اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب که طراحان مرتکب می شوند

اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب که طراحان مرتکب می شوند اشتباهات رایج طراحی، چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب چیست ؛ 9 اشتباه رایجی که طراحان اتاق خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب مرتکب می شوند در سلام دنیا آشنا شوید.

اتاق خواب شما پناهگاه شماست مکانی که می توانید در آن استراحت کنید، یوگا تمرین کنید و شب خوب بخوابید. اما اگر فضای شما به خوبی طراحی نشده باشد ، می‌تواند بیشتر از اینکه فایده داشته باشد، ضرر داشته باشد و اغلب باعث ایجاد ناراحتی شود. با در نظر گرفتن این موضوع، ما به سراغ برخی از طراحان مورد علاقه خود رفتیم تا دریابیم که آنها متوجه چه اشتباهات رایج طراحی در اتاق خواب افراد می شوند و چگونه آنها را برطرف کنیم. در این مطلب از سلام دنیا درباره 9 اشتباه رایجی که طراحان اتاق خواب مرتکب می شوند، اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب،اتاق خواب های ایرانی و طراحی اتاق خواب صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب که طراحان مرتکب می شوند

1. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: درهم ریختگی بصری بیش از حد

اولین اشتباهی که ممکن است مرتکب شوید: اتاق خواب شما بیش از حد به هم ریخته و سازماندهی بسیار کمی دارد. سارا ملک بارنی از بند دیزاین می‌گوید: «نداشتن فضای ذخیره‌سازی و سازماندهی کافی می‌تواند باعث به هم ریختگی بیش از حد و سردرگمی شود. "شما به سازماندهی کافی نیاز دارید تا بتوانید اتاق خود را تمیز و عاری از بی نظمی نگه دارید."

طراح مگان مولتن با این موضوع موافق است و اشاره می کند که پاتختی ها یک منطقه مشکل خاص هستند. او می‌گوید: «من همیشه انبوهی از وسایل را روی پاتختی ها می‌بینم. ما همیشه سعی می‌کنیم تا پاتختی ها را با فضای ذخیره‌سازی کافی برای مشتریانمان تهیه کنیم تا بتوانند آن‌ها را مرتب نگه دارند. با یک سینی برای جواهرات کوچک، قاب عکس عزیزان و یک شمع کوچک پاتختی ها را زیبا کنید.


حتما بخوانید: بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه


یک پیشنهاد از Rivka Davidowitz از Restoring Minimal : کمد خود را در کمد خود قرار دهید. Davidoqitz می گوید: «این هک نه تنها من، بلکه تعداد بیشماری از مشتریانم را نجات داده است. با یک کمد پهن که در کمد شما جای می گیرد، می توانید این شلوغی را مدیریت کنید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب1

2. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: استفاده از تخت خواب شلوغ

چیزی که جنیفر والتر، مالک و طراح اصلی طراحی صندلی تاشو، همیشه به آن توجه می کند، ملافه است. او خاطرنشان می‌کند: «بنابراین، ما اغلب وارد اتاق‌ها می‌شویم و هزاران بالش  روی تخت با جعبه‌های قدیمی  وجود دارد. «تخت باید در آخر روز یک جای عالی برای خوابیدن  باشد با ملافه های مجلل و زیبا».

نکته: اگر مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، والتر لیستی از موارد ضروری خود را به ما ارائه داد: یک لحاف تا شده ، یک پتوی یا لحاف در انتهای تخت.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب2

3. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: چند منظوره کردن اتاق شما

با توجه به تم آرام، کارشناسان ما طرفدار وسایل الکترونیکی، تجهیزات ورزشی یا حتی تلویزیون در اتاق خواب نیستند. هر چیزی که در طول روز ذهن را تحریک می کند نباید در شب در محل استراحت شما باشد.

ملک بارنی می گوید: «لطفاً تردمیل یا بقیه وسایل ورزشی را به اتاق خواب خود اضافه نکنید. "اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش است." مولتن همچنین پیشنهاد می‌کند در صورت امکان میز را نیز بردارید.با در اختیار داشتن آن، فرصتی ایجاد می‌کنید که استرس کاری بعد از کارهم باقی بماند.


حتما بخوانید: طراحی دیوار پشت تلویزیون با بهترین ایده دکوراسیون


جان مک‌کلین از John McClain Design می‌گوید: «در حالی که می‌دانم کنار گذاشتن وسایل الکترونیکی قبل از خواب کار سختی است، ترجیح می‌دهم تلویزیون در اتاق خواب نداشته باشم . «قرار دادن یک مستطیل سیاه بزرگ روی دیوار از نظر زیبایی شناسی هیچ کمکی به فضا نمی کند و نور آبی که از آن ساطع می شود نیز برای چرخه خواب شما خوب نیست. به جای تلویزیون، سعی کنید از آثار هنری منحصر به فرد استفاده کنید.»

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب3

اشتباهات رایج اتاق خواب های ایرانی

4. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: داشتن تنها یک منبع نور

همانطور که ملک بارنی به ما می گوید، "مطمئن شوید که اتاق خواب شما چندین گزینه نورپردازی دارد. ترکیبی از هر دو روشنایی و نور قابل تنظیم محیط، ترکیب برنده است. " امی یانگ بلاد از Amy Youngblood Interiors موافق است. او خاطرنشان می کند که بسیاری از افراد نور اتاق خواب را نادیده می گیرند و پیشنهاد می کند یک لوستر تزئینی یا یک جفت لامپ اضافه کنید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب4

5. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: استفاده از ترکیب رنگ های بد

ملک بارنی تاکید می کند که آرامش مهمترین جزئیاتی است که می توان به آن دست یافت و استفاده از رنگ های خنثی به ایجاد این احساس کمک می کند. او خاطرنشان می کند: «همه چیز باید مکمل یکدیگر باشند، نه اینکه کاملاً مطابقت داشته باشند. مولتن همچنین پیشنهاد می‌کند که پالت رنگ و خلق و خو را مانند اسپا نگه دارید و فضایی ایجاد کنید که باعث ایجاد حس آرامش شود.


