40 ایده دکوراسیون و طراحی اتاق خواب مدرن، کلاسیک ساده و شیک

40 ایده دکوراسیون و طراحی اتاق خواب مدرن، کلاسیک ساده و شیک اتاق خواب کلاسیک مدرن و ساده، 40 ایده برای طراحی اتاق خواب در هر سبکی؛ بهترین دکوراسیون اتاق خواب 12 متری،4 متری، سنتی، مدرن، شیک، اسپرت دخترانه در سلام دنیا ببینید.

وقتی صحبت از اتاق خواب می شود، هدف ایجاد فضایی مناسب برای استراحت و آرامش است. با این حال، اغلب چیزهای بیشتری در اتاق خواب ما اتفاق می افتد - از محل کار گرفته تا گفتگوهای عمیق گرفته تا هیجان انگیزترین لحظات خلاقیت ما - و در مورد طراحی آن ها چیزی یکسان نیست. فرقی نمی‌کند به دنبال آرامش باشید، زمانی را با عزیزانتان بگذرانید، خلاق باشید یا کمی از همه چیز انجام دهید، ما بهترین ایده‌های اتاق خواب اصلی، از سنتی تا مد روز را گردآوری کرده‌ایم. ایده‌های طراحی برای اتاق‌خواب‌های کوچک ، اتاق‌خواب‌های شخصی بزرگ و فضاهای اجاره‌ای پیدا کنید. در این مطلب از سلام دنیا 40 ایده طراحی اتاق خواب کلاسیک و مدرن  آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

40 ایده برای اتاق خواب در هر سبکی

1. رنگ های پاستیلی در اتاق خواب

رنگ های پاستیلی صورتی و طرح‌های گل‌، آرامش را در این اتاق خواب اصلی تداعی می‌کنند، بدون اینکه خیلی ساده باشند. آثار هنری رنگارنگ و یک پتوی روشن، برای جذابیت بصری، رنگ‌هایی را اضافه می‌کنند.


حتما بخوانید: اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب


آنچه ما دوست داریم: رنگ های صورتی از کف تا سقف باعث می شود که اتاق نه تنها بلندتر به نظر برسد، بلکه تمرکز را روی تخت طرح دار نیز حفظ می کند. بالش‌ها از رنگ‌هایی از تخت استفاده می‌کنند تا ظاهر را با هم ترکیب کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی1

2. دیوار مشکی

یک دیوار مشکی ، هوای پیچیده ای ایجاد می‌کند، به‌ویژه زمانی که با ملافه‌های آبی ملایم و صورتی تضاد داشته باشد. یک فرش بزرگ، طرح رنگ را گرد هم می آورد و توجه را به تخت جلب می کند.لامپ های کنار تخت روشنایی کار را فراهم می کنند.

آنچه ما دوست داریم: این دیوار به تختخواب اجازه می دهد تا نقطه کانونی باشد. در تضاد با ملحفه های سفید، لحاف آبی کم رنگ و بالش های صورتی، تخت در مرکز توجه قرار می گیرد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی2

3. یک دیوار متفاوت

یک دیوار برجسته از چوب  چشم ها را به مرکز این اتاق خواب اصلی هدایت می کند. نه تنها جذابیت بصری منحصر به فردی ایجاد می کند، بلکه اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

آنچه ما دوست داریم: یک دیوار برجسته با خطوط تکراری باعث می شود طراحی اتاق خواب بزرگتر از متراژ مربع کوچک آن باشد. همراه با رنگ‌های خنثی، از جمله رنگ‌های بژ، سفید و قهوه‌ای، اتاق مجلل و در عین حال دلپذیر است و با یک درب به پاسیو، ارتباط یکپارچه بین فضای داخلی و خارجی وجود دارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی3

4. طراحی اتاق خواب روشن

این طرح اولیه اتاق خواب، چاپ های گیاهی و لایه های بافت را برای فضایی روشن و پر انرژی ترکیب می کند. کاغذ دیواری پررنگ پس زمینه ای پویا ایجاد می کند. ترکیبی از بافت ها هم در رختخواب و هم در مبلمان ظاهری لایه ای ایجاد می کند.

