چگونه به سادگی در خانه مانیکور انجام دهیم؟ + نکاتی جالب درباره مانیکور در خانه

چگونه به سادگی در خانه مانیکور انجام دهیم؟ + نکاتی جالب درباره مانیکور در خانه داشتن ناخن های زیبا باعث می شود که احساس زیبایی و ظرافت داشته باشید. شما می توانید یک مانیکور زیبا و تمیز را بدون هزینه و در خانه انجام دهید.

اگر می‌خواهید مانیکور خوبی داشته باشید اما نمی‌خواهید در یک سالن آرایشی پول خرج کنید، سعی کنید خودتان را در خانه آن را انجام دهید. دقت کنید که ناخن‌های خود را قبل از لاک زدن و ایجاد یک ظاهر بسیار زیبا، مرتب و تمیز کنید. شما می‌توانید با استفاده از ابزار های مناسب و کمی صبر و شکیبایی، یک مانیکور زیبا و جذاب را در خانه انجام دهید.

چگونه در خانه مانیکور انجام دهیم؟

مانیکور در خانه

بخش 1

ترمیم و مرتب سازی ناخن

1. لوازم مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. شما ممکن است در ابتدا مجبور باشید کمی پول خرج کنید تا هر چیزی را که برای انجام مانیکور در خانه نیاز دارید تهیه کنید. سرمایه‌گذاری در ابزارها و محصولاتی که ماه‌ها یا سال‌ها مورد استفاده خواهند بود قطعا در طولانی مدت به صرفه است. قبل از این که بخواهید بر روی ناخن‌ هایتان کار کنید، همه چیز را در یک مکان بگذارید. لوازم زیر چیزی هایی است که شما به آن ها نیاز دارید:

 • پاک‌کننده لاک ناخن
 • پنبه های آرایشی
 • عقب زن ناخن (یک ابزار ساده ناخن است که برای انجام مانیکور و پا استفاده می شود)
 • برس ناخن
 • بافر ناخن(عمل صیقل دادن ناخن با استفاده از بافرهای ریز پی در پی ریز به منظور ایجاد یکنواخت تر و براق تر ناخن ها است)
 • سوهان ناخن
 • روغن کوتیکول یا روغن زیتون
 • پوشش پایه (باعث می شود که لاک بهتر به ناخن بچسبد)
 • لاک ناخن
 • بیس و تاپ کت (چوب نوک تیز که در مانیکور کردن ناخن به کار می رود)

ابزارهای مورد نیاز برای مانیکور در خانه

2. با تمیز کردن ناخن شروع کنید. اگر لاک قدیمی دارید، آن را با پاک‌کننده لاک ناخن و یک پنبه آرایشی پاک کنید. اگر شما اکلیل یا ژلی دارید که نمی‌ خواهید آن را نگه دارید، باید آن‌ها را نیز پاک کنید. قبل از اینکه ناخن خود را مانیکور کنید باید لاک های قدیمی را پاک کرده، ناخن ها را شسته و خشک کنید. برای پاک کردن لاک ناخن از ماده ای استفاده کنید که حاوی استون نیست، زیرا دارای موادی است که می‌تواند ناخن‌های شما را خشک کند و برای انجام مانیکور کار را سخت کند.
اگر ناخن‌های خود را بلند نگه میدارید، مطمئن شوید که آن‌ها را با صابون و آب گرم تمیز شسته اید.

3. ناخن های خود را ترمیم کنید و سوهان بکشید. از سوهان ناخن برای کوتاه کردن ناخن‌های خود به میزانی که می‌خواهید استفاده کنید. ناخن‌های بلند زیبا هستند اما حفظ آن‌ها کمی دشوار است. سفیدی ناخن‌ها باید از نوک انگشتان بگذرد. ناخن‌های خود را با کشیدن آرام  سوهان روی ناخن، به یک اندازه در آورید. وقتی که ناخن‌های خود را سوهان می‌زنید، مطمئن شوید که سوهان را به عقب و جلو ناخن‌ هایتان خراش ندهید. به آرامی آن را فقط در یک جهت بکشید. این کار باعث می‌شود فیبرها ضعیف شوند. شکل معمول ناخن ها معمولا دارای شکل های مربعی یا بیضی‌ هستند. برای ناخن های مربعی، سطح نوک ناخن‌ها را طوری تنظیم کنید که مستقیما هم تراز با لبه های گرد قرار بگیرند. برای ناخن های بیضی‌ شکل ناخن‌ها خود را به آرامی به شکل بیضی ای که در قیمت نوک ناخن گرد می شود، تنظیم کنید.