حتما بخوانید: بهترین رنگ های خنثی در طراحی و دکوراسیون داخلی


یانگ بلاد می‌افزاید: «به یک تم یا رنگ در سراسر فضا بچسبید». "اگر روی فرش آبی وجود دارد، یک بالش آبی برای تخت پیدا کنید."

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب5

6.اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: نداشتن تعادل و مقیاس

ملک بارنی به ما می‌گوید: «به یاد داشته باشید که مقیاس مناسبی از قطعات مبلمان خود را حفظ کنید، زیرا نمی‌خواهید موارد جداگانه بر فضا غلبه کنند. ونسا دلئون از Vanessa Deleon Associates می‌افزاید ، اگر اتاق شما به اندازه کافی بزرگ است که مبلمان اضافی را در خود جای دهد، تعادل را در اتاق خود پیدا کنید .

او می گوید: "مطمئن شوید که وسایل شما به طور مساوی در سراسر اتاق توزیع شده اند." لورا پانکونین از گروه پانکون با این موضوع موافق است. او می‌گوید: «ما اغلب متوجه می‌شویم که اثاثیه‌ها در اتاق خواب به‌درستی مقیاس‌بندی نشده‌اند، مانند رومیزی یا فرشی که برای اندازه اتاق و تخت مناسب نیست.ایجاد یک اتاق خواب منسجم تنها در مورد طراحی نیست، بلکه بیشتر به احساس شما در فضا بستگی دارد.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب6

طراحی اتاق خواب

7.اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: داشتن مبلمانی که بیش از حد مطابقت دارد

به گفته یانگ بلاد، مبلمانی که خیلی همخوانی داشته باشد،جالب به نظر می نمی رسد. او می‌گوید: «ما استفاده از یک مجموعه را برای همه مبلمان موجود در فضا توصیه نمی‌کنیم، اما کمد و میزهای خواب شما باید مکمل یکدیگر باشند. 

دیویدویتز موافق است. او به ما می‌گوید: «من طرفدار هماهنگی و یکنواختی چیزها هستم، اما نیازی نیست که مجموعه مبلمان شما یکسان باشد. «حداکثر به پاتختی های همسان پایبند باشید.»

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب7

8. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: داشتن فضای اضافی زیاد

یکی دیگر از مشکلات رایج که طراحان به آن توجه می کنند، فضای زیاد استفاده شده است. اگر چیزی وجود داشته باشد که مولتن متوجه آن شود، آن یک پاتختی در انتهای تخت است. او توضیح می‌دهد: «آنها دو منظوره هستند و برای نشستن برای پوشیدن کفش در طول روز، و همچنین نگهداری بالش‌های تزئینی در بالای آن در هنگام خواب، عالی هستند».

مک‌کلین اشاره می‌کند که اغلب گوشه‌ها نیز نادیده گرفته می‌شوند. او می‌گوید: «صرف نظر از اندازه اتاق خواب، متوجه می‌شوم که گوشه‌ها اغلب خالی هستند و فراموش می‌شوند.» برای گوشه‌های کوچک‌تر، گنجاندن گیاهان یا یک چراغ می‌تواند راهی آسان برای افزودن رنگ و ارتفاع بصری به اتاق شما باشد. برای گوشه‌های جادار، به اضافه کردن صندلی، لوستر و حتی یک میز کناری که به خوبی انتخاب شده‌اند، فکر کنید.

نکته: مک‌کلین همچنین به ما نکته‌ای گفت: اگر مبلمان را به انتهای تخت خود اضافه می‌کنید، فاصله 36 اینچی برای مسیر گردش  ایده‌آل است.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب8

9. اشتباه رایج طراحی اتاق خواب: پیچیده کردن بیش از حد فرآیند

پانکونین می‌گوید: «دیزاین هر فضایی می‌تواند دلهره‌آور باشد، و از آنجایی که اتاق خواب معمولاً توسط مهمانان دیده نمی‌شود، مردم اغلب اولویت را برای شروع پروژه از بین می‌برند. من به دکوراتور تازه کار توصیه می کنم که پروژه را ساده نگه دارد و برخی از تجملات هتل های مورد علاقه خود را فراموش کند.

Pankonien پیشنهاد می‌کند که ملافه‌های سفید ، یک چراغ رومیزی زیبا و کاربردی، و پنجره‌های تاریک را با پارچه کتان خنثی انتخاب کنید. همه اینها راه های ساده ای برای شروع طراحی اتاق خواب شما هستند.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی اتاق خواب9

سخن آخر

با رعایت کردن نکاتی هر چند ساده و بی اهمیت خواهید دید که اتاق خوابتان به مکانی زیبا و آرامش بخش تبدیل خواهد شد.


مطالب مرتبط:

60 مدل میز و زیر تلویزیون دیواری مدرن، ام دی اف،شیک، ساده و ترکیه ای

85 مدل از جدیدترین فرش جهیزیه عروس برای پذیرایی و آشپزخانهاز
4
رای