آنچه ما دوست داریم: این اتاق خواب کاملاً سرگرم کننده است بدون اینکه آسایش را به خطر بیندازد. ترکیبی  از بافت ها، رنگ ها و الگوها فضایی بی نظیر ایجاد می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی4

5. دیوارهای  سبز

رنگ سبز دیوار، عناصر طبیعی و بالش ها نقطه کانونی این اتاق است. رنگ صورتی مکمل تعادلی ایجاد می کند. دیوار سبز پس زمینه ای چشمگیر ارائه می دهد که با مبلمان چوبی روستایی جفت می شود.


حتما بخوانید: بهترین مکمل رنگ سبز


آنچه ما دوست داریم: ترکیب شدن رنگ سبز و صورتی این اتاق خواب اصلی را زیبا می کند. آثار هنری گیاه شناسی و چاپ های التقاطی فضای الهام گرفته از طبیعت را کامل می کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی5

6. رنگ های خنثی

یکی از بهترین ایده‌های اولیه اتاق خواب، ترکیب رنگ‌های خنثی با دوزهای کوچک رنگ‌های تیره است. در این فضا، ترکیب رنگی جذاب از دیوارهای زغالی تیره و صورتی پاستلی حسی آرام  را القا می کند.

آنچه ما دوست داریم: بافت های فراوان - یک پتوی بافته شده و فرش، پرده های مخملی، و بالش های گلدوزی شده - این اتاق خواب اصلی را نه تنها از نظر بصری جذاب، بلکه راحت و دنج می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی6

7. یک نیمکت انتهای تخت اضافه کنید

این نیمکت در این اتاق خواب فضای اضافی و نشیمنگاهی فراهم می کند. همچنین می توان از آن به عنوان فضای نمایش برای ادبیات مورد علاقه یا بالش یا پتو در زمانی که استفاده نمی شود استفاده کرد.

آنچه ما دوست داریم: یک نیمکت انتهای تخت مکمل کاملی برای طرح رنگ این اتاق است.رنگ خاکستری آن با بالش های تخت هماهنگ می شود در حالی که با یک تخته سر آبی سرمه ای تضاد دارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی7

8. دیوارهای بافت دار

اگر نمی توانید به هنر دیوار اتاق خواب بسنده کنید، چیز دیگری را کاملا امتحان کنید. بافت های منسوجات و دیوارهای پوشیده شده با کشتی نیازی به قاب ندارند تا آنها را بپوشانند.لامپ های کنار تخت باعث می شود که دیوارها  برهنه نباشند.

آنچه ما دوست داریم: دیوارها جذابیت بافتی را برای طرحی کاملا سفید ایجاد می کنند. نارنجی و آبی ظاهر را زیباتر می‌کنند، و یک چراغ آویز بافته شده، استایل جهانی را به سر می‌آورد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی8

9. الگوهای ترکیب و مطابقت

رنگ‌های خنثی طرح‌دار و رومیزی‌های آنتیک شیک، حالتی عالی برای ترکیب و تطابق فوق‌العاده ایجاد می‌کنند. روتختی بژ و یک تخته سر خنثی خریدهایی هستند که یک بار انجام می دهید و برای همیشه دوست دارید و به راحتی می توانید آنها را با اکسسوری ها و رنگ ها ترکیب کنید.

آنچه ما دوست داریم: این دکور جهانی و پر زرق و برق را در یک محیط واقعی به تصویر می کشد. پنجره‌های ساده و دیوارهای خاکستری  طلایی و الگوهای الهام‌گرفته از بین‌المللی ترکیب می‌شوند تا ظاهری شیک اما آرام داشته باشند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی9

10. تخت سایبان دار

یک قاب سایبان به اتاق خواب اصلی خود اضافه کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. این طرح ملافه های سنتی را برجسته می کند و با کاغذ دیواری سیاه و سفید پیسلی هماهنگ می شود. یک لوستر، حسی از تجمل را می‌افزاید، و یک فرش شگ لایه‌ای دیگر از بافت را ایجاد می‌کند.