4. ناخن خود را صیقل دهید و صاف کنید. تمیز کردن روی سطح ناخن، ناخن‌های شما را صاف می‌کند و حتی یک سطح صاف برای لاک ناخن فراهم می‌کند. ابتدا از پهلوی سوهان خود و درشت ترین قسمت آن استفاده کنید. به آرامی آن را از روی سطح ناخن‌های خود بکشید تا سطح آن صاف شود و در نهایت با نرم ترین سطح سمباده این کار را تمام کنید. بیش از حد محکم نکشید چون این کار باعث آسیب رسیدن به ناخن های شما و نازک شدن آن می شود.

آموزش مانیکور در خانه

5. پوست پایین ناخن را خیس کرده و به عقب هل دهید. ناخن‌های خود را به مدت پنج دقیقه در یک کاسه آب ولرم قرار دهید و خیس کنید. اگر دوست دارید چند قطره صابون و یا روغن معطر اضافه کنید. این کار پوست را نرم خواهد کرد و آن‌ها را راحت‌ تر جدا می کند. از عقب زن ناخن استفاده کنید تا به آرامی پوست ناخن را به سمت عقب هل دهد. بیش از حد محکم فشار ندهید. سعی کنید که پوست خود را زخمی نکنید چون آن‌ها محافظ خوبی برای حفاظت از ناخن در برابر آلوده شدن هستند.

هرگز از پاک‌کننده های پوست استفاده نکنید. اغلب مانیکوریست ها از این پاک کننده ها در سالن های خود استفاده می‌کنند، اما این ها انگشتان شما را در معرض عفونت قرار می‌دهند. هم چنین آن‌ها اغلب باعث خون ریزی می‌شوند. شما هنوز می‌توانید یک مانیکور زیبا را بدون تمیز کردن ناخن پوست خود داشته باشید.

6. استفاده از روغن و یا کرم. این یک فرصت خوب برای ماساژ دادن دست برای تجربه در یک سالن کلاسیک است. روغن و یا کرم را به دست، انگشتان و ناخن‌های خود بمالید. بگذارید در حدود 5 دقیقه آن را خیس کند. وقتی آماده هستید، یک توپ پنبه را بردارید و پاک‌کننده لاک ناخن خود را در دست بگیرید و آن را بر روی ناخن‌هایتان بمالید تا روغن و یا لوسیون اضافی را پاک کنید و به لاک ناخن خود اجازه دهید تا پاک شود.

بخش 2

طرح های جالب برای مانیکور در خانه

نقاشی بر روی ناخن‌ها

1. پوشش پایه را اعمال کنید. با دقت هر ناخن را با پوشش پایه کاملا بپوشانید تا یک سطح خوب برای رنگ ناخن خود فراهم کنید. پوشش پایه به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید که لاک شما تکه تکه به نظر نرسد. بگذارید به مدت پنج دقیقه پایه شما خشک شود، اما گاهی اوقات آن ها طبیعی به نظر نمی رسند. در هر صورت خوب است. برخی پس از خشک شدن پوشش پایه از لاک بی رنگ استفاده می کنند. این کار به چسبیدن لاک به ناخن کمک می‌کند.

2. به ناخن های خود لاک بزنید. لاک ناخن خود را در حدود 10 ثانیه  را بین دستان خود تکان دهید تا رنگ لاک کاملا ترکیب شده و یک دست شود . شیشه لاک را باز کنید و با استفاده از قلم موی نازک و یا قلم موهای مخصوص طراحی ناخن، لاک ناخن خود را طراحی کنید. برس را داخل بطری بزنید و آن را در لبه دهانه بکشید تا رنگ اضافی را خارج کند. شما باید یک قطره کوچک لاک را روی قلمو ریخته و یک خط عمودی را در وسط ناخن بکشید. نوار راه‌ راه در هر دو طرف را پر کنید تا به طور کامل ناخن شما رنگ شود. این کار را ادامه دهید تا این که ناخن‌ هایتان همه رنگ شوند.

 • تکان دادن بطری حباب‌های هوا ایجاد می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که لاک دارای هوا نیست.
 • از قرار دادن یک قطره بزرگ لاک بر روی ناخن خودداری کنید و آن را در اطراف پخش نکنید. این منجر به پوشش غیر یکنواخت رنگ خواهد شد.
 • انگشت خود را در هنگام لاک زدن به طور ثابت در مقابل یک میز یا سطح نگه دارید.

