ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای رفع بوی بد و لکه

ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای رفع بوی بد و لکه افزودن جوش شیرین به لباسشویی راهی عالی برای تمیز کردن لباس و از بین بردن بو و لکه های سخت است. اگر از جوش شیرین به عنوان رفع کننده بوی بد استفاده می کنید، بهتر است که آن را در طول شب در محلول جوش شیرین خیس کنید.

جوش‌ شیرین یک رفع کننده بو و پاک کننده طبیعی است. اضافه کردن جوش شیرین به لباسشویی راهی عالی برای تمیز کردن لباس ها برای از بین بردن بوی و لکه های سخت است. استفاده از جوش شیرین همچنین می تواند به نرم شدن لباس، تقویت قدرت مواد شوینده و سفید نگه داشتن لباس های سفید کمک کند. به عنوان یک امتیاز، به ماشین لباسشویی شما نیز کمک می کند تا تمیز بماند.

راه های افزودن جوش شیرین به لباس شویی

روش 1: لباسشویی را با جوش شیرین بشویید

1. در صورت لزوم از قبل خیس کنید

اگر می خواهید از جوش شیرین به عنوان رفع کننده بوی بد استفاده کنید، ایده خوبی است که آن را در طول شب در یک محلول جوش شیرین خیس کنید. این کار به جوش شیرین زمان می دهد تا به درستی عمل کند و بوی بد را از لباس های شما بگیرد. برای لباس ها، حوله ها و سایر مواردی که بوی دود سیگار، بوی نم یا بوی عرق گرفته اند به خوبی عمل می کند.

 • یک فنجان جوش شیرین را با یک گالن آب مخلوط کنید. آن را درون یک سطل بریزید.
 • لباس های خود را به سطل اضافه کنید. آنها بچرخانید تا مطمئن شوید کاملاً خیس شده اند. در صورت لزوم سطل را با آب بیشتری پر کنید.
 • بگذارید آنها یک شب خیس شوند. آنها روز بعد آماده شستشو خواهند بود.

استفاده از جوش شیرین به عنوان رفع کننده بوی بد
2. لباسشویی را روشن کنید

لباسشویی های کثیف خود (و لباس های از پیش خیس شده) را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. مواد شوینده را طبق معمول اضافه کنید. چرخه شستشو را شروع کنید تا ماشین با آب پر شود. اجازه دهید قبل از ادامه، کاملاً پر شود.

 • اگر لباس‌ هایی را که بوی بد می‌دهند، شستشو می‌کنید، آب داغ در برطرف کردن بوها بسیار موثر خواهد بود. بوی نم معمولاً در اثر هاگ قارچی ایجاد می شود. آب گرم باعث تخریب هاگ خواهد شد.
 • از آب سرد باید برای لباس های رنگی و ظریف استفاده شود.

چگونه جوش شیرین را به لباسشویی اضافه کنیم
3. وقتی دستگاه پر شد، 1/2 فنجان جوش شیرین اضافه کنید

آن را مستقیماً درون ماشین لباسشویی پر شده بریزید تا در آب حل شود. چرخه شستشو را طبق معمول به پایان برسانید.

 • برای لباس های شستنی بسیار زیاد، می توانید یک فنجان جوش شیرین اضافه کنید. اضافه کردن یک فنجان سرکه سفید اثرات بو زدایی جوش شیرین را افزایش می دهد.

اثرات بو زدایی جوش شیرین
4. لباس ها را در فضای بیرون خشک کنید

این بهترین روش برای خشک کردن لباس هایی است که قبلاً بوی نم، دود سیگار یا بوی عرق می دادند. خشک شدن در آفتاب و باد به تمیز کردن آنها کمک می کند. حتی در یک روز سرد در زمستان، می توانید لباس های خود را در فضای بیرون خشک کنید. فقط مکانی را انتخاب کنید که خورشید فراوان می گیرد.

 • اگر ترجیح می دهید لباس های خود را بیرون خشک نکنید، به جای آن از خشک کن استفاده کنید. پس از اتمام چرخه خشک، لباس های خود را بو کنید تا ببینید که آیا آنها دوباره باید مورد شستشو قرار بگیرند یا خیر. اگر لباس ها با بیرون آوردن از خشک کن، هنوز بوی نم دارند، یک روز آفتابی را انتخاب کنید تا دوباره آنها را بشویید و آنها را آویزان کنید تا خشک شود.

مزایای افزودن جوش شیرین به لباسشویی

روش 2: تمیز کردن لکه با جوش شیرین

یک خمیر جوش شیرین درست کنید. جوش شیرین برای از بین بردن لکه های طبیعی عالی است. برای استفاده در هر نوع بافت به اندازه کافی ملایم است. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر غلیظی درست شود. روش دیگر، جوش شیرین را با هیدروژن پراکسید یا سرکه سفید مخلوط کنید.

