روش های پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی و خانگی، بدون نیاز به لاک پاک کن

روش های پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی و خانگی، بدون نیاز به لاک پاک کن ضدعفونی کننده های دست نیز حاوی الکل است. به همین دلیل است که می توانید از ضدعفونی کننده های دست نیز برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از لاک پاک کن استفاده کنید.

لاک ناخن یکی از رایج ترین محصولات زیبایی در بین خانم ها است. بیشتر خانم ها، صرف نظر از سن و بازیگران، دوست دارند ناخن های خود را با لاک ناخن های رنگارنگ، لاک بزنند. و تقریباً همه آنها شگفت زده شده و به دنبال چگونگی پاک کردن لاک بدون استفاده از لاک پاک کن هستند. رنگ کردن ناخن ها با لاک ناخن، نوعی مد محسوب می شود. حتی با استفاده از لاک ناخن، اثرهای هنری زیبای ناخن ایجاد می کنند. بسیاری از خانم ها با توجه به لباس های خود، ناخن های خود را رنگ می کنند. به طوری که رنگ ناخن آنها می تواند با لباس های آنها مطابقت داشته باشد.

استون یک پاک کننده اصلی برای پاک کردن لاک ناخن محسوب می شود. اگر مایل هستید که رنگ و طراحی لاک ناخن خود را تغییر دهید، استفاده از لاک پاک کن ضروری است. اما استون برای استفاده دائم جهت پاک کردن لاک ناخن مناسب نیست. به همین دلیل باید روش های جایگزینی برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از لاک پاک کن پیدا کنید. حتی، ممکن است گاهی اوقات لاک پاک کن در اختیار نداشته باشید و مجبور به پاک کردن لاک ناخن خود شوید. بنابراین، همیشه مزیت محسوب می شود که بدانیم چگونه می توانیم لاک ناخن را بدون استفاده از لاک پاک کن، پاک کنیم. محققان دریافتند که داروهای خانگی بسیاری برای پاک کردن لاک ناخن وجود دارد. به طرز شگفت انگیزی، فراهم کردن مواد آن برای شما دشوار نیست. هم اکنون آنها را در خانه خود دارید. بنابراین، در اینجا چند درمان خانگی برای پاک کردن لاک ناخن بدون لاک پاک کن ارائه شده است. به آنها توجه کنید.

روش های پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی

چگونه می توان لاک ناخن را بدون استفاده از لاک پاک کن و به صورت طبیعی پاک کرد؟

این ممکن است کمی شما را شگفت زده کند که به طور طبیعی بتوانید بدون استفاده از لاک پاک کن، لاک ناخن خود را پاک کنید. حتی این داروهای خانگی پاک کردن لاک ناخن، می توانند به شما کمک کنند که لاک ناخن را از پوست، مو و لباس های خود نیز پاک کنید. این ترفندها از مراحل بسیار ساده و آسانی تشکیل شده اند. می توانید این مراحل را بدون هیچ مشکلی دنبال کنید. بنابراین، بیایید داروهای پاک کننده لاک ناخن دست ساز خود را مشاهده کنیم.

1. استفاده از آبلیمو و سرکه برای پوست

لیمو و سرکه دو ماده بسیار معمول در هر آشپزخانه ای بوده و در هر خانه ای موجود هستند. حلال آنها می تواند جایگزین مناسبی برای پاک کردن لاک ناخن باشد. آب مرکبات با ترکیبات اسیدی آن با سرکه مخلوط می شود و یک حلال طبیعی ایجاد می کند که به پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون کمک می کند. لازم نیست در مورد نسبت اختلاط آنها هراس داشته باشید. تنها به یک لیمو، و سرکه به مقدار کافی برای تبدیل آن به حلال نیاز دارید. سپس از مراحل ذکر شده در این قسمت پیروی کنید.

 • نصف لیمو را له کرده و کمی سرکه به آن اضافه کنید و آنها را در یک کاسه مخلوط کنید.
 • مطمئن شوید که مقدار کافی حلال تهیه می کنید، زیرا باید تمام انگشتان خود را در آن خیس کنید.
 • اکنون انگشتان خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه در این حلال خیس کنید.
 • اما انگشتان خود را به مدت طولانی در آن خیس نکنید.
 • پس از خیس کردن، کافی است تا ناخن های خود را با پارچه های نخی پاک کنید.
 • اجازه ندهید که ناخن های شما خشک شوند. ناخن های خود را هنگامی که مرطوب هستند، پاک کنید.

