طراحی دیوار پشت تلویزیون با بهترین ایده دکوراسیون شیک و ساده

طراحی دیوار پشت تلویزیون با بهترین ایده دکوراسیون شیک و ساده طراحی دیوار پشت تلویزیون ، با بهترین ایده و مدل دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون یا تی وی روم ساده، مدرن، کلاسیک، جدید و خاص و هر کدام مناسب کجاست در سلام دنیا آشنا شوید.

این مطلب از سلام دنیا به موضوعات بادیوار پشت تلویزیون خود چه کار کنیم، 10 مورد از بهترین ایده های طراحی و دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با چوب ، جدید، ساده و مدرن،  انواع دکور تلویزیون روی دیوار، دیوار تی وی روم  مدرن و کلاسیک پرداختیم. با ما همراه باشید.

معضل دکور : با دیوار پشت تلویزیون خود چه کار کنیم؟

بسیاری از ما در خانه خود تلویزیون داریم و برای بسیاری از ما، این تلویزیون در امتداد دیوار مرکزی اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار دارد. و این همیشه این سوال را ایجاد می کند: با دیوار پشت تلویزیون خود چه می کنید؟ قبلاً به این موضوع پرداخته‌ایم که چگونه تلویزیون را در چیدمان خود بگنجانیم، اما چگونه می‌توان اطراف تلویزیون را تزئین کرد؟

این ممکن است یک مشکل کوچک به نظر برسد، اما در واقع یکی از متداول ترین سوالات طراحی داخلی ما است! مشتریان مدسی همیشه از خود می‌پرسند: «آیا باید آثار هنری را دور تلویزیونم آویزان کنم؟ دیوار تلویزیون را خالی بگذارم؟ گیاهان یا قفسه کتاب را در دو طرف قرار دهم؟»


حتما بخوانید: بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه


خوب، خبر خوب اینجاست: هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. ایده ها و گزینه های زیادی برای طراحی داخلی به جز یک دیوار خالی با تلویزیون وجود دارد! برای 10 تا از بهترین ایده دیوار تلویزیون ما به خواندن ادامه دهید:

بهترین ایده های طراحی و دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون ساده و شیک

1. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: یک توکار مصنوعی بسازید

طبق چک لیست اتاق نشیمن ما ، فضای مناسب بخش مهمی از یک اتاق نشیمن کاربردی است. بنابراین، ما این ایده را که تلویزیون را روی دیوار نصب کنیم، سپس از قفسه های پایین برای کتاب و قفسه های نصب شده  برای ایجاد ظاهری داخلی استفاده کنیم به شما پیشنهاد میکنیم. هزاران فضای مناسب در اتاق نشیمن را ارائه می‌دهد که بدون ایجاد تغییرات دائمی، تصور ساختاری دائمی را ایجاد می‌کند.

با فضای مناسب در بالا و پایین، راهی برای مرتب کردن  و نمایش کتاب، هنر و دکور دارید. و استفاده از سبدها در قفسه‌های پایین بهترین راه برای پنهان کردن سیم‌های یدکی، ریموت‌ها و سایر وسایل است، بدون اینکه فضای شما به هم ریخته شود! در این مجموعه، ما همچنین نورپردازی دیوارکوب متقارن را انتخاب کردیم تا ظاهر داخلی سفارشی را بیشتر به خانه برسانیم اما شما می توانید به طرق مختلف و در سبک های مختلف  نورپردازی کنید! و استفاده از قفسه‌های باز در مقابل کمد یا کنسول تلویزیونی بسته، به کل این چیدمان  زیبایی  بیشترو مطبوع‌تری می‌دهد.

دکوراسیون پشت تلویزیون با توکار مصنوعی مناسب کجاست

فضاهای اجاره ای مناسب است چون این یک توکار دائمی نیست، وهم چنین برای خانه هایی که نشیمن بزرگ دارند مناسب است.