 • خمیر جوش شیرین بهترین استفاده برای پارچه هایی است که نیازی به خشک شویی ندارند. پس از پایان کار باید آن را بشویید، بنابراین لباس ها خیس می شوند.
 • خمیر جوش شیرین به خوبی عمل می کند تا لکه های ناشی از روغن، گریس، خاک، مواد غذایی و بسیاری از مواد دیگر را از بین ببرد.

تمیز کردن لکه با جوش شیرین
2. خمیر جوش شیرین را روی لکه بمالید

آن را به آرامی روی لکه مالش دهید. دقت کنید که تمام سطح لکه دار شده را پوشش دهد و لبه‌های آن همپوشانی داشته باشد. بگذارید 15 دقیقه روی لکه قرار بگیرد.

 • اگر لکه بر روی لباس های مقاوم است، می توانید آن را با استفاده از یک مسواک قدیمی تمیز کنید. جوش شیرین را روی لکه ماش دهید تا مطمئن شوید که می تواند در تمام بافت عمل کند. این روش برای استفاده بر روی پارچه های جین و کتان ضخیم مناسب است.
 • جوش شیرین را روی الیاف ظریف مالش ندهید. ابریشم، ساتن و سایر پارچه های نازک هنگام ساییدن می توانند کج و معوج شوند.

فواید شستن لباس با جوش شیرین
3. جوش شیرین را آبکشی کنید

آن را در زیر آب گرم بشویید تا جوش شیرین را به همراه لکه آبکشی کنید. برای پارچه های ظریف تر، می توانید جوش شیرین را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید.

کابرد افزودن جوش شیرین به لباس ها
4. در صورت لزوم شستشو را تکرار کنید

برخی از لکه های مقاوم به بیش از یک بار شستشو نیاز دارند. دور دوم خمیر را روی لکه بمالید. بگذارید 15 دقیقه قرار بگیرد، سپس آن را آبکشی کنید. اگر لکه باقی مانده باشد، ممکن است لازم باشد از پاک‌ کننده لکه شیمیایی استفاده کنید تا مورد را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید.

روش استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های لباس
روش 3: خشکشویی با جوش شیرین

1. به لباس های نم دار جوش شیرین بپاشید

لباس هایی که  شستشو شده اند فقط با استفاده از جوش شیرین می توانند تمیزتر شوند. در حالی که در حقیقت لباس ها را تمیز نمی کند، بوی نم را جذب می کند و باعث می شود لباس های شما بوی تازه یابد.

 • لباس را با یک لایه سبک جوش شیرین بپوشانید، سپس آن را در یک کیسه سر بسته قرار دهید. شما می‌ توانید از یک الک آرد برای پخش یکنواخت جوش ‌شیرین استفاده کنید.
 • اگر ترجیح می دهید از جوش شیرین روی لباس خود استفاده نکنید، جوش شیرین را درون یک جوراب تمیز بریزید. انتهای باز جوراب را گره بزنید. جوراب را با جوش شیرین داخل کیسه قرار دهید و آن را بسته بندی کنید.

 به لباس های نم دار جوش شیرین بپاشید
2. بگذارید که جوش‌ شیرین یک شب بماند

ممکن است مدتی طول بکشد تا جوش‌ شیرین به طور کامل بوی نم را به خود جذب کند. کیسه و جوش شیرین را در جای خشک و خنک قرار دهید تا یک شب بماند.

خشکشویی با جوش شیرین
3. لباس های بیرون در معرض هوا قرار دهید

کیسه را باز کنید و جوش شیرین را تکان دهید. در صورت لزوم از یک برس نرم برای تمیز کردن جوش ‌شیرین استفاده کنید. اقلام لباس را در آفتاب آویزان کنید. بگذارید بیرون بمانند و چند ساعت نسیمی بوزد تا در معرض هوا قرار داشتن تمام شود.

بهترین روش تمیز کردن لباس و رفع بوی بد با جوش شیرین
4. در صورت لزوم تکرار کنید

بوی شدید ممکن است شما را مجبور کند که بیش از یک بار لباس را شستشو کنید. روند پاشیدن جوش شیرین روی لباس را تکرار کنید، اجازه دهید بماند و لباس را در معرض هوا قرار دهید. اگر هنوز بوی نم می دهد، ممکن است لازم باشد که آن را به صورت حرفه ای تمیز کنید.

راهکار خانگی استفاده از جوش شیرین در لباس شویی

از
11
رای