3. بگذارید لاک خشک شود و برای بار دوم آن را رنگ کنید. قبل از اینکه به سراغ رنگ دوم بروید، اولین لایه باید کاملا خشک شود. رنگ آمیزی دوم خود را دقیقا به همان شکل اول انجام دهید. با یک نوار عمودی شروع کنید، سپس دو طرف را پر کنید. ادامه دهید تا این که همه  قسمت های ناخن‌ هایتان رنگ شود. اجازه دهید پوشش دوم به طور کامل خشک شود زیرا در لاک زدن دوم مدت زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارید. در این مرحله صبور باشید. شما می‌توانید با نگه داشتن ناخن‌های خود در نزدیکی (اما نه درست کنار آن) پنکه به خشک شدن ناخن ها کمک کنید.

4. اطراف ناخن را به آرامی تمیز کنید. اگر به طور تصادفی لاک را روی پوست خود کشیده اید و آن را رنگ کرده اید، یک پنبه را در پاک‌کننده لاک ناخن فرو کنید. به دقت آن را روی قسمت کناره های ناخن بکشید تا آن‌ ها را پاک کنید. از لمس پنبه حاوی پاک کننده صرف‌ نظر کنید و چرا که می تواند رنگ ناخن های تازه لاک زده را از بین ببرد شما می‌توانید برای انجام  این کار قلموهای مخصوص را که به شما کمک می‌کنند این کار را به طور دقیق‌ تر انجام دهید، خریداری کنید. اگر شما راست‌ دست هستید و تلاش می‌کنید از دست‌ چپ خود برای لاک زدن دست سمت راست خود استفاده کنید (یا بالعکس) با گذاشتن آن بر روی یک میز دست خود را ثابت نگاه دارید.

5. با یک پوشش عالی کار را تمام کنید. این یک پوشش پایه ای است که به مانیکور کردن شما کمک می‌کند تا حداقل یک هفته باقی بماند. حذف این پوشش (تاپ کت) باعث می‌شود که رنگ ناخن سریع تر از بین برود. عمل تاپ کت خود را روی تمامی ناخن های خود انجام دهید. و مطمئن شوید که کاملا خشک شدند. مانیکور شما پایان‌یافته است. در این مرحله شما می‌توانید چیزهای اضافی مانند یک تکه چوب یا چند جواهر را اضافه کنید. ممکن است بخواهید بر روی هر ماده اضافی که قرار می دهید، یک پوشش عالی دیگر نیز استفاده کنید.

بخش 3

مانیکور چیست؟

نکات جالب درباره ی طراحی ناخن:

1. مانیکور فرانسوی انجام دهید. این سبک کلاسیک برای منسبت های مختلف و یک موقعیت خاص بسیار زیبا به نظر می رسد. مثلا بیس ناخن‌ های شما رنگی خنثی داشته باشد، در حالی که نوک ناخن های شما سفید هستند.

2. یک مانیکور مارپیچ داشته باشید. این ظاهر زیبا به آن اندازه که به نظر می‌رسد سخت نیست. Water marbling (نوعی قلم مخصوص برای طراحی ناخن) یک تکنیک سرگرم کننده است که بیش از یک رنگ را برای ایجاد جذابیت بیش تر ترکیب می‌کند.

3. از رنگ های محو برای رنگ آمیزی استفاده کنید. رنگ های محو هرگز از مد نمی‌ افتند. این یک راه زیرکانه برای لذت بردن از ناخن‌های خود بدون استفاده از طرح‌ است. سعی کنید ناخن‌های خود را از سفید به قرمز، زرد به رنگ سبز تغییر دهید یا از یک رنگین‌کمان کاملا محو استفاده کنید.

4. یکم طراحی فصلی را امتحان کنید. فصل‌های مورد علاقه خود و تعطیلات را با انجام طراحی های زیبا روی ناخن های خود جشن بگیرید. شما می‌ توانید یک طرح رنگی ساده، یا طرح های دشوار تری مانند یکی از این طرح‌های را امتحان کنید:

 • طرح آدم برفی
 • طرح های حیوانات مختلف
 • طرح های ساحلی برای تابستان
 • طرح های تار عنکبوت

مانیکور خیس

5. طرح هایی الهام‌گرفته از طبیعت ایجاد کنید. آیا شما به پاندا علاقه دارید؟ آیا شما عاشق گل هستید؟ شخصیت خود را با نقاشی کردن ناخن‌های خود در یک الگوی الهام‌ گرفته از طبیعت نشان دهید. در اینجا طرح‌های ساده و زیبایی برای امتحان کردن وجود دارد:

 • ناخن‌ هایی به شکل پاندا
 • ناخن هایی به شکل جغد
 • ناخن‌ هایی به شکل یوزپلنگ
 • ناخن‌ هایی به شکل گل
 • ناخن‌ هایی به شکل درخت نخل

همچنین بخوانید: 16 خاصیت معجزه گر روغن کرچک برای مو و زیبایی و جلوگیری از شکنندگی ناخن ها

منبع: wikihow

از
1
رای