دکوراسیون پشت تلویزیون با توکار مصنوعی

دیوار پشت تلویزیون ساده

2. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: یک دیوار ترکیبی بسازید

ایده دیگری برای تزیین دیوار تلویزیون؟ استفاده از دکورهای ترکیبی در اطراف تلویزیون  از آثار هنری با قاب گرفته تا سرامیک، اشیاء تزئینی، گلدان ها و گیاهان. تلویزیون خود را روی کنسول قرار دهید، سپس آثار هنری و دکوری را در اطراف آن قرار دهید. به این ترتیب تلویزیون به جای یک چشم و نقطه کانونی به بخشی از دکور دیوار تبدیل می شود. انتخاب یک طرح رنگ واحد  در این مورد، آبی و سفید - به فضا کمک می کند تا احساس التقاطی داشته باشد، اما بهم ریخته نباشد.

و اگر دیوارهای طولانی و بزرگ دارید، دو کنسول یکسان را در کنار هم قرار دهید تا یک چیدمان ترکیبی نامتقارن در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. با داشتن تلویزیون در یک طرف و قفسه های نصب شده در طرف دیگر، کل دیوار را مانند یک نمایشگر جلوه می دهد به جای ایجادیک فضای نمایشگر ، ظاهری کارآمد و پیوسته ایجاد می کنید. قفسه ها همچنین فضای مناسب و نمایش بیشتری را ارائه می دهند. داشتن این ترکیب به شما سطح بیشتری را برای ایجاد دیوار ترکیبی می دهد و تلویزیون بیشتراز  حتی  استفاده از یک کنسول منفرد با دکور ترکیبی، در فضا ادغام می شود.


حتما بخوانید: 12 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب با رنگ طوسی صورتی


دکوراسیون پشت تلویزیون با دیوار ترکیبی مناسب کجاست

انواع اتاق‌های نشیمن - اتاق‌هایی با دیوارهای بلند و بزرگ، برای فضایی که نیاز به ذخیره‌سازی اضافی دارد، یا برای اتاق‌های نشیمن باریک یا با سقف بلند مناسب است. 

دکوراسیون پشت تلویزیون با دیوار ترکیبی

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟

3. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: تلویزیون خود را در کمد در روی دیوار مخفی کنید

اگر دوست ندارید تلویزیون خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید ببینید، آن را در کمد دیواری پنهان کنید. با قرار دادن تلویزیون خود در داخل کمد، آن را نمی بینید مگر اینکه درهای کمد باز شود! کمد دیواری تصویر بالا در حالت بسته مانند یک آینه به نظر می رسد، بنابراین به طور طبیعی به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق ادغام می شود و با سبک بقیه اتاق هماهنگ می شود.

دکوراسیون پشت تلویزیون با کمد دیواری مناسب کجاست

اتاق‌های نشیمن رسمی‌تر، جایی که تلویزیون نامناسب به نظر می‌رسد. همچنین برای اتاق خوابی که می‌خواهید تلویزیون داشته باشید، اما نمی‌خواهید اولین چیزی باشد که وقتی از خواب بیدار می‌شوید ببینید، عالی است!

دکوراسیون پشت تلویزیون با کمد دیواری

دیوار پشت تلویزیون ساده

4. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: تلویزیون خود را با پرده بپوشانید

پرده ها فقط برای پوشش پنجره ها نیستند! اگر نمی‌خواهید نگران دکوراسیون دیوار تلویزیون باشید، آنها می‌توانند روشی هوشمندانه برای پوشش تلویزیون شما باشند. اگر در اتاق نشیمن خود یک شومینه دارید ، با ورودی به کنار، فقط تلویزیون خود را روی یک کنسول در ورودی قرار دهید.سپس چند پرده خنثی را جلوی ورودی آویزان کنید! به این ترتیب، می‌توانید پرده‌ها را کنار بکشید تا تلویزیون را در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید پنهان کنید، و این تصور یک پنجره بزرگ یا دیوار خنثی را ایجاد می‌کند. بنابراین، هنگامی که پرده بسته می شود، شومینه نقطه کانونی اتاق باقی می ماند.

