بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه و بزرگتر نشان دادن اتاق

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه و بزرگتر نشان دادن اتاق رنگ برای مبلمان نشیمن نکته مهمی برای هماهنگ کردن با ظاهر اتاق است. اگر می خواهید با ترفندهایی برای رنگ آمیزی خانه های کوچک که به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند، بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه، سلام دنیا را بخوانید.

خانه تنها مامن امن است، و باید جایی باشد که وقتی به آنجا می روید احساس آرامش، امنیت و شادی داشته باشید. رنگبندی می‌توانند نقش بسزایی برای ایجاد این موارد در خانه ایفا کند. اما گزینه های زیادی هم وجود دارد، و اگر می خواهید ظاهری هماهنگ برای طراحی کلی خانه خود داشته باشید، باید رنگ ها را عاقلانه انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ های پرطرفدار اتاق نشیمن و بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه و  اتاق نشیمن، نگاهی به این راهنمای آسان از سلام دنیا بیاندازید.

بهترین رنگ های پرطرفدار برای مبلمان اتاق نشیمن (طراحی تخصصی، نکات و ترفندها)

چه رنگ هایی اتاق نشیمن را بزرگتر نشان می دهند؟

اکثر مردم سعی می کنند با بهینه سازی چیدمان مبلمان یا اضافه کردن آینه به دیوارها، اتاق نشیمن خود را بزرگتر نشان دهند. اما رنگبندی هم می‌توانند فضا را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد. رنگ های روشن و خنثی را برای بزرگتر  نشان دادن اتاق نشیمن انتخاب کنید.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ خاکستری مایل به بژ

رنگ خاکستری مایل به بژ یا Greige در حال حاضر بسیار پرطرفدار است زیرا ترکیبی از رنگ های بژ سنتی و همچنین قهوه ای و خاکستری را در خود دارد. این رنگ ها به راحتی با هم هماهنگ می شوند و روشی همیشگی برای تزئین اتاق نشیمن محسوب می شوند. انتخاب مبل‌ها و صندلی‌های بژ و مبلمان خاکستری برای اتاق نشیمن این فرصت را به شما می‌دهد که آنها را با کوسن های رنگارنگ تزئین کنید. با این حال، هماهنگ کردن رنگ خاکستری یا بژ به تنهایی ممکن است به دلیل ته رنگ های مختلف آنها دشوار باشد. اینجا جایی است که رنگ رنگ خاکستری مایل به بژ وارد کار می شود.

رنگ‌های خاکستری، رنگ‌های خنثی عالی محسوب می شوند که می‌توانند بین سایر رنگ های پررنگ‌تر مورد استفاده در اتاق نشیمن تعادل ایجاد کنند. از آنجایی که خاکستری رنگی امن و پرطرفداری است، می‌توانید با انتخاب طرح‌های جالب برای فرش و کوسن، با آنها بازی کنید. این رنگ‌ها همچنین ظاهر خانه را شیک  نشان می‌دهند که همیشه هم به روز هستند، و البته  هنوز هم ظاهری مدرن دارند. رنگ‌های خاکستری بسیار روشن و گرم را انتخاب کنید تا در همچنان در ترند سال 1401 باقی بمانید.


حتما بخوانید: انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل با پرهیز از 10 اشتباه رایج


بهترین رنگ مبلمان نشیمن

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ سفید

طیف های رنگ سفید برای مبلمان حس کلاسیک، سازماندهی و ظرافت را القا می کند. آنها یک انتخاب رنگ صریح، جالب و دائمی هستند. رنگ‌های سفید نیز یک انتخاب رنگ محبوب هستند، زیرا با اکثر رنگ‌های دیگر، حتی قهوه‌ای و رنگ‌های خنثی، به خوبی هماهنگ می‌شوند. اگر رنگ سفید را انتخاب می کنید، می توانید با تنوع بافت و لایه ها در دکوراسیون خود به فضا جذابیت بیشتری بدهید. آنها رنگ های بسیار خوبی برای استفاده در طراحی دکوراسیون تان برای متعادل سازی با بسیاری از سایر رنگ های تند در اتاق هستند.

چگونه به یک اتاق نشیمن خنثی، رنگ بدهیم؟

هنگامی که دیوارهای خود را بازسازی و فضا را با رنگ خنثی بزرگتر کردید، وقت آن است که برای اتاق عمق ایجاد کنید. به یک اتاق نشیمن که رنگ خنثی دارد با کمک اکسسوری ها رنگ و روح بدهید. کوسن ها، شال مبل، فرش، تزئینات دیوار و سایر لوازم دکوری فرصتی برای شما هستند که خلاق شوید و رنگ اتاق را با وسایل آن ترکیب کنید.

یک یا دو رنگ آکسان (رنگ تند و جلب توجه کننده) انتخاب کنید که ته رنگی مشابه رنگ دیوار شما دارند. به عنوان مثال، یک اتاق با رنگ خاکستری سرد با رنگ های آکسان آبی و سبز عالی به نظر می رسد، در حالی که یک اتاق با رنگ بژ گرم ممکن است با رنگ های آکسان صورتی و نارنجی بهتر به نظر برسد.

ترفندهایی برای رنگ آمیزی خانه های کوچک

بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق نشیمن

اگرچه رنگ‌های خنثی به بزرگ‌تر کردن فضای خانه کمک می‌کنند، اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند که رنگ‌های خاصی را برای اتاق نشیمن داشته باشند. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید، ممکن است بخواهید یکی از این رنگ های محبوب اتاق نشیمن را انتخاب کنید تا فضای اتاق خود را زیباتر کنید.


