انواع مدل آستین لباس، شومیز و مانتو ساده، مجلسی و جدید

انواع مدل آستین لباس، شومیز و مانتو ساده، مجلسی و جدید مدل آستین ، با اسامی 18 نوع الگو و مدل آستین جدید، پفی، کیمونو، ساده و زیبا برای انواع لباس مجلسی، خانگی، شومیز، مانتو ، خاص و مختلف را در سلام دنیا ببینید و آشنا شوید.

اگر دوست دارید در مورد انواع آستین‌های مختلف اطلاعاتی پیدا کنید، باید خوشحال باشید چون ما در این مطلب سلام دنیا به این موضوع پرداخته ایم. در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا انواع الگو و مدل آستین برای لباس مجلسی، مانتو، شومیز و چگونگی تاثیر چشمگیری که در ظاهر شما ایجاد می کنند را یاد بگیرید. زمانی که ایده واضحی درمورد تاثیر این آستین ها بروی استایل خود به دست آورید، می توانید از بین طیف گسترده ای از گزینه ها بر اساس سلیقه، تیپ بدنی و نیازهای خود به راحتی مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما برای رسیدن به این هدف، باید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

قد آستین های مختلف

قد آستین باتوجه به سبک استایل تغییر می کند، و البته باید با طراحی هماهنگ باشد. مجموعه ای از قدهای آستین استاندارد وجود دارد که باید در مورد آنها بیشتر بدانید. شما می توانید آنها را با توجه به طرحی که می خواهید بپوشید، بیشتر تغییر دهید.

 • آستین کوتاه: این آستین کمی، زیر بغل و کمی کوتاه تر از طول آرنج است؛ نوع دیگر این آستین های بلند است که چند اینچ بالاتر از آرنج شما کوتاه می شود.
 • آستین سه ربع : آستین سه ربع تا زیر آرنج شما پایین می آید.
 • آستین بلند: کاملاً واضح است. آنها کاملا بلند هستند و بطور کامل دست های شما را می پوشانند.

همه اینها دارای تنوع هستند و الگویی برای انواع مختلف آستین وجود دارد که به زودی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.


حتما ببینید: 89 مدل شومیز زنانه و دخترانه مجلسی جدید


18 نوع مدل آستین ساده و مجلسی برای لباس و مانتو و پیراهن

1. مدل آستین سرشانه یا رگلان

آستین‌های سرشانه در تمام قدها وجود دارند و انتخابی مناسبی برای لباس‌های شب و جذب، تاپ‌های غیررسمی و تی‌شرت‌ها هستند. برخلاف آستین‌های معمولی، این‌ نوع آستین ها از عرض های شانه‌های شما با درزهایی که از زیر بازو شما خارج می‌شوند متصل می شوند.

 • مناسب: برای تی‌شرت‌ها، تاپ‌ها و پیراهن‌های جذب.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین سرشانه

2. مدل آستین های کیمونو

این نوع مدل آستین از لباس سنتی ژاپنی به نام کیمونو الهام گرفته شده که بسیار شبیه به حوله های حمام شماست. آنها پهن، بلند و شل هستند. این مدل آستین ها جذاب است و برای لباس های غربی و هندی انتخابی جذاب است.

مناسب: برای بلوز، تاپ و پیراهن (هم بلند و هم کوتاه). مانتو

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین کیمونو

3. مدل آستین‌ اسقفی

 لباس‌ها و پیراهن‌های قدیمی سبک راهبه ها را که در نمایش‌های دورهمی می‌بینید، به خاطر دارید؟ این مدل آستین از روی این سبک الگو برداری شده است. اما برای تناسب با عصر حاضر، دچار تغییرات زیادی شده اند. آستین‌های اسقفی کاملا بلند هستند، تا نزدیک آرنج قرار می‌گیرند و وقتی به سمت مچ می رسند باز می‌شوند. در قسمت انتها آستین مچی، تنگ و دکمه دار می شود.


حتما ببینید: مدل مانتو نخی گلدار، ساده و شیک دخترانه


 • مناسب: برای تاپ های غربی و لباس های یک تکه. شومیز

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین اسقفی

4. مدل  آستین های افتاده

آستین‌های افتاده برای ما نا آشنا نیستند و مدتی است که مد شده‌اند. آنها باز هستند و کمی زیر استخوان شانه شروع می شوند. آنها در تمام طول ها و اندازه ها هستند. این یک انتخاب شخصی است که میزان بازی و افتادگی آستین چه اندازه باشد.