حتما بخوانید: بهترین رنگ های خنثی در طراحی و دکوراسیون داخلی


آنچه ما دوست داریم: هیچ چیز مانند اتاق خواب اصلی سیاه و سفید زیبا نیست. افزودن یک فرش و لوستر بدون اینکه آسایش را به خطر بیندازد، کمی ظرافت را به همراه دارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی10

11. قفسه های شناور در اتاق خواب

با یک قفسه شناور، یک نقطه کانونی بالای تخته سر خود ایجاد کنید. سپس محوطه را با گیاهان آپارتمانی، واقعی یا مصنوعی تزئین کنید. تخت با پانل‌های حصیری و ملافه‌های راه راه ترکیبی عالی از طلایی، قهوه‌ای و برنزه‌ای را ایجاد می‌کند که فضای سبز را تکمیل می‌کند.

آنچه ما دوست داریم: یک قفسه شناور این اتاق خواب اصلی را با رنگ سبز بافتی به هم نزدیک می کند. راه حل ذخیره سازی DIY فضای نمایشی را برای اقلام مورد علاقه فراهم می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی11

دکوراسیون اتاق خواب 12 متری

12. اتاق خواب دنج مینیمالیستی

کاغذ دیواری بافت این اتاق خواب را می پوشاند، در حالی که سقف  سفید به وضوح با دیوارهای نازک تضاد دارد. پتوی پشمی رنگ می‌افزاید، اما نوارهای آبی خاکستری تقریباً خنثی خوانده می‌شوند.

آنچه ما دوست داریم: این اتاق خواب اصلی بدون رنگ های تند و عناصر اصلی مانند روتختی پیچیده، مینیمالیسم را به شیوه ای ملایم و سنتی انجام می دهد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی12

13. دکوراسیون اتاق خواب بی باک

پالتی از رنگ‌های خاکستری پیچیده با رنگ‌های اشباع شده جذاب در این اتاق خواب تازه ترکیب می‌شود. تابلوهای نقاشی شده یک چرخش تازه در جذابیت قدیمی ایجاد می کند. این اتاق خواب اصلی کوچک به چیدمان کمی رنگ مرکباتی می بخشد.

آنچه ما دوست داریم: چندین خطر محاسبه شده در این اتاق خواب پویا جواب می دهد. کمد سبز لیمویی مانند ترکیب الگوها کمی پیچیده است.انتخاب های هوشمندانه ثابت می کند که طراح این اتاق خواب احمق نیست. چاپ گیاه شناسی مدرن خاکستری و سفید با بالش های هندسی و کف رنگ آمیزی شده با طرح راه راه رنگ های مشترکی دارد و رنگ های براق نیز شدت یکسانی دارند. این جزئیات کوچک معادله طراحی موفق را تشکیل می دهند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی13

14. اتاق خواب صورتی زیبا

صورتی نام بازی در این اتاق خواب است. دیوار پشت تخت به رنگ صورتی متالیک است، در حالی که دیوارهای دیگر، تخته سر و بقیه چیزها فقط کوچکترین شباهتی به رنگ صورتی دارند. روتختی با طرح نیلوفر آبی و میز بلوط آهکی ساختاری را به فضای مطبوع می آورد.


حتما بخوانید: 12 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب با ترکیب رنگ صورتی و طوسی


آنچه ما دوست داریم: رنگ های صورتی همراه با لهجه های صیقلی،ترکیبی پیچیده را در این اتاق خواب کوچک دارند. مبلمان با خط تمیز و چاپ های گرافیکی به این موضوع کمک می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی14

دکوراسیون اتاق خواب 4 متری

15. اتاق خواب اصلی آرام اما رنگارنگ

دیوارهای شنی، ملافه های سفید ساده، و چارچوب تخت سفید هندسی، آرامشی آرام را بر این اتاق خواب اصلی مدرن ایجاد می کند، اما چیز های رنگارنگ آن را به یک درجه ارتقا می دهد.

آنچه ما دوست داریم: اتاق خواب ها باید آرام باشند، اما این بدان معنا نیست که باید خسته کننده باشند. و این اتاق خواب به لطف رنگ در تمام مکان‌های مناسب - روی بالش‌های برجسته، فرش، حتی یک نیمکت نقاشی شده، دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. گنجاندن چند اثر هنری عالی در بالای تخت بر یکی از دارایی های اتاق تأکید می کند: سقف طاق دار آن.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی15