حتما بخوانید: ایده های شیک و ارزان برای چیدمان اتاق کودک


بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ زرد

زرد یک رنگ پررنگ و روشن است که به وضوح همه چیز را نشان می دهد. رنگ مبلمان زرد یک سبک جذاب و پرانرژی را در خانه نشان می دهد. مبلمان اتاق نشیمن زرد رنگ، روز هر یک از اعضای خانه را پر انرژی می سازد و برای شما و مهمانانتان یک انتخاب عالی است. زرد رنگی است که اغلب به خوبی با خاکستری و بنفش هماهنگ می شود و می توان از آن به عنوان رنگ آکسان برای مبلمان استفاده کرد.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه : رنگ آبی تیره 

آبی تیره یک گزینه خوب برای رنگ مبلمان است که زنده و جسورانه است. این رنگ پیچیدگی و ظرافت را نشان می دهد و همچنین تمیز نگه داشتن آن نسبتاً کار آسانی است. مبل یا صندلی آبی تیره یا سورمه ای یک نقطه کانونی قدرتمندی برای اتاق نشیمن شما ایجاد می کند که به شما امکان می دهد تا از رنگ های آکسان و دکوراسیون کمتر و ملایم تری استفاده کنید.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ سبز

رنگ سبز به عنوان رنگ مبلمان، حال و هوای سرشار از شگفتی و انرژی به شما منتقل می کند. هنگامی که از سبز به عنوان رنگ مبلمان استفاده می کنید، مهم است که از رنگ های مکمل دیگری مانند طیف های رنگ آبی و زرد استفاده کنید که با هم تضادی ندارند. سبز می تواند یک رنگ نسبتاً غالب برای تزئین اتاق نشیمن باشد، اما اگر آن را با رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری یا سیاه ترکیب کنید، می توانید رنگ بی نظیری داشته باشید.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ قرمز

قرمز یک انتخاب رنگ غالب و جسورانه برای مبلمان است که اغلب اعتماد به نفس فرد را نشان می دهد. زمانی که رنگ قرمز را انتخاب می کنید، در واقع یک سبک دکوراسیون قوی را انتخاب می کنید که جسورانه و زیبا است. مطمئن شوید که رنگ های آکسان خود را با دقت انتخاب کرده اید و رنگ های خاکستری و سفید را  هم در نظر بگیرید تا رنگ های پر رنگ زیادی با یکدیگر در تضاد باشند.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه: رنگ بنفش

رنگ‌های بنفش برای مبلمان، جذاب و هیجان انگیز است، اما هنوز هم فضایی از پیچیدگی را ارائه می‌دهند. مبل ها، صندلی ها و اکسسوری های بنفش، رنگ پر رنگی را به اتاق می بخشد و می تواند نقطه کانونی دکوراسیون اتاق شما باشد. بنفش می تواند یک رنگ جذاب برای روشن کردن هر اتاق باشد، که همچنان خانه را شیک هم می کند.


حتما بخوانید: قوانین دکوراسیون داخلی برای داشتن طراحی فضای خانه


بهترین رنگ برای مبلمان نشیمن: رنگ مشکی

مبل ها و صندلی های مشکی مظهر طراحی مدرن و سادگی هستند. مشکی رنگی جذابی است که همیشه مد است و هرگز از مد نمی افتد. این رنگ پس زمینه عالی برای هر دکوراسیونی است و می تواند تقریباً با هر عنصر یا رنگی هماهنگ شود. مبلمان مشکی چشمگیر، جسورانه، کلاسیک هستند و تقریباً با هر رنگ دیگری که ممکن است در اتاق استفاده کنید، هماهنگ می شود.

ظاهر اتاق را با رنگ مبلمان هماهنگ گنید

رنگ مبلمان اتاق نشیمن نکته مهمی برای هماهنگ کردن با ظاهر اتاق شما است. فقط به مبل یا صندلی درون خانه خود بسنده نکنید. بهترین رنگ های مبلمان که مناسب دکوراسیون و سبک خانه تان هستند را پیدا کنید. محبوب‌ترین رنگ‌های مبلمان از رنگ‌های پاستلی ملایم تا رنگ‌های جواهری پررنگ هستند. در نهایت، رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید باید شخصیت شما را منعکس کنند و هر بار که به آن‌ها نگاه می‌کنید، شما را خوشحال کنند.

صندلی ها را از بین صندلی‌های مدرن یا صندلی‌های راحتی انتخاب کنید تا صندلی‌های بیشتری را به فضا اتاق اضافه کنید و به فضای اتاق رنگ‌های بیشتری ببخشید. یک مبل روشن یا خنثی می تواند ظاهر اتاق را کاملاً تغییر دهد و مکانی عالی برای دور هم جمع شدن و خاطره سازی با کسانی که دوستشان دارید در اختیارتان قرار دهد. به دنبال هر چیزی که باشید، برندهای RST می توانند ظاهری عالی برای تکمیل فضای خانه به شما ارائه دهند.

سخن آخر

رنگ برای مبلمان نشیمن نکته مهمی برای هماهنگ کردن با ظاهر اتاق است. اگر می خواهید با ترفندهایی برای رنگ آمیزی خانه های کوچک که به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند، بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه،  و انتخاب رنگ مبلمان مناسب را به شما آموزش دادیم. امیدارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

12 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب با ترکیب رنگ عالی خاکستری (طوسی) صورتی

20 ایده خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون حمام های کوچک
 

از
4
رای