ما این گزینه راپیشنهاد می کنیم، زیرا پرده‌ها به راحتی به جلو و عقب کشیده می‌شوند، بنابراین وقتی می‌خواهید از تلویزیون خود استفاده کنید، مجبور نیستید چیزی را حرکت دهید. این یک راه حل ساده و مقرون به صرفه است!


حتما بخوانید: ایده های شیک و ارزان برای چیدمان اتاق کودک


دکوراسیون پشت تلویزیون با پرده مناسب کجاست

کسانی که خواهان ظاهری ساده و بدون وسایل الکترونیکی هستند. همچنین برای اتاق‌هایی با گوشه‌های دیواری یا کمد، و آن‌هایی که در آپارتمان‌های کوچک، فضاهای استودیویی، یا اتاق‌های چند منظوره هستند که نمی‌خواهید تمام فضا به تلویزیون اختصاص داشته باشد، اما همچنین می‌خواهید که برای زمانی که می‌خواهید در دسترس باشد، عالی است. 

دکوراسیون پشت تلویزیون با پرده

دیوار پشت تلویزیون مدرن

5. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: تلویزیون خود را در یک دیوار گالری آویزان کنید

در این اتاق نشیمن، ما تلویزیون را در دیوار گالری با آویزان کردن قاب‌های هنری دور تلویزیون دکور  کرده‌ایم . البته تلویزیون در واقع مبدل نیست. اما نحوه آویختن این وسایل هنری تلویزیون را روی کنسول«قاب» می‌کند، و باعث می‌شود کمتر چشم‌پوشی شود. این رویکرد دکور دیوار تلویزیون، نقطه کانونی را از وسایل الکترونیکی دور می کند و به دیوار تلویزیون ظاهر تزئینی تری می بخشد. انتخاب رنگ دیوار تیره‌تر نیز تضادکمتری با تلویزیون ایجاد می‌کند و به ترکیب بیشتر آن کمک می‌کند.

و این ترتیب کاملاشخصی است. شما می توانید از هر نوع هنری، در هر سبکی استفاده کنید - واقعاً ظاهری منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید! در بالا، ما با استفاده از چاپ‌های هنری که همگی بخشی از یک مجموعه هستند، در سبک‌های مشابه، طرح‌بندی شبکه‌ای را انتخاب کردیم. اما می‌توانید به سراغ یک دیوار گالری التقاطی با طرح‌بندی تصادفی‌تر بروید. گزینه ای دیگر؟ عکس های خانوادگی!

دکوراسیون پشت تلویزیون با دیوار گالری مناسب کجاست

اتاق هایی که تلویزیون در امتداد یک دیوار بزرگ قرار دارد، جایی که فضای زیادی برای ایجاد یک گالری خیره کننده دارید. 

دکوراسیون پشت تلویزیون با دیوار گالری

جدیدترین دکور تلویزیون

6. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: یک پارتیشن در اتاق تنظیم کنید

راه دیگری برای پنهان کردن تلویزیون در زمانی که از آن استفاده نمی کنید؟ استفاده از جداکننده یا صفحه نمایش اتاق می توانید صفحه نمایش را در مقابل دستگاه تلویزیون خود تنظیم کنید و راه حلی جذاب برای مخفی کردن تلویزیون و هر یک از سیم ها و وسایل الکترونیکی اضافی آن در زمانی که از آن استفاده نمی کنید ایجاد کنید. از آنجایی که صفحه‌نمایش‌ها و جداکننده‌های اتاق تاشو سبک وزن هستند، به راحتی جابه‌جا می‌شوند و زمانی که می‌خواهید تلویزیون تماشا کنید، تا می‌شوند.