واقعیت شگفت انگیز این پاک کننده های طبیعی لاک ناخن این است که بهترین روش برای پاک کردن لاک ناخن برای پوست است. حتی، این روش یکی از ترفندهای خیره کننده برای از بین بردن لکه های موجود بر روی پارچه ها است. این مخلوط بهترین جایگزین طبیعی برای پاک کردن لاک بدون استفاده از لاک پاک کن است.

روش های خانگی پاک کردن لاک نان بدون استون

2. هیدروژن پراکسید و آب

هیدروژن پراکسید و آب داغ یکی از داروهای خانگی برای پاک کردن لاک ناخن است. این ترکیب همچنین نوعی ضدعفونی کننده است و همیشه در خانه شما برای تمیز کردن در دسترس است. با یک مقدار دقیق، این مخلوط کمک می کند که لاک ناخن را به طور طبیعی پاک کنید. اما، باید بسیار مراقب نسبت آنها باشید. تنها باید مطابق مراحل زیر عمل کنید.

 • هیدروژن پراکسید را با آب داغ در یک کاسه با نسبت 2 به 1 مخلوط کنید.
 • ناخن های خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه در این مخلوط قرار دهید. آب باید به صورت داغ ترین حالتی که قادر به تحمل آن هستید، باشد.
 • هنگام خیس کردن ناخن های خود، آنها را با انگشتان خود ماساژ دهید.
 • سپس انگشتان خود را از مخلوط بیرون آورده و لاک خود را با استفاده از یک سوهان ناخن پاک کنید.
 • در هنگام سوهان کشیدن بسیار خشن عمل نکنید.

ترفند خانگی برای پاک کردن لاک ناخن

3. مالش با الکل و شکر سفید

این ترفندهای خانگی در واقع به مراتب بهتر از پاک کننده های استون پراستات هستند. و به عنوان یک دارو تهیه شده در خانه برای پاک کردن لاک ناخن و پاکسازی استفاده می شود که تقریبا هیچ چیز نمی تواند از مالش با الکل قوی تر باشد. اگر هرگز آن را امتحان نکرده اید، این کار را انجام دهید. سپس اعتراف خواهید کرد که مالش با الکل پادشاه تمام پاک کننده های بخش نظافت است. برای پاک کردن لاک ناخن بدون لاک پاک کن می توانید از مالش با الکل به عنوان پاک کننده خانگی استفاده کنید.

تنها کافی است که آن را با مقدار کمی الکل و شکر سفید مالش دهید، این حلال باعث می شود که لاک ناخن راحت تر و نرم تر پاک شود. تمام کاری که باید انجام دهید به شکل زیر است.

 • با استفاده از الکل مالشی و شکر سفید یک حلال در یک کاسه تهیه کنید.
 • دست خود را در داخل آب گرم قرار داده تا لاک ناخن نرم تر شود. این کار باعث می شود که لاک ناخن بهتر پاک شود.
 • اکنون یک توپ پنبه ای یا یک پد پنبه ای تهیه کرده و آن را در داخل حلال خیس کنید و ناخن های خود را با آن مالش دهید.
 • همه ناخن های خود را مالش دهید و رنگ ناخن های خود را به طور کامل با سوهان ناخن پاک کنید.

ساخت لاک پاک کن خانگی

4. خیس کردن

اشتباه نکنید، اگر نمی خواهید هیچ پولی صرف پاک کننده های لاک ناخن بدون لاک پاک کن کنید، به این ترفند علاقمند می شوید. این ترفند آنقدر ساده است که ممکن است به آن شک کنید. تنها مشکل این روش زمان بر بودن آن است. اگر با صرف زمان بیشتر مشکلی ندارید، این کار را انجام دهید.

 • یک کاسه آب داغ تهیه کنید. مطمئن شوید که انگشتان شما می تواند گرمای آب را تحمل کند.
 • انگشتان خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در داخل آب خیس کنید. در صورت لزوم برای لاک ناخن هایی با لایه ضخیم تر می توانید این زمان خیس کردن را افزایش دهید.
 • اکنون ناخن های خود را با پارچه خشک و کمی زبر بسابید.