16. اضافه کردن الگو به رختخواب

دیوارهای بژ گرم و یک تخت سر پوشیده از پارچه، پس‌زمینه‌ای خنثی را برای ترکیبی از لوازم جانبی طرح‌دار در این اتاق خواب شیک ارائه می‌کنند. روتختی و پارچه‌ها، در پالتی  مایل به سفید، کنتراست را اضافه می‌کنند تا از ظاهر ساده دیوارها و مبلمان جلوگیری کنند. یک لحاف طرح‌دار روی تخت به سبک سنتی، در حالی که پارچه‌های نقطه‌دار و سایه‌بان پنجره‌های گلدار مدرن، پنجره‌های کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

آنچه ما دوست داریم: این ترکیب موفق الگو با چسبیدن به یک پالت رنگی و نقوش مکمل به دست می آید.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی16

دکوراسیون اتاق خواب سنتی

17. اتاق خواب قدیمی

روتختی و دیوارهای سفید شفاف، سبک این اتاق خواب را ارتقا می‌دهد.

آنچه ما دوست داریم: با رویکردی تمیز به دکوراسیون، این اتاق خواب با سبکی مدرن و التقاطی را پیوند می دهد. دیوار شبکه‌ای ساختاری تمیز را به فضا می‌آورد، در حالی که یک قالیچه، یک تخت و یک تنه‌ی طلایی تبدیل شده به میز خواب،چیز زیبایی را به نمایش می‌گذارند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی17

18. اتاق خواب سنتی

دیوارهای لیمویی و نقوش گیاه شناسی به مبلمان سنتی می پیوندند و اتاق خوابی کلاسیک و الهام گرفته از طبیعت را تشکیل می دهند. قاب تخت چوبی کاملاً بر اشکال و الگوهای ارگانیک فضا تأکید می کند.

آنچه ما دوست داریم: این ایده طراحی سنتی عالی است. نکته کلیدی در فضای آرام، پنجره‌ها و ملافه‌های بی‌نظیر و یک مبلمان جذاب (چهار پوستر زیبا) است که با یک میز نامتناسب همراه شده است.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی18

19. شب خواب زیبا

یک اتاق خواب کوچک پر از طراحی چشمگیر و آرامش بخش است. چین‌های حجیم پارچه‌های چهارخانه از تاج بالای تخت بیرون می‌آیند و میزهای مدرن، چارچوب تخت‌خواب سنتی را در کنار هم قرار می‌دهند. این طرح ساده است، با این حال شامل لهجه‌های دنج است تا فضا را لوکس‌تر از معمولی احساس کند.

آنچه ما دوست داریم: این اتاق با توجه به ابعاد کوچکش محو نمی شود. این شامل چندین ژست بزرگ است، مانند تاج بالای تخت و فرش پر نقش و نگار، که معمولاً برای اتاق هایی با نسبت های بزرگ در نظر گرفته شده است.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی19

20. بافت های الهام گرفته از طبیعت

این دکور اصلی اتاق خواب که با بافت های طبیعی تزیین شده و با رنگ سبز پررنگ و پربرگ برجسته شده است، گرم و جذاب به نظر می رسد. قاب تخت روکش دار دارای الگویی زیبا است که وقتی با آینه فوق‌العاده در بالا ترکیب می‌شود،عالی به نظر می‌رسد.

آنچه ما دوست داریم: تعامل بافت های مختلف بافته شده به این اتاق خواب یک حالت روستایی می دهد. چه پرده ها یا فرش هر قسمت از اتاق مملو از شخصیت است.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی20

21. اتاق خواب خنثی

رنگ کرمی، پالت رنگ خنثی  این اتاق خواب را آغاز می کند.


حتما بخوانید: 71 مدل پرده های ساده و شیک اتاق خواب دخترانه و پسرانه


آنچه ما دوست داریم: ترکیب کردن فرومایه با زرق و برق تضمین می کند که این اتاق آرام اما پیچیده است. تزئین میز  آینه‌کاری شده و آینه طلایی در این اتاق می‌درخشند. محدود کردن این الگو به یک پیسلی بزرگ روی رختخواب نیز با مفهوم کم‌رنگ و در عین حال شیک مطابقت دارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی21

22. ویترین سقف های بلند

مبلمان به سبک سنتی با لوازم جانبی متنوع در این اتاق خواب روشن ترکیب می شود. یک آینه جذاب آویزان است و نقطه کانونی خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند که خطوطی را که در بالش‌های بالش چاپ شده بازتاب می‌دهد. یک پاتختی ظاهری خاص می‌دهد و با پارچه‌های پنجره و رنگ فیروزه‌ای پررنگ سقف پیوند می‌خورد. پارچه های آویزان شده چند اینچ بالاتر از تزئینات پنجره، چشم را به سمت بالا می کشد تا توجه را به ارتفاع سر به فلک کشیده اتاق جلب کند.