برای این چیدمان، ما این ایده را پیشنهاد می کنیم که تلویزیون و کنسولی را که روی آن قرار دارد در گوشه اتاق قرار دهیم، که به جداکننده اتاق در هنگام راه اندازی ظاهر طبیعی تری می بخشد. و خود صفحه نمایش نیز چند منظوره است، زیرا می توان از آن در سایر مناطق خانه شما نیز استفاده کرد!

دکوراسیون پشت تلویزیون با پارتیشن مناسب کجاست

آپارتمان‌های استودیویی یا اتاق‌های چند منظوره، جایی که می‌خواهید تلویزیون شما در دسترس باشد اما نمی‌خواهید نقطه کانونی در فضا باشد. این یک راه حل ساده برای پوشاندن تلویزیون شما بدون نصب وسایل دائمی یا آویزان کردن وسایل به دیوار است - و این یک گزینه عالی برای یک فضای اجاره ای است.

دکوراسیون پشت تلویزیون با پارتیشن

دیوار تی وی مدرن

7. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: تلویزیون خود را روی شومینه نصب کنید

اگر اتاق نشیمن با تلویزیون و شومینه دارید ، به جای داشتن یک  پرده سنتی، تلویزیون خود را روی شومینه نصب کنید! قرار گرفتن تلویزیون روی شومینه یک نقطه کانونی بصری ایجاد می کند، بنابراین این دو برای جلب توجه در فضای شما رقابت نمی کنند. و همچنین ظاهری تمیز و مرتب را به همراه دارد، زیرا شما یک کنسول رسانه ای یا وسایل هنری اضافه ندارید.

در چیدمان بالا، ما شومینه را با قفسه‌های نصب شده در  کنار هنر قاب‌بندی شده کنار هم قرار دادیم. این به قاب بندی و برجسته کردن شومینه کمک می کند - و یک تصویر سرگرم کننده در دیوار گالری ایجاد می کند! این رنگ و جذابیت بصری را به این دیوار می‌افزاید، بنابراین فقط تلوزیون به چشم نمی خورد. یا تبدیل به چشم درد نمی‌شود. مجموعه آثار هنری، همراه با رنگ برجسته دیوار، به جای ساختن همه چیز در مورد تلویزیون، ظاهری کامل به دیوار ایجاد می کند. اما این امر مستلزم نصب تلویزیون بر روی دیوار شومینه است  که می تواند به خلاقیت با طناب های مخفی نیاز داشته باشد.

دکوراسیون پشت تلویزیون با شومینه مناسب کجاست

اتاق‌های نشیمن که مکان‌های زیادی برای قرار دادن تلویزیون ندارند و برای کسانی که نمی‌خواهند بین مرکز کردن اتاق دور تلویزیون یا شومینه یکی را انتخاب کنند!

دکوراسیون پشت تلویزیون با شومینه

دیوار پشت تلویزیون با چوب

8. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: یک قفسه کوچک در دیوار نصب کنید

اگر ظاهر مینیمال تری را ترجیح می دهید ، ما ایده ساختن یک واحد رسانه  در دیوار را پیشنهاد می کنیم در اتاق بالا، تلویزیون را روی دیوار بالای یک قفسه بزرگ نصب کردیم. و زیر قفسه چند تا صندلی راحتی گذاشتیم که ب در هنگام نشستن برای تماشای فیلم استفاده می شود!

با حذف استفاده از یک مرکز سرگرمی یا کنسول تلویزیونی، ظاهری ساده و مینیمال خواهید داشت. و افزودن گیاهان، حسی ارگانیک می‌افزاید، که در تضاد با براقی کمد است. پالت رنگی خنثی و تک رنگ نیز باعث می شود این فضا کمتر به هم ریخته به نظر برسد.


حتما بخوانید: انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل


دکوراسیون پشت تلویزیون با قفسه کوچک مناسب کجاست

فضاهای کوچکی که فضای کافی برای یک کمد رسانه ای ندارید. اما این قفسه، به طور خاص، هنوز هم کمی فضای ذخیره سازی مخفی را در اختیار شما قرار می دهد! همچنین امکان انتخاب صندلی‌های جمع و جور اضافی را فراهم می‌کند، با صندلی در کناره‌ها - زمانی که نیازی به تلویزیون به عنوان مرکز کانونی اتاق ندارید، برای میزبانی از مهمانان عالی است. و البته برای کسانی که عاشق فضاهای مدرن و مینیمال هستند عالی است.