این ساده ترین روش برای پاک کردن لاک ناخن بدون لاک پاک کن است. فقط مراقب باشید و اجازه ندهید که انگشت شما به صورت تصادفی با آب داغ بسوزند.

ساده ترین روش پاک کردن لاک ناخن بدون لاک پاک کن

پاک کردن لاک ناخن با استفاده از محصولات ساخته شده از الکل

هم اکنون می دانید که چگونه در خانه لاک ناخن خود را بدون استفاده از لاک پاک کن و با مالش با الکل پاک کنید. الکل یک ماده بسیار موثر در پاک کردن لاک ناخن است. اما روش های دیگری به غیر از مالش با الکل برای پاک کردن لاک ناخن وجود دارد.

محصولات حاوی الکل نیز می تواند به عنوان یک پاک کننده خانگی لاک ناخن موثر باشند. اگر مقدار کافی الکل در محصول وجود داشته باشد، می تواند ترکیبات و رنگ لاک ناخن را پاک کند. این کار برای حذف و پاکسازی لاک ناخن به صورت آهسته بهتر است. بنابراین، بیایید محصولات ساخته شده از الکل که می توانیم به عنوان جایگزین لاک پاک کن استفاده کنیم را بررسی کنیم.

5.  عطر یا دئودورانت

همه ما از عطر یا دئودورانت استفاده می کنیم. اینها یکی از مواردی هستند که همیشه در دسترس است. عطر یا اسپری بدن و یا دئودورانت نیز محصولاتی ساخته شده از الکل هستند. حتی، آنها بهترین محصول ساخته شده از الکل هستند که مطمئناً می توانیم از آن به عنوان جایگزین لاک پاک کن استون استفاده کنیم. و باور کنید یا خیر، بهتر است به عنوان پاک کننده لاک ناخن از سایر محصولات حاوی الکل استفاده کنید. بنابراین، مرتباً از اسپری بدن یا عطر یا دئودورانت برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید. فقط از مراحل زیر تبعیت کنید.

 • ناخن های خود را در حدود 15 دقیقه در آب گرم خیس کنید.
 • دئودورانت را اعمال کرده و یا عطر یا اسپری بدن را بر روی هر یک از ناخن های خود از فاصله خیلی نزدیک اسپری کنید. اجازه ندهید که اسپری در هوا بخش شود.
 • اکنون ناخن خود را با یک پاچه تمیز خشک کنید تا زمانی که کاملا لاک ناخن پاک شود.
 • هر چه سریع تر ناخن خود را شسته و پاک کنید. اجازه ندهید که عطر یا اسپری بدن بر روی ناخن ها خشک شود. در غیر این صورت، به جای پاک کردن لاک ناخن، جذب لاک ناخن می شود.
 • بعد از پاک کردن لاک ناخن، دستان خود را کاملا بشوئید.

هیچ تردیدی برای عمل نکردن این روش وجود ندارد. مطمئنا این روش موثر خواهد بود. تنها کافی است که آن را امتحان کنید.

روش طبیعی پاک کردن لاک ناخن بدون استون

6. اسپری مو

آیا شما اسپری مو دارید؟ اگر جواب مثبت است، بر روی بدنه اسپری مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید. اکثر اسپری های مو حاوی الکل هستند. و این کافی است تا شما قادر به استفاده از آن به عنوان لاک پاک کن باشید. اگر اسپری مو شما حاوی الکل است، از مراحل زیر تبعیت نمایید.

 • تنها از یک توپ پنبه ای استفاده کرده و اسپری مو خود را بر روی آن اسپری کنید.
 • سپس ناخن های خود را به طور مناسب با آن پاک کنید.
 • این روند را تا زمانی که لاک ناخن به طور کامل پاک شود، ادامه دهید.
 • بعد از اینکه پاک کردن لاک ناخن به اتمام رسید، دستان خود را به خوبی شسته و از کمی کرم یا لوسیون دست استفاده کنید.