 • مناسب: برای بلوز (لباس ساری)، لباس یک تکه، تاپ، لباس ماکسی.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین افتاده

5. مدل آستین های پروانه ای

این مدل آستین ها ترکیبی از آستین های لبه دار و آستین های پف دار هستند. آنها فقط دنباله کوچکی روی شانه شما هستند و به ظرافت روی لباس می نشینند. برخلاف آستین های پف کرده، باریک نمی شوند. ایده آل برای تاپ یا لباس های یقه باز هستند.

 • مناسب: برای تاپ، لباس، بلوز. شومیز

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین پروانه ای

6. مدل آستین های پف دار

آستین های پف دار کوتاه هستند و به گونه ای جمع شده اند که جمع و پفدار باشند. آن‌ها با ساری‌های سنتی، لباس‌های کوتاه، پیراهن‌ها و تاپ‌های ساده هماهنگ می‌شوند. اگر بازوهای پهنی دارید بهتر است از انتخاب این نوع آستین ها دوری کنید.

 • مناسب: لباس های سنتی، تاپ های کوتاه، تونیک و پیراهن.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین پفدار

7. مدل آستین های لبه دار

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آستین های لبه دار فقط روی شانه های شما قرار می گیرند. آنها بیشتر شبیه امتداد استخوان های ترقوه هستند.


حتما ببینید: 33 مدل لباس مجلسی دخترانه شیک، کوتاه و بلند


 • مناسب: هر لباس غربی یا مجلسی.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین لبه دار

8. مدل آستین های فرشته ای

بال های یک پری را تصور کنید و اگر به یک لباس وصل شوند چگونه به نظر می رسند؟ بله، این آستین ها همینطور به نظر می رسند، و ایده این نوع آستین نیز از فرشته گرفته شده است. بسته به طول آستین آنها متفاوت به نظر می رسند،اما بطور کلی متوجه ایده اصلی این نوع آستین شدید نه؟

 • مناسب: لباس هایی با یقه بلند 

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین فرشته ای

9. مدل آستین سه ربع یا النگویی

این نوع آستین ها کمی بالای مچ دست شما قرار می گیرند و علت نام گذاری آنها هم همین شباهت آنها به النگو بوده است. معمولاً اکثر تاپ‌های آستین‌دار شما آستین‌های النگویی دارند زیرا آستین‌های کامل دور مچ شما قرار می گیرند.

 • مناسب: لباس هایی با یقه بلند

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین النگویی

10. مدل آستین کاف

آستین‌های کاف، آستین‌های بالا زده یا مدل پیراهن مردانه، هر چیزی که دوست دارید اسمش را بگذارید، آستین‌هایی هستند که دکمه‌های در داخل لباس دارند و لبه های آن تا می شوند. چیزی که به عنوان یک سبک برای پیراهن ها شروع شد و کم کم محبوب شد و جای خود را در صنعت لباس پیدا کرد.


حتما ببینید: 30 مدل لباس عروس ایرانی و خارجی جدید


 • مناسب: برای پیراهن‌های دکمه‌دار و تاپ‌

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین کاف

11. مدل آستین‌های زنگوله‌ای

آستین‌های زنگوله‌ای در تمام قدها وجود دارند و دقیقاً مانند شلوارهای پاچه زنگوله ای شما گشاد می‌شوند. آنها  از سرشانه تا انتهای آستین صاف و تنگ هستند و در قسمت روی آرنج گشاد و چین دار می شوند.

 • مناسب: برای هر مدل لباس

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین زنگوله ای

12. مدل آستین کوتاه

این یکی کاملاً مشخص است، این مدل آستین بخشی از بازوی شما را تا بالای آرنج شما می پوشانند. برخی آنها را آستین ربع یا آستین لبه دار نیز می نامند. وقتی در مورد آستین نصفه صحبت می کنیم، بیشتر در مورد قد صحبت می کنیم تا طراحی. از این رو، کارهای زیادی می توانید با آن انجام دهید، و تغییرات در آن یک انتخاب شخصی است.

 • مناسب: برای هر لباس

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین نصفه

13. مدل آستین های بلند

آستین های بلند کاملا بلند هستند و تمام دست شما را تا مچ می پوشانند. آنها باریک، سنگین و جذاب هستند. الگوی این آستین ها طوری هستند که بازوهای شما را کشیده شده نشان می دهد. با لباس عروس، ساری و لباس هندی kurtis عالی به نظر می رسند، در حقیقت تقریباً برای هر لباسی مناسب هستند.