آنچه ما دوست داریم: سقف های بلند فرصت های تزئینی بی پایانی را ارائه می دهند. در این اتاق خواب سقف با رنگ فیروزه ای چشم نواز رنگ آمیزی شده است که توجه را به سقف طاقدار جلب می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی22

23. پیچیده و باحال

یک بوم سفید ملایم پس زمینه ای جذاب و آرامش بخش برای پالت رنگ های غنی است. پاپ های رنگی با دقت قرار داده شده، مانند نقاشی اقیانوس وبالش های بنفش ، بدون تحریک بیش از حد، نیرو می بخشند.

آنچه ما دوست داریم: این اتاق خواب با ترکیبی بین خنثی و اشباع از رنگ، آرامش به تصویر می کشد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی23

24. سبک خانه های مزرعه ای شهری

این اتاق خواب با ترکیب مدرن، سبک های متضاد قطبی را به هارمونی کامل می آورد.دارت قرمز در تضاد با بالش های برجسته است.

آنچه ما دوست داریم: سادگی که حاکم است و بیش از حد تزئین نشده است. این اتاق خواب ثابت می کند که بیشتر همیشه بهتر نیست.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی24

چیدمان اتاق خواب عروس

25.دکوراسیون اتاق خواب شیک

عناصر برجسته با عناصر خنثی قابل زندگی در این اتاق خواب شیک ترکیب می شوند. رنگ‌هایی مانند آبی طاووسی صندلی کناری و  روی تخت، در لحظاتی ظاهر می‌شوند که به جذابیت همیشگی تزئینات کلاسیک اتاق و کف‌های چوبی گرم می‌افزایند.

آنچه ما دوست داریم: ملافه های ساده قطعات منحصر به فردی مانند میز کناری فیل سنگی را به نمایش می گذارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی25

26. سبک آرام

پالت خنثی و اثاثیه به این اتاق خواب حسی دلپذیر و خانگی می دهد. رومیزی های نامتناسب به لطف اندازه و روکش چوبی، مکمل یکدیگر هستند.بالش های روی تخت از کیسه‌های قدیمی ساخته شده‌اند که بر زیبایی التقاطی و آرامش‌بخش اتاق خواب تأکید بیشتری دارد.

آنچه ما دوست داریم: یک تابلوی نقاشی بزرگ که بالای تخت آویزان شده است جایگزینی برای یک تخته سر استاندارد است. رنگ های نشان داده شده در نقاشی به لوازم جانبی پراکنده راه پیدا می کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی26

27. کاغذ دیواری اتاق خواب

با جسارت، کاغذ دیواری با طرح های بزرگ تنها بیانیه ساز نیست.تاج تخت مجسمه‌ای چشم‌نواز است، اما پارچه‌ی سفید آن فاصله‌ای بصری از عمل الگو را ایجاد می‌کند.

آنچه ما دوست داریم: استفاده از یک الگو برای تعیین یک طرح رنگ. رنگ‌های آبی و سبز کاغذ دیواری گلدار در ملافه و لوازم جانبی خودنمایی می‌کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی27

28. اتاق خواب اصلی کوچک و دنج

با چنین جزئیات غنی و تزئینات ظریف، باریک بودن این اتاق خواب زیبا به یک فکر بعدی تبدیل می شود. پنجره‌های فراوان ، دامن تخت روان و روکش‌های طلاکاری‌شده، همگی فضای اتاق را فراتر از اندازه کوچک آن می‌بخشند.

آنچه ما دوست داریم: بنفش. در حالی که بنفش سلطنتی است، سایه ارکیده هم بزرگ است و هم برای یک فضای کوچک مناسب است. رنگ ملایم رنگ را بدون تبدیل شدن به یک ویژگی فوق العاده معرفی می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی28

29. طرح رنگ خاکستری

خاکستری را امتحان کنید. در این اتاق خواب، دیوارهای خاکستری سرد و سقف خاکستری تیره تر، محیطی آرام را ایجاد می کند. لوازم جانبی در رنگ های سفید مایل به کرم و چوب تیره روی مبلمان تضاد ایجاد می کند.


