21 ایده عالی و ساده برای دکوراسیون و تزیین فضای بالکن و تراس (کوچک و بزرگ)

21 ایده عالی و ساده برای دکوراسیون و تزیین فضای بالکن و تراس (کوچک و بزرگ) اگر می خواهید فضای بالکن یا تراس خود را به شکل خاصی تزیین کنید. ما در اینجا ایده هایی ساده و خاص برای تزیین بالکن های کوچک و بزرگ ارائه داده ایم. می توانید از آنها الهام بگیرید.

اگر به دنبال ایده هایی برای تزیین بالکن هستید ما برایتان پیشنهاداتی داریم. می توانید با در نظر گرفتن آنها فضای بالکن خود را به شکل عاشقانه ای تزیین کنید. پس برای چیدمان این فضا از این ایده ها و نکات الهام بگیرید.

21 ایده خاص و عالی برای تزیین فضای بالکن

1. استفاده از مبلمان جمع و جور

لازم نیست یک بالکن خیلی بزرگ داشته باشید که بتوانید از آن استفاده کنید. بهتر است از مبلمانی کمک بگیرید که فضای زیادی اشغال نمی کند، مانند این نیمکت چوبی ساده. سپس با انداختن یک پوست گوسفند بر روی آن، شکل جذابی ایجاد کنید و نهایتا مجموعه را با قرار دادن یک گل در گوشه تکمیل کنید.

تزیین بالکن با وسایل ساده

2. آویزان کردن یک چراغ تزیینی

آویزان کردن یک چراغ تزیینی با ظاهری خاص یک راه عالی برای جلوه دادن به فضاهای خارجی است. اما توجه داشته که اینجا اتاق نشیمن شما نیست، بنابراین در انتخاب این چراغ تزیینی به سایر عناصر به کار گرفته شده مانند چوب یا سرامیک موجود در بالکن توجه کنید.

ایده های تزیین بالکن و تراس

3. نگاه ها را به بیرون جلب کنید

اگر یک منظره فوق العاده بیرون از منزل شما وجود دارد و اتاق نشیمن شما درست به بالکن باز می شود، با قرار دادن مبلمان متناسب، نگاه ها را متوجه فضای آنجا کنید. در این مثال، از صندلی های قرمز رنگ استفاده شده است که نگاه را مستقیم به بیرون هدایت می کند، همچنین میز گردی که برای صرف قهوه وجود دارد نیز در همان رده از مبلمان قرار دارد.

روش های دکوراسیون بالکن

4. ایجاد فضای ناهار خوری

اگر از بالکن خود به عنوان فضایی برای اتاق ناهار خوری بیرونی استفاده می کنید، یک سایه بان با سبکی خاص ایجاد کنید. سایه بان راه راه با خط های زرد مانند تصویر ما، ظاهری شاد به محیط می دهد. استفاده از گلدان های آبی و قرمز بزرگ بر جذابیت میز شما می افزاید.

چگونه فضای بالکن خود را تزیین کنیم

5. بالکن را مانند اتاق نشیمن بچینید

یک طراحی شبیه به اتاق نشیمن روی بالکن منزل خود داشته باشید تا آن را تبدیل به مکانی کنید که دوست دارید در آن وقت بگذرانید. برای مثال: دو صندلی دسته دار، یک نیمکت راحت، میز قهوه، چراغ آویز و فرش. از آنجایی که این قسمت در فضای باز و در معرض آسیب بیشتر است، شاید نخواهید هزینه زیادی کنید. در این صورت می توانید لوازم مورد نیاز را از سمساری ها تهیه کنید.

ایده های ناب برای تزیین فصای بالکن کوچک

6. از گلدان ها در بالکن منزل استفاده کنید

اکنون وقت آن است که اجازه بدهید گلدان های داخل منزل شما خودشان را نشان بدهند. اگر علاقه به روف گاردن دارید ولی برایتان قابل اجرا نیست، تزیین بالکن با گلدان ها جایگزین خوبی برای آن خواهد بود.

ترفندهای عالی برای تزیین محیط بالکن و تراس خانه

7. رنگ ها را به کار بگیرید

فقط به این دلیل که بالکن شما بیرون است، به این معنی نیست که نمی توانید حداکثر تزییناتی  که دوست دارید را در آن اعمال کنید. بالشتک هایی به رنگ های جذاب تهیه کنید و از تضاد رنگ ها برای جلوه بیشتر به فضا استفاده کنید. همچنین می توانید با آویزان کردن پرده ها، کاری کنید این فضا مانند قسمت داخلی منزل دیده شود.

راه های تزیین بالکن بزرگ و کوچک

8. سایه بان های خیره کننده نصب کنید

برای داشتن یک بالکن مدرن و امروزی، قرار دادن یک صندلی خاص و چند گلدان بزرگ، همه چیزی است که شما لازم دارید. یک سایه بان راه راه سیاه و سفید و موزاییک متناسب با آن که در فضای بیرونی با هم ترکیب می شود، نمای کلی را بهتر می کند.

ایده های چیدمان بالکن مدرن و امروزی

9. از چراغ های رشته ای استفاده کنید

برای زیباتر شدن بالکن در هنگام غروب خورشید، چراغ های رشته ای را به اطراف نرده بپیچید. سایر تزیینات را فراموش نکنید: یک میز کوچک برای قرار دادن نوشیدنی مورد نظر، تعدادی بالش و صندلی های راحتی.

