چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم + نحوه شستن برس کرم پودر

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم + نحوه شستن برس کرم پودر شاید مشکلات پوستی شما در هزاران میکروبی باشد که در براش های آرایشی انباشته شده. پس باید براش ها را تا حد امکان تمیز نگه دارید. نحوه تمیز کردن براش آرایشی، شستن برس کرم پودر و مرتب کردن لوازم آرایش را در سلام دنیا بیاموزید.

چه تعداد از شما به طور منظم لوازم آرایشی خود را تمیز می کنید؟ یک نظرسنجی اخیر توسط Anisa International دریافته است که 30% زنان لوازم آرایشی خود را به طور منظم تمیز نمی کنند. یک یافته عجیب دیگر اینکه 22% زنان اعلام کردند که هرگز این لوازم را تمیز نموده اند. شاید در ذهن شما این سوال شکل بگیرد که چگونه پد های آرایشی را تمیز کنیم؟ و یا چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟ در این مقاله از سایت سلام دنیا، شما را با نحوه تميز كردن براش آرايشي آشنا می کنیم. مراقب باشید! نتیجه تمیز نکردن ابزارهای آرایشی ممکن است تاثیر بسیار بدتری از تیرگی اطراف چشم ها داشته و می تواند براش های موردعلاقه شما را به بزرگترین دشمن پوست شما تبدیل کند! نگران نباشید. سلام دنیا راه حل های بی نقصی برای تمیز کردن لوازم آرایشی و داشتن پوستی فوق العاده دارد:

تمیز نگه داشتن براش های آرایشی

آیا هرگز دلیل بعضی از بیماریهای پوستی خود را یافته اید؟ ممکن است مشکل در هزاران میکروبی باشد که در براش های آرایشی شما انباشته شده اند. به همین دلیل باید براش ها را تا حد امکان تمیز نگه دارید. ما توصیه می کنیم شما به طور منظم براش هایتان را بشویید. البته شاید شستشوی براش ها پس از هر بار استفاده عملی نباشد اما حداقل آنها را هر دو هفته یکبار بشویید. همچنین برای آن 22% از زنانی که هرگز براش هایشان را تمیز نمی کنند، استفاده از اسفنج های یک بار مصرف که ارزان و کارآمد هستند، می تواند چاره کار باشد.


حتما بخوانید: چگونه اسفنج و پدهای آرایشی را تمیز کنیم؟


پاك كردن لكه رژ لب روی فرش

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

به طور کلی دو نوع براش آرایشی در بازار وجود دارد:

تمیز کردن برس کرم پودر (نحوه شستن براش کرم پودر)

براش هایی با موهای طبیعی که اساساً همراه با مواد پودری استفاده می شود. این براش ها را بهتر است با محلول آب و صابون در سطح pH خنثی تمیز کرده و سپس اجازه دهید خشک شوند. از خشک کردن این براش ها در وضعیت عمودی پرهیز نمایید، زیرا این کار دسته چوبی براش ها را خراب خواهد کرد.

براش هایی با موهای مصنوعی که با مواد مایع استفاده می شوند. این براش ها را بهتر است با تمیز کننده های غیر الکلی تمیز کنید. انواع مختلفی از اسپری تمیزکننده وجود دارند که نیازمند آب نیستند. کافیست براش ها را با این محصولات اسپری کرده و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید. برای حفظ نرمی براش ها، به صورت ماهانه به آنها نرم کننده بزنید.

شستن پد آرایشی

اسفنج های آرایشی (شستن اسفنج آرایشی)

اسفنج های یک بار مصرف بهترین گزینه بهداشتی هستند. با این وجود اگر از یک نام تجاری خاص از اسفنج ها استفاده می کنید، آن ها را با مایع ماشین ظرفشویی و کمی الکل تمیز کنید. یک محلول ملایم دیگر برای این کار استفاده از مواد شستشوی کودک است. حتماً قبل از استفاده مجدد، اجازه دهید اسفنج ها خشک شوند. لوازم آرایشی چطور؟

رژ لب (چگونه رژ لب را از روی لب پاک کنیم)

ما پیشنهاد می کنیم هر 4 تا 5 ماه یکبار رژ لب های خود بویژه آنهایی را که بدون استفاده از براش بکار می برید، را تمیز کنید. برای ضدعفونی کردن، یک دستمال مرطوب را به الکل آغشته کرده و به آرامی رژ لب ها را تمیز کنید.


حتما بخوانید: بهترین ترفندهای خلاقانه و عالی رژ لب


چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم

روش تمیز کردن کیف لوازم آرایش

ممکن است تمیزی ظاهر کیف لوازم آرایش شما را به اشتباه بیندازد. کیف لوازم آرایش شما همواره با آلودگی های لوازم آرایشی شما در تماس بوده و می تواند باعث انتشار آنها شود. رفع این مشکل آسان است. کافیست هر 2 تا 3 ماه یکبار، کیف را در داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

روش شستن برس ارایشی

چگونه لکه های آرایشی را از روی لباس ها پاک کنید (تميز كردن لوازم ارايش)

برای رفع لکه های آرایشی، البسه را در یک ظرف بزرگ محلول آب و سرکه همراه با چندین برش لیمو غوطه ور کنید. اجازه دهید پارچه برای چند دقیقه در این محلول خیس خورده و سپس کمی مواد پاک کننده ملایم به لکه روی آن بمالید. وقتی لکه آرایشی به طور کامل محو شد، پارچه را با آب ولرم بشویید.لکه های رژ لب یکی از سرسخت ترین لکه های آرایشی محسوب می شوند. در این حالت، یک گلوله کتانی را در آمونیاک فرو کرده و بر روی لکه بمالید. سپس پارچه را با آب داغ بشویید.

شستن اسفنج آرایشی

لوازم آرایشی که تاریخ مصرف آنها گذشته است را دور بیندازید

لوازم آرایشی خود را سازماندهی کرده و به میز آرایش خود نظم ببخشید. می توانید از جعبه ها و شیشه های مناسب برای این کار استفاده کنید. همانند مواد غذایی، لوازم آرایشی نیز تاریخ مصرف دارند. برچسب آنها را با دقت مطالعه کرده و با دور ریختن لوازم آرایش کهنه، به میز آرایش خود سر و سامان بدهید.

آیا هیچ ایده ای برای نحوه تميز كردن براش آرايشي و شستن اسفنج آرایشی دارید؟ در بخش نظرات ما را مطلع سازید. 


مقالات مرتبط:

خانم‌هایی که پوست روشن دوست دارند چگونه باید آرایش کنند؟

نکات آرایشی فوق العاده برای خانم هایی که پوست تیره دارند

 7 عفونتی که ممکن است در آرایشگاه به آن مبتلا شوید؛ توصیه های مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

طرزتهیه ماسک های خانگی و طبیعی برای پاک کردن آرایش

از
3
رای