پس این کار ساده تر از آن است که تصور می کردید، درست است؟ و نگران سوهان کشیدن ناخن های خود نباشید. این روش جواب می دهد و این ثابت شده است. فقط آن را امتحان کنید. نتیجه کار این را به شما ثابت خواهد کرد. حتی، می توانید از اسپری مو جهت پاک کردن لاک ناخن از لباس های خود استفاده کنید. در همه پارچه ها نمی توان از پاک کننده های استونی استفاده کرد.

پاک کردن لاک ناخن بودن استون و لاک پاک کن

7. ضد عفونی کننده های دست

ضدعفونی کننده های دست نیز حاوی الکل است. به همین دلیل است که می توانید از ضدعفونی کننده های دست نیز برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از لاک پاک کن استفاده کنید. اما اگر مستقیما از آن برای حذف یا پاکسازی لاک ناخن استفاده کنید، کار نخواهد کرد.

برای موثر بودن این کار ابتدا باید ناخن های خود را به مدت 20 دقیقه در آب گرم خیس کنید. پس از آن، یک توپ پبنه ای را با ضد عفونی کننده دست خیس کنید و ناخن های خود را با آن مالش دهید تا لاک ناخن پاک شود. در صورت لزوم، می توانید از یک پارچه زبر برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید. بهتر است که لاک ناخن حتی در صورت استفاده از یک پارچه زبر نیز به طور کامل پاک شود. بنابراین، می توانید با استفاده از ضدعفونی کننده های دست، لاک ناخن خود را پاک کرده و کل ناخن های خود را ضدعفونی کنید.

پاک کردن لاک ناخن با استفاده از ضد عفونی کننده دست

برخی از ترفندهای دیگر برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از لاک پاک کن

8. خمیر دندان

مطمئنا شما شگفت زده خواهید شد که بدانید خمیر دندان یک جایگزین جادویی برای استون در پاک کردن لاک ناخن خواهد بود. نمی توانید باور کنید؟ خوب، اگر نمی توانید باور کنید، آن را امتحان کنید. خواهید دید که چگونه خمیر دندان به طرز خارق العاده ای لاک ناخن را پاک خواهد کرد. حتی، این یک گزینه بی خطرتر محسوب می شود. چه کسی خمیر دندان در خانه ندارد؟ بنابراین، می توانید از آن هر زمان و در هر جا استفاده کرده تا لاک ناخن خود را پاک کنید. یک رویکرد ساده و آسان است و در این قسمت ارائه شده است.

 • ناخن های خود را برای چند دقیقه در داخل آب گرم قرار دهید.
 • مقدار کمی خمیر دندان را بر روی یک مسواک بمالید.
 • از این مسواک استفاده کرده و ناخن خود را با آن مانند مسواک زدن دندان، مسواک بزنید. بسیار خشن عمل نکنید. به آرامی ناخن های خود را با یک مسواک مالش دهید.
 • کف مناسبی با خمیر دندان ایجاد کرده و ناخن های خود را به خوبی و کامل با آن پاک کنید.
 • اجازه ندهید که خمیر دندان بر روی ناخن خشک شود. به مالش ناخن خود ادامه دهید و لاک ناخن شروع به پاک شدن خواهد کرد.
 • بعد از پاک کردن لاک ناخن، دستان خود را با شست و شو دهنده دست یا صابون بشوئید. این کار باعث از بین بردن چسبندگی خمیر دندان خواهد شد.

شاید تعجب کنید که چگونه خمیر دندان لاک ناخن را پاک خواهد کرد. نه تنها از روی ناخن، بلکه از روی پوست شما نیز پاک خواهد کرد. راز آن جوش شیرین است. جوش شیرین یکی از مهم ترین عناصر در خمیر دندان های سفید کننده است. به همین دلیل است که خمیر دندان می تواند لاک ناخن را پاک کند.

 روش پاک کردن لاک ناخن با خمیر دندان

9. اعمال لاک ناخن بر روی لاک ناخن

ممکن است احمقانه به نظر برسد که لاک ناخن بر روی ناخنی که روی آن یک لاک ناخن دیگر وجود دارد، اعمال کنید. بله! احمقانه است، اما این روش ساده ترین ترفند برای پاک کردن لاک ناخن در خانه بدون استفاده از لاک پاک کن است. تنها کافی است تا یک لایه لاک ناخن را بر روی لاک ناخن خود اعمال کنید. این بار اجازه ندهید که خشک شود.

