بهترین مکمل رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز لباس با چه رنگی ست میشود

بهترین مکمل رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز لباس با چه رنگی ست میشود مکمل رنگ سبز برای ست کردن لباس چیست ؛ اصول ست رنگ سبز یشمی، ارتشی، زیتونی، سبز لجنی تیره، سبز آبی، سبز با زرد یا کرم و با قرمز و ویژگی رنگ سبز در روانشناسی در سلام دنیا بخوانید.

اگر از علاقمندان به طیف رنگ سبز هستید در این مطلب از سلام دنیا درباره اصول ست رنگ سبز چیست؟ ویژگی رنگ سبز در روانشناسی رنگ ها، مکمل رنگ سبز در لباس پوشیدن، رنگ سبز چه طبعی دارد؟ ست و مکمل رنگ سبز یشمی چیست، ست و مکمل رنگ سبز ارتشی چیست، ست و مکمل رنگ سبز زیتونی چیست، ست و مکمل رنگ سبز لجنی تیره، ست و مکمل رنگ سبز آبی، ست و مکمل رنگ سبز با زرد یا کرم، ترکیب رنگ سبز با قرمز صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

اصول ست رنگ سبز چیست؟

رنگ سبز از رنگهای پرطرفدار در جهان می باشد که با طیف های گوناگونش ست های جذابی می توان زد، اما ست کردن با رنگ سبز از اصول خاصی برخوردار است زیرا با تمام رنگهای همخوانی ندارد، طیف های رنگ سبز که شامل سبز روشن، لجنی، زمردی، یشمی، لیمویی، سبز آبی، سبز تیره، زیتونی و سبز چمنی می شوند هر کدام با رنگ های مختلفی ست می شوند زیرا هر کدام از آنها به خاطر پر رنگ و کم رنگ بودن آنها می توانند با رنگهای متنوع و مخصوص خود ترکیب شوند.  در ادامه بیشتر با ترکیب و ست رنگ های سبز آشنا می شویم.


حتما بخوانید: تاثیر رنگ بر روحیه، افکار و احساسات افراد


ویژگی رنگ سبز در روانشناسی رنگ ها

رنگ سبز از رنگهای ترکیبی است که از رنگ آبی و زرد به دست می آید، که نماد طبیعت، حیات و سرزندگی می باشد، روانشناسان نیز معتقدند که رنگ سبز حس آرامش را از رنگ آبی و خوش‌بینی را از رنگ زرد گرفته است. از لحاظ فیزیولوژی نیز رنگ سبز نمایانگر زندگی و رشد می باشد.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

مکمل رنگ سبز در لباس پوشیدن

برای تکمیل ست خود با رنگ سبز هم می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که خنثی هستند مانند سیاه، سفید و خاکستری و هم رنگ های قرمز، مرجانی، بنفش، صورتی، آبی، زرد، نارنجی، قهوه‌ای، بژ و رنگ‌های نود که ظاهری دلفریب به شما خواهند داد. رنگ سبز با طیف متنوعی که دارد انتخاب شما را برای تکمیل ست خود کمی راحت کرده است.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

رنگ سبز چه طبعی دارد؟

رنگ سبز آرامبخش است و از رنگ های معتدل می باشد که حتی در درمان برخی از بیماری های روحی از جمله افسردگی از آن استفاده می کنند. انسان های ناامید نیز زمانی که در مجاورت رنگ سبز قرار می گیرند به زندگی دید بهتری پیدا می کنند.


حتما بخوانید: 10 قانون طلایی ست کردن رنگ لباس


ست و مکمل رنگ سبز یشمی چیست

رنگ سبز یشمی از رنگ های پرطرفدار طیف سبز می باشد که به خاطر تیره بودنش هم آقایان و هم خانم ها و حتی کودکان در لباس های خود از آن استفاده می کنند، این رنگ بسیار مناسب روزهای سرد سال چون فصول پاییز و زمستان می باشد، اگر ترکیب خوب و مناسبی برای رنگ سبز یشمی پیدا کنید ست شما بسیار لوکس و لاکچری خواهد شد، شما می توانید این رنگ را با رنگ‌های نارنجی، زرد، بژ، صورتی روشن و طلایی ترکیب کنید البته رنگ یشمی با رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی، خاکستری نیز ست می شود.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ست و مکمل رنگ سبز ارتشی چیست

سبز ارتشی نیز از رنگ های سبز تیره می باشد که ترکیبش با مشکی، سفید، قهوه ای، بژ، خردلی یا آبی دریایی بسیار جذاب خواهد بود، این رنگ ها را می توانید بعنوان اکسسوری، کیف، کفش، شال نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که سبز ارتشی را می توانید با پلنگی ترکیب کنید تا یک ست رویایی داشته باشید.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ست و مکمل رنگ سبز زیتونی چیست

سبز زیتونی با شباهتی که به سبز ارتشی دارد بسیار مورد پسند خانم ها می باشد، البته این رنگ کمی از سبز ارتشی روشن تر است و به کسانی که پوست روشن دارند و یا حتی تیره می آید. سبز زیتونی را می توانید با قرمز، بنفش، زرد و قهوه‌ای ست کنیدهر چند که این انتخاب کاملا سلیقه ای است و می توانید با رنگ های کرم، مشکی و حتی با یک استایل مونوکروم ست کنید.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ست و مکمل رنگ سبز لجنی تیره

اگر لباسی به رنگ سبز لجنی تهیه کرده اید بهتر است در کنارش از رنگ های زرد و سبز روشن استفاده کنید تا در جمع غوغا کنید، این ترکیب شما را شاد و جوان نشان خواهد داد، البته می توانید از ترکیب رنگ‌های نارنجی و قهوه‌ای هم استفاده منید زیرا این دو رنگ با اغلب رنگ های طیف سبز ست می شوند.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ست و مکمل رنگ سبز آبی

اگر از طرفداران رنگ سبز آبی هستید باید بگویم که استفاده شما از این رنگ هم در مجلس و هم در امور روزانه به شما یک زیبایی خاصی خواهد بخشید البته اگر با رنگ نارنجی آن را ست کنید و یا حتی ست مونوکروم بزنید.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ست و مکمل رنگ سبز با زرد یا کرم

ترکیب رنگ سبز و رنگ زرد یک ترکیب شاد خواهد بود شما د زمان هایی که به انرژی احتیاج دارید می توانید از این دو رنگ در کنار هم استفاده کنید رنگ سبز با رنگ زرد به خوبی ست می شود، اما ست رنگ سبز با کرم می تواند شما را آرامتر و متین تر جلوه دهد .

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

ترکیب رنگ سبز با قرمز

و اما ترکیب رنگ سبز در کنار رنگ قرمز؛ شاید در اولین لحظه شما را بیاد شب یلدا بیندازد، اما این ترکیب یک ست رویایی است که شما را مانند یک دسته گل با برگهای سبز و گلهای قرمز نشان خواهد داد. این ترکیب از لحاظ بصری نیز بهترین انتخاب خواهد بود.

مکمل رنگ سبز، ست رنگ سبز

سخن آخر

بهتر است برای انتخاب و ست کردن هر رنگی که دوست دارید اول سلیقه خود را بسنجید و سپس از پیشنهادهای داده شده یکی را انتخاب کنید، البته با تنوع رنگها نیز می توانید هر بار یکی را برگزینید.


مقالات مرتبط:

آموزش تصویری روش های تا کردن انواع لباس در کمترین حجم

جدیدترین ست لباس مجلسی دخترانه خاص و شیک برای مهمانی و عروسی


 

از
20
رای