حتما بخوانید: بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه


آنچه ما دوست داریم: چیدمان متقارن مبلمان کلاسیک و شیک به نظر می رسد.تاج تخت توجه را جلب می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی29

30. اضافه کردن پانل چوب

دیوارهای چوبی یکی از عناصر اصلی تزیین سال های گذشته بود. اما این طراحی اتاق خواب اولیه به سبک  اواسط قرن ثابت می کند که آنها می توانند در این قرن نیز در خانه به نظر برسند. فرش کرکی به زیر پا گرما و بافت می بخشد.

آنچه ما دوست داریم: ملافه و تابلو دیواری با چاپ قبیله ای شیک است.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی30

دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایرانی

31. راه حل های فضای کوچک

یک قاب تخت براق و مدرن و یک میز کنار تخت مطبوع، بهترین استفاده را از این اتاق خواب اصلی کوچک بدون سنگین کردن فضا می‌برد. پالت رنگی مکمل آبی و نارنجی آتشین، دکوراسیون را مجبور می‌کند ساده بماند، در حالی که پارچه‌ها و الگوهای مختلف به آن جذابیت می‌دهند.

آنچه ما دوست داریم: قرار گرفتن تخت در مقابل پنجره، متراژ محدود را به حداکثر می رساند. از قرار دادن تخت خود در مقابل پنجره نترسید، به خصوص اگر فضای بیشتری را برای سایر وسایل ضروری مانند کمد یا کمد ایجاد کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی31

32. به روز رسانی سنتی

یک قاب تخت خواب زیبا و رنگ‌آمیزی کلاسیک، چهره غالب در این طراحی اولیه اتاق خواب است، اما رنگ آبی روشن و روتختی پر زرق و برق، سرزندگی و جرقه را ایجاد می‌کنند.

آنچه ما دوست داریم: سبک ترکیبی که ترسی از جسور بودن ندارد. مبلمان مدرن، مانند عثمانی‌هایی که در پای تخت‌خوابی با الهام از عتیقه‌ها قرار گرفته‌اند، کاغذ دیواری‌های گلدار آرام به‌عنوان پس‌زمینه‌ای عالی و رنگ‌های خنثی ملایم همگی سبکی منحصربه‌فرد را ایجاد می‌کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی32

33. نقطه کانونی سردرب

توکارهای چیدمان این اتاق خواب را به یک اتاق عالی تبدیل کرده است.تاج تخت به راحتی در یک طاقچه کوچک قرار می گیرد که نقطه کانونی اتاق است، که با تزئینات سفید و پانل های تخته مهره های آبی شاداب قاب شده است. در همان نزدیکی، قفسه‌بندی فضای ذخیره‌سازی و نمایشی را برای لوازم و کتاب‌های شیک  ارائه می‌دهد.

آنچه ما دوست داریم: ترکیبی آرام بخش و فضایی رویایی ایجاد می کند. برای ایجاد ظاهری مشابه، یک تراشه رنگ با رنگی که دوست دارید پیدا کنید و با رنگ های مختلف روی کارت آزمایش کنید. از تیره ترین رنگ ها استفاده کنید، روشن ترین رنگ را با تزئینات و مبلمان هماهنگ کنید و از یک رنگ در وسط برای دیوارها استفاده کنید.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی33

34. سبک روشن

رنگ های روشن و مطبوع، آرامش را در این اتاق خواب ایجاد می کنند. انبوهی از ملافه ها و بالش های کرکی این احساس را پشتیبانی می کند.

آنچه ما دوست داریم: تأکید بر معماری تخته‌بندی به سقف سر به فلک کشیده علاقه می‌افزاید. عرض قابل توجه تخت متناسب با مقیاس اتاق است. یک لوستر کریستالی در راس سقف طاقدار بر ارتفاع آن تاکید دارد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی34

35. الگوهای بالش خاص

دیوارهای خنثی پس‌زمینه‌ای عالی برای مبلمان دراماتیک ایجاد می‌کنند. در این اتاق خواب،تاج تخت بزرگ یک نقطه کانونی خیره کننده است. بالش‌های طرح‌دار سوزانی، برای از بین بردن ملحفه‌های خنثی، شخصیت خاصی به آن می‌بخشد.