ایده های ساده برای زیباتر تر شدن بالکن

10. شکوفه ها را به بالکن اضافه کنید

تزیین بالکن با شکوفه هایی مانند اینها، می تواند کل یک محله را زیباتر کند. به علاوه، این شکوفه ها در بالکن جلوه بیشتری از روی زمین دارند زیرا حالت عمودی آنها ظاهر غیر منتظره ای ایجاد می کند. همچنین، این یکی از ساده ترین ایده های تزیین بالکن است.

 ساده ترین ایده های تزیین بالکن

11. جزئیات مرتبط با معماری فضا را ارتقاء دهید

اگر یک بالکن گوشه دار دارید، با قرار دادن وسایل تزیینی در گوشه های آن، مشخصه های معماری آن را برجسته کنید. در این مثال، از پرده ها استفاده شده که حرکت آنها به همراه باد جذابیتی غیر قابل انکار به فضا می دهد، به علاوه نمی توان شادابی رنگ صورتی که کل فضا را تحت تاثیر قرار داده است را هم ندیده گرفت.

ایده تزیین بالکن گوشه دار

12. تزیین به سبک فضای ویلایی

اگر بالکن شما به اندازه کافی بزرگ است، به جای استفاده از مبلمان کلاسیک از صندلی های استراحت و ننوها بهره بگیرید.

تزیین بالکن های بزرگ  به سبک فضای ویلایی

13. تزیینات خاص و تاثیر گذار انتخاب کنید

شما فکر می کنید که تزیینات مربوط به در ورودی بیشترین تاثیر را روی مهمانان می گذارد؟ نه این طور نیست، می توانید با قرار دادن یک میز کنسول کوچک در بالکن، مهمانانی را که وارد بالکن می شوند را شگفت زده کنید.

تزیینات خاص و تاثیر گذار فضای بالکن و تراس

14. شمع های کوچک روشن کنید

قرار دادن چند شمع کوچک در بالکن، آن را به فضایی رمانتیک تبدیل می کند. برای راحتی بیشتر نیز می توانید یک صندلی حصیری در یک گوشه از بالکن قرار دهید.

تزیین بالکن به شکل فضایی رمانتیک

15. ایجاد یک حس حریم خصوصی

به جای صندلی یا مبل های بزرگ، یک نیمکت باریک انتخاب کنید که فضای کمی اشغال کند و به همان اندازه هم دنج باشد، اضافه کردن یک کوسن، بالش و پتو آن را به محیط راحت تبدیل می کند. برای ایجاد یک حریم خصوصی می توانید از پارتیشن های متحرک کمک بگیرید تا دید همسایه ها را محدود کنید.

بهترین ایده های برای تزیین بالکن

16. تغییرات بزرگ با تزیینات ساده

برای داشتن ظاهری مقرون به صرفه و شیک، از صندلی های پروانه ای و میز کوچک استفاده کنید. شاید بالکن شما رو به اقیانوس نباشد اما حداقل می توانید از هوای خنک بهره ببرید.

ایده تغییر بالکن با تزیینات ساده

17. اجازه بدهید بالکن نقطه کانونی باشد

اگر اتاق خواب شما به بالکن منتهی می شود، با قرار دادن تخت رو به سمت بیرون از منظره استفاده کنید. در صورتی که بالکن شما باریک است، صندلی و تزیینات حجیم وارد آن نکنید تا فضا را بسته جلوه ندهد. گاهی یک بالکن خالی ظاهری عاشقانه تر دارد.

ساده و زیباترین تزیین بالکن

18. فضای داخل را به فضای بیرون متصل کنید

برای اینکه احساس کنید بالکن جزئی از فضای داخلی منزل شما است، قسمت داخلی نزدیک به در بالکن را نیز با گیاهان تزیین کنید. چیزی انتخاب کنید که تاثیر گذارتر از گلدان هایی باشد که در فضای باز استفاده کرده اید.   

چیدمان و تزیینات بالکن

19. فضای داخلی و بیرونی را شبیه به هم تزیین کنید

اگر اتاق نشیمن شما به بالکن باز می شود و یا بین آنها در یا پنجره های شیشه ای تا سقف وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که مبلمان بیرونی را نزدیک به تزیینات داخلی انتخاب می کنید. همانطور که در اینجا می بینید، صندلی های قرار گرفته شده در بالکن عیناً شبیه به مبلمان فضای داخلی است.

ایده های ساده و شگفت انگیز برای تزیین بالکن

20. ایجاد یک باغچه از گیاهان

اگر آشپزی را هم به همان اندازه بالکن زیبا دوست دارید، می توانید یک باغچه کوچک در بالکن خود ایجاد کنید تا سبزیجات و گیاهانی که برای آشپزی لازم دارید را در آن پرورش دهید. اگر باغچه بزرگی در منزل ندارید، این محل یک فضای عالی است می توانید از آن استفاده کنید.

تزیین تراس و بالکن با ایجاد یک باغچه از گیاهان

21. استفاده از نرده شیشه ای بالکن

برای ایجاد ظاهری با ظرافت تر، از نرده های شیشه ای برای ایجاد حفاظ بالکن منزل خود استفاده کنید، این باعث می شود که فضای دید بیشتری داشته باشید و آسمان مستقیماً در معرض دیدتان باشد. به علاوه، خانه شما مدرن تر نیز خواهد شد.

تزیین بالکن با ظاهری با ظرافت و مدرن

منبع: housebeautiful boredpanda

از
6
رای