از یک تکه پارچه یا پارچه کاغذی برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید. لاک ناخن شما همراه با لاک قبلی پاک خواهد شد. این بدان علت است که هنگامی که یک لاک ناخن جدید بر روی لاک قبلی اعمال می کنید، لاک قبلی را نرم تر می کند. و تنها کمی فشار و مالش پارچه بر روی آن، تمام لاک ناخن ها را پاک خواهد کرد.

به طور معمول از توپ پنبه ای یا پد پنبه ای برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید. اما در این حالت، باید از استفاده از پنبه خودداری کنید. این بدان علت است که پنبه به مایع لاک ناخن گیر کرده و به درستی عمل نمی کند. اگر قادر به پاک کردن لایه لاک ناخن اول نبودید، یک لایه لاک ناخن دیگر بر روی لاک ناخن خود اعمال کنید. بنابراین، این کار را تکرار کنید تا زمانی که لاک ناخن به طور کامل از روی ناخن  پاک شود.

ساده ترین ترفند برای پاک کردن لاک ناخن در خانه بدون استفاده از لاک پاک کن

10.  ترفند استفاده از چسب

این ترفند به نوعی پیشگیری کننده است. اما مشکل این روش آن است که برای تمام لاک ناخن ها جوابگو نیست. این روش برای لاک ناخن های اکلیل دار بهترین عملکرد را دارد. در این خصوص، عملکرد آن به این صورت است که قبل از لاک زدن ناخن خود، چسب را اعمال کنید. تمام چیزی که احتیاج دارید، چسب سفید رنگ است. برای اعمال چسب روی ناخن خود به راحتی می توانید چسب را با آب مخلوط کرده و مخلوط را درون یک ظرف خالی لاک ناخن قرار دهید. سپس تنها کافی است به صورت زیر عمل کنید.

 • با استفاده از یک مخلوط چسب و آب، یک لایه بر روی ناخن خود بمالید. صبر کنید تا آن به خوبی بر روی ناخن شما خشک شود.
 • هنگامی که چسب به طور کامل خشک شد، آنگاه لاک ناخن اکلیلی دلخواه خود را بر روی ناخن اعمال کنید، که یک لایه بر روی چسب تشکیل می دهد. صبر کنید تا آن نیز خشک شود.
 • چسب بر روی ناخن ها و رنگ لاک ناخن کاملا بر روی چسب قرار می گیرد. اکنون، هر زمان که مایل باشید، می توانید لاک ناخن خود را پاک کنید، تنها کافی است که لایه چسب را از ناخن خود بردارید. نیازی به سر و کله زدن با لاک ناخن نیست.
 • می توانید برای این منظور از خلال دندان استفاده کرده و یا به راحتی پوشش چسب بر روی ناخن خود را بکشید.
 • یا اگر می خواهید این کار ساده تر شود، تنها کافی است که ناخن خود را در آب گرم خیس کرده و آن را به صابون آغشته کنید و این کار کشیدن چسب از روی ناخن را ساده تر خواهد کرد.
 • سپس به راحتی لاک ناخن را با یک خلال دندان یا گوشه گیر از روی ناخن بکشید.

چگونه لاک اکلیلی را پاک کنیم

نتیجه

خوب، پاک کننده های استون همیشه بهترین گزینه برای پاک کردن لاک ناخن هستند. تمام ترفندهای بالا جایگزینی برای آن محسوب می شوند. بنابراین، واضح است که مانند استون عمل نخواهند کرد. اما می توانید با صبر و حوصله آنها را امتحان کنید. هنگامی که ناخن های خود را در آب داغ قرار می دهید، آنها را نسوزانید.

دستورالعمل ها را به صورت صحیح انجام دهید. فقط در این صورت، همه این ترفندها عمل خواهند کرد. بنابراین، در مورد لاک پاک کن خود استرس نداشته باشید. اکنون می دانید که چگونه بدون لاک پاک کن، لاک ناخن خود را پاک کنید. تنها یک بار این ترفندها را امتحان کنید.

منبع: perfectskinfitness

از
11
رای