دکوراسیون پشت تلویزیون با قفسه کوچک

دیوار تی وی کلاسیک

9. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: یک گالری رسانه های ترکیبی ایجاد کنید

در اینجا یک برداشت دیگر از ایده های طراحی دیوار تلویزیون ترکیبی وجود دارد: ترکیب تلویزیون خود بر روی دیوار با قطعات دیگر، و آن را به طور کامل بخشی از گالری ترکیبی رسانه ای کنید. استفاده از آینه و قاب هنری به تلویزیون کمک می کند تا به روشی منسجم تر با گالری ترکیب شود و ظاهر محتاطانه تری به تلویزیون شما بدهد. در این مورد، ما از یک تلویزیون دیواری کوچکتر استفاده کردیم که به طور یکپارچه با سایر وسیله ها ترکیب می شود  اما یک تلویزیون بزرگتر نیز کار می کند.

در اتاق بالا، دیوار گالری را بالای کمد قرار دادیم اما اگر فضای کف برای کمد رسانه ندارید یا به فضای ذخیره اضافی نیاز ندارید، می‌توانید گالری را نیز در قفسه در دیوار قرار دهید.

دکوراسیون پشت تلویزیون با گالری رسانه های ترکیبی مناسب کجاست

کسانی که قبلاً یک دیوار گالری ساخته اند اما می خواهند تلویزیون را در اتاق قرار دهند. فقط تلویزیون را به ترکیب اضافه کنید! همچنین برای خانه‌های کوچک بدون فضای دیواری بسیار عالی است، زیرا دیوار گالری، فضای آینه و تماشای تلویزیون را در یک جا می بینید!

دکوراسیون پشت تلویزیون با گالری رسانه های ترکیبی

دیوار تی وی روم

10. برای طراحی دیوار پشت تلویزیون: از کاغذ دیواری به عنوان پس زمینه استفاده کنید

اگر نمی خواهید به این فکر کنید که چگونه دیوار پشت تلویزیون خود را خلاقانه تزئین کنید، اما همچنین نمی خواهید به یک دیوار خالی خسته کننده بسنده کنید، کمی کاغذ دیواری روی دیوار پشت تلویزیون اضافه کنید! این یک دیوار برجسته تزئینی ایجاد می کند، بنابراین شما نیازی به هنر اضافی یا دکور دیوار تلویزیون ندارید.

این رویکرد ساده و در عین حال  زیبادر طراحی دیوار تلویزیون، ظاهری فوق العاده را به کل فضا می‌افزاید و شما را ازدردسر آویزان کردن هر وسایل هنری یا قفسه‌های دیگری بر روی دیوار نجات می‌دهد. کاغذ دیواری ساده سیاه و سفید بالا تلویزیون  زیبایی بیشتری به فضا می بخشد.

دکوراسیون پشت تلویزیون با کاغذ دیواری مناسب کجاست

همه فضاها و سبک‌های خانه‌ها مناسب است، زیرا کاغذ دیواری با انواع طرح‌ها و طرح‌های رنگی عرضه می‌شود. و اگر در اجاره هستید، لازم نیست این را نادیده بگیرید! فقط از کاغذ دیواری که قابل جداشدن باشد استفاده کنید.

دکوراسیون پشت تلویزیون با کاغذ دیواری

سخن آخر

این مقاله با تنوع پیشنهادی که داشت می تواند تمام سلیقه ها را راضی نگه دارد، امیدواریم که از ایده های آمده در اینجا لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

قوانین دکوراسیون داخلی برای ترکیب رنگ مناسب طراحی فضای خانه

20 ایده خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون حمام های کوچک
 

از
1
رای