انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل با پرهیز از 10 اشتباه رایج

انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل با پرهیز از 10 اشتباه رایج ترکیب رنگ مناسب بر فضای آپارتمان و همچنین خلق و خوی شما نیز تأثیر می گذارد. ولی انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل باید درست و اصولی باشد. 10 اشتباه رایج برای انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل را در سلام دنیا معرفی کردیم.

تصمیم گیری در مورد انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل یکی از مهمترین مراحل در طراحی آپارتمان است. ترکیب رنگ مناسب بر فضای آپارتمان و همچنین خلق و خوی شما نیز تأثیر می گذارد. در این مطلب از بخش دکوراسیون سلام دنیا، رایج ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می شوند را با شما به اشتراک می گذاریم.

10 اشتباه رایج برای انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

اشتباه شماره 1: انتخاب رنگ سفید روشن

فضای داخلی کاملاً سفید بسیار کسل کننده به نظر خواهد رسید و به همین دلیل بهتر است چند رنگ روشن را به فضای خانه اضافه کنید. رنگ سفید با هر رنگی مطابقت دارد، پس چرا این رنگ را با رنگ هایی دیگر ترکیب نکنید؟

اشتباه شماره 2: انتخاب رنگ های نادرست برای تفکیک کردن فضا ها

در یک آپارتمان پلان باز ، بسیاری از افراد تصمیم می گیرند از طیف رنگی مختلف برای تفکیک فضا (زون بندی) استفاده کنند. یعنی دیوارها را با استفاده از رنگ های مختلف تفکیک می کنند. گاهی اوقات یک آپارتمان واقعاً نیازی به این تقسیم بندی ندارد. اگر تصمیم دارید آپارتمان خود را با رنگ های مختلف تقسیم بندی کنید ، مطمئن شوید که واقعاً به آن احتیاج دارید و این کار را به درستی انجام می دهید.


حتما بخوانید: 12 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب با رنگ صورتی و خاکستری


بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل

اشتباه شماره 3: انتخاب رنگ به خاطر مد بودن آن

زمان پیروی از مدها (یا ترند) مختلف، ما اغلب قوانین اساسی آنها را نقض می کنیم. به عنوان مثال، عدم وجود کنتراست (تناسب نور پردازی روشنایی و تاریکی) در یک اتاق بژ می تواند احساس زندگی در یک جعبه را ایجاد کند و کسل کننده به نظر خواهد رسید.

اشتباه شماره 4: تغییر رنگ ها به خاطر نور

لازم به یادآوری است که نور طبیعی در طول روز و نور مصنوعی در طول شب بر رنگ اتاق تأثیر می گذارد. به همین دلیل ظاهر کلی رنگ اتاق تغییر می کند. هنگام انتخاب رنگ ها  به خصوص اگر رنگ های تیره را انتخاب می کنید نورپردازی را فراموش نکنید.

بهترین رنگ برای خانه

اشتباه شمار 5: انتخاب رنگ کف

رنگ و جنس کف اتاق را همراه با رنگ و طرح اتاق انتخاب کنید. کف از نظر بصری توجه زیادی را به خود جلب می کند و رنگ آن بر کل نمای داخلی و همچنین فضای اتاق تأثیر می گذارد. این موضوع در مورد رنگ سقف هم همینطور است.


حتما بخوانید: 20 ایده خلاقانه برای دکوراسیون حمام های کوچک


اشتباه شماره 6: پخش کردن نادرست رنگ ها

اگر می خواهید چندین رنگ را با هم ترکیب کنید ، سعی نکنید از آنها به نسبت مساوی استفاده کنید. شما باید به یکی از آنها اولویت دهید و بقیه رنگ ها را برای برجسته سازی فضای داخلی استفاده کنید. رنگ اصلی باید حداقل 60٪ از فضا را پر کند.

اشتباهات رایج در انتخاب رنگ دکوراسیون

اشتباه شماره 7: ترکیب نادرست رنگ های متضاد

هدف از اجرای کنتراست (تضاد رنگ تیره و روشن) این است که بین یک تصمیم شیک و بی سلیقگی یک فاصله خوب را حفظ کنید. چنین فضاهایی به شما آرامش نمی دهد. برعکس ، می تواند شما را آزار دهند. علاوه بر این، همیشه این ریسک وجود دارد که رنگهایی که انتخاب می کنید در کنار هم خیلی بد به نظر برسند.

اشتباه شماره 8 : طراحی خانه فقط با یک رنگ

بهتر است از فضای داخلی تک رنگ فاصله بگیرید. از سایه رنگ های مورد علاقه خود برای برجسته سازی دیوارها ، مبلمان و سایر آیتم های طراحی داخلی استفاده کنید. برخی از رنگ های روشنی که در این طراحی ها قرار گرفته اند ، احساس بهتری نسبت به تک رنگ بودن کل اتاق ایجاد خواهند کرد.

ترکیب رنگ دکوراسیون منزل

اشتباه شماره 9: ترکیب کردن رنگ های مختلف

همه آیتم های طراحی داخلی همینطور طراحی داخلی کلی خانه باید همدیگر را تکمیل کنند. با انتخاب رنگهای شاده و زنده برای دیوارها و سقف ها ، خطر از دست دادن سبک اتاق و بی روح کردن آن را ایجاد می کنید.


حتما بخوانید: مدل های طراحی دکوراسیون اتاق کودک


اشتباه شماره 10: انتخاب رنگهای بیش از حد روشن

استفاده از رنگهای بیش از حد روشن توصیه نمی شود ، زیرا باعث تحریک چشم می شوند. اگر می خواهید طیف های رنگی روشن در اتاق خود داشته باشید ، فقط به یاد داشته باشید که نباید تعداد آنها زیاد باشد. رنگ ها را با اعتدال نگه دارید با این کار فضای فوق العاده ای را در آپارتمان ایجاد خواهید کرد.

ترکیب رنگ دکوراسیون منزل

سخن آخر

ترکیب رنگ مناسب بر فضای آپارتمان و همچنین خلق و خوی شما نیز تأثیر می گذارد. ولی انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل باید درست و اصولی باشد، ما در این مطلب سلام دنیا، به شما اشتباهات رایجی که در زمان انتخاب و ترکیب رنگ دکوراسیون منزل مرتکب می شوید، را آموزش دادیم، تا با پرهیز از آن یک دکوراسیون عالی داشته باشید.


مقالات مرتبط:

21 ایده عالی و ساده برای دکوراسیون و تزیین فضای بالکن و تراس (کوچک و بزرگ)

5 ایده تزئین دکوراسیون خانه برای غلبه بر افسردگی

از
6
رای