آنچه ما دوست داریم: یک میز کنسول اکریلیک شفاف که در پای تخت قرار می گیرد، مکانی مناسب برای نگهداری کتاب ها و مجلات بدون جلب توجه از تخته سر دراماتیک ایجاد می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی35

دکوراسیون اتاق خواب اسپرت

36. اتاق خواب آبی روشن

دیوارهای آبی و لوازم جانبی هوای تازه در این اتاق خواب هستند.رنگ های گرم بژ و نارنجی  طرح رنگ آبی را در هم می شکند. اتاق خواب از الگوها و مبلمان ساده و بدون احساس خستگی بهره می برد.

آنچه ما دوست داریم: چه قاب تخت چوبی فرسوده باشد، چه صندلی قدیمی، یا نقاشی دیواری نامتناسب، هر مورد در این اتاق خواب داستانی را روایت می کند. ترکیبی متنوع از وسایل به اتاق خواب گرمای دلپذیری می بخشد.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی36

37. ایده های اتاق خواب زرد

این اتاق خواب تک رنگ اصلا  خسته کننده نیست. دیوار برجسته ای از کاغذ دیواری زرد طرح دار و سه آینه  توجه را به تخت دنج جلب می کند، در حالی که فرشی با الهام از سبک رترو، کنتراست زیر پا را به آن اضافه می کند.


حتما بخوانید: ایده دکوراسیون اتاق خواب با رنگ زرد و ترکیب آن


آنچه ما دوست داریم: طرح های رنگی تک رنگ یکپارچه و آرامش بخش هستند و برای اتاق خواب ها مناسب هستند. این اتاق از یک نت با مجموعه ای از الگوهای مکمل و بافت های تسکین دهنده اجتناب می کند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی37

38. صندلی اتاق خواب

طرح پارچه شبیه به نقوش حکاکی شده روی کمدهای کوچکی است که هر طرف تخت را کنار گذاشته اند.

آنچه ما دوست داریم: علاوه بر تخته‌های روکش‌دار، ملحفه‌های زیبا و کوسن‌های صندلی دنج این اتاق خواب را مملو از مکان‌هایی برای نشستن می‌کنند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی38

39. رنگ های متضاد

تخت آبی مایل به خاکستری و زرد طلایی با سفیدهای ملایم و خاکستری ترکیب می شوند تا ظاهری امروزی داشته باشند. اگرچه بسیاری از افراد از تاریک شدن در یک فضای کوچک اجتناب می کنند، اما این اتاق خواب ثابت می کند که می تواند درست به نظر برسد. سقف سفید، تزئینات و قاب تخت کمک می کند تا ظاهر بالقوه غالب دیوارهای دریایی غنی را زیبا کند.

آنچه ما دوست داریم: بافت ها و الگوها در این اتاق خواب کوچک حکمفرما هستند. بالش های زرد متالیک با رنگ تیره دیوار تضاد دارد. نیمکت های طرح دار ایکات در پای تخت بیانگر شخصیت و استایل هستند.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی39

40. رنگ های مکمل اتاق خواب

انبوهی از ملافه و پرده های ابریشمی روی راحتی در این ایده اولیه اتاق خواب قرار می گیرند. دیوارهای بژ گرم و فرش‌های رنگی مکمل، پس‌زمینه‌ای خنثی  ایجاد می‌کنند.

آنچه ما دوست داریم: رنگ‌های مکمل آبی و نارنجی می‌توانند بسیار قوی ظاهر شوند، اما زمانی که از رنگ‌های پشت خاکستری مانند آبی و نارنجی در این فضا استفاده می‌شود، پالت چشم‌نواز است، اما خیره کننده نیست.

ایده برای اتاق خواب در هر سبکی40

سخن آخر

با توجه به ایده ها و تنوعی که در این مطلب تحت عنوان ایده برای اتاق خواب در هر سبکی مطمئنا توانسته ایم رضایت شما را جلب کنیم. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

چطور با کمترین هزینه، اتاق خواب کودک را با تم بتمن تزئین کنیم

انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل با پرهیز از 10 اشتباه رایجاز
2
رای