاده کنیم

3. کثیفی ظروف

برای هیچ کس زباله های خیس و مانده های غذا خوشایند نیست، به ویژه هنگامی که زیر ناخن های شما گیر می کند. حال به هم زن است! اگر از دستکش استفاده کنید، دیگر نیازی نیست تا زباله های خیس غذا را لمس کنید و قطعا زیر ناخن های شما گیر نخواهد کرد. آیا لاک ناخن می زنید؟ اگر دست برهنه خود را هر روز در آب و صابون فرو می برید، لاک ناخن شما دوام زیادی نخواهد داشت. آب گرم همچنین باعث جدا شدگی و شکستن ناخن شما خواهد شد.

چرا نباید بدون دستکش ظرفشویی ظرف بشوییم

4. گرما

برای تمیز شدن صحیح ظروف به آب گرم نیاز است، اما دستان شما به هیچ وجه این حالت را دوست ندارند. نه تنها این کار دستان شما را خشک می کند، بلکه پوست شما معمولا نمی تواند گرما را تحمل کند. از دستکش های ظرفشویی استفاده کنید تا گرما شما را آزار ندهد. با این روش می توانید ظروف خود را بهتر و سریع تر تمیز کنید.

حفاظت از پوست دست ها با دستکش ظرفشویی

منبع: tips-and-tricks

از
1
رای