حتما ببینید: 160 مدل مانتو پاییزه به روز


 • مناسب: برای بلوز، لباس عروس، لباس یک تکه، پیراهن یا تاپ.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین بلند

14. مدل آستین‌های شنلی

آستین‌های شنلی نوعی بالاپوش هستند و معمولاً برای پوشاندن پیراهن های شما مناسب هستند. آنها مثل یک آستین اضافی به نظر می رسند. برخی از آنها از داخل به لباس دوخته شده اند در حالی که بعضی از آنها روی لباس پوشیده می شوند.

 • مناسب: برای لباس عروس، بلوز لنگا و لباس مجلسی بلند.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین شنلی

15. مدل آستین گلبرگی یا لاله ای

آستین های گلبرگی مدلی با تغییر جزئی آستین های لبه دار هستند. آنها جزء اصلی طراحی لباس کودکان هستند. آنها یک بند شل و رها  دارند به نازکی گلبرگ هایی گل هایی هستند که از روی سرشانه بیرون می آیند.

 • مناسب: هر لباس مجلسی 

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین گلبرگی

16. مدل آستین باز

آستین‌های باز یا سرشانه‌های برهنه در چند فصل اخیر پرطرفدار شده‌اند. افرادی که از پوشیدن لباس‌های آستین‌دار راحت نیستند، می‌توانند این مدل آستین را امتحان کنند، زیرا کاملاً باز نیست و در عین حال شیک هم است.

 • مناسب: برای بلوز، تاپ، بلوز لنگا (لباس هندی)، و هر لباس غربی.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین باز

17. مدل آستین های چاک دار 

آستین های چاک دار معمولا بلند یا سه ربع هستند. آنها با یک شکاف در جلو، بیشتر شبیه آستین‌های باز هستند، و در انتهای آستین یک مچ دکمه دار دارند. سبکی که تقریباً با هر نوع لباسی هماهنگ می شود.

 • مناسب: برای بلوز، تاپ و پیران های یک تکه.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین چاک دار

18. مدل آستین های خفاشی

آیا تا به حال خفاش و بال هایش را دیده اید؟ بله، این مدل آستین از بال خفاش الهام گرفته شده است. آستین‌ها راحت و حلقه آستین گشاد هستند. آنها گاهی اوقات می توانند باز و آزاد یا فرم لوله‌ای گشاد آن‌ها تا انتهای آستین ادامه داشته باشد. در هر صورت، این سبک آستین جالب است و به زیبایی لباس می افزاید.


حتما ببینید: مدل مانتو بلند دخترانه مجلسی و اندامی


 • مناسب: برای تاپ های غربی، تونیک ها و لباس های کوتاه.

18 نوع مختلف الگو آستین به همراه اسامی آنها: آستین خفاشی

سوالات متداول:

مدل آستین فانوسی چیست؟

آستین فانوسی نوعی آستین بلند است که از آرنج بصورت پف دار و جمع به سمت مچ بیرون می آید و سپس دور مچ جمع شده و بسته می شود.

مدل آستین ژولیت چیست؟

آستین ژولیت یک آستین بلند تنگ است که در قسمت بالا پف می کند.

مدل آستین ژیگو چیست؟

آستین ژیگو  که به آستین ستین شل یا آستین دراپه نیز معروف است، نوعی آستین بلند است که از قسمت بالا بیرون زده و دور مچ را باریک می کند.

مدل آستین لاله چیست؟

آستین لاله آستین کوتاه با یک درز است که شبیه گلبرگ لاله است.

مدل آستین‌های Dagged چیست؟

آستین‌های Dagged با بریدن یا برش پارچه آستین را به اشکال ساده، تزئینی درست می کند.

مدل آستین افتاده چیست؟

آستین افتاده آستین بلندی است که روی بازوها قرار می گیرد و انتهای آن می افتد.

سخن آخر

انواع مختلفی از الگو و مدل آستین لباس وجود دارد که با توجه به سلیقه و علاقه هر شخصی متفاوت است و می تواند هر کدام از این مدل آستین ها به تنهایی یا ترکیبی در دوخت انواع لباس مجلسی، جدید و حریر و مانتو به کار رود. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

مدل سارافون زنانه و دخترانه کره ای، مانتویی، اسپرت و بارداری

جدیدترین ست لباس مجلسی دخترانه خاص و شیک برای مهمانی و عروسیاز
3
رای