مزایا و دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی و شروع کسب و کار آنلاین

مزایا و دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی و شروع کسب و کار آنلاین شروع یک کسب و کار ممکن است بهترین چیزی باشد که تا به حال می توانستید انجام دهید. دلایل متعددی برای اینکه چرا باید تجارت آنلاین و فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید وجود دارد، یکی از آنها کنترل درآمد است.

در دنیای امروز که اینترنت بر جنبه های تولید، سرگرمی و فعالیت های اجتماعی حاکم است، شروع به کار آسان تر از همیشه است. مطمئنا چیزهای خوب و بدی درباره شروع یک تجارت آنلاین وجود دارد، اما با این وجود، افراد بیشتری، جذب بر عهده گرفتن مسئولیت های زندگی خود می شوند. اگر تا به حال از خود پرسیده اید که چرا این شغل را انتخاب کرده اید یا چرا هیچ وقت به دنبال حرفه مورد علاقه خود نرفته اید، شروع یک کسب و کار ممکن است بهترین چیزی باشد که تا به حال می توانستید انجام دهید. در اینجا تنها چند دلیل برای شروع کسب و کار آنلاین ذکر شده است:

21 دلیل برای شروع کسب و کار و تجارت آنلاین

1. وقت آزاد بیشتر

ممکن است در ابتدای شروع به کار این گونه نباشد، اما اگر به کسب و کار خود ادامه دهید، در نهایت قادر خواهید بود برای ایجاد وقت آزادتر، کارهای خود را به صورت خودکار یا برون سپاری انجام دهید. انجام 8 ساعت کار بر روی چیزی که از آن متنفر هستید، برای اکثر مردم یک زندگی ایده آل محسوب نمی شود.

آنها تنها تمایل دارند که برای مدت کمتری کار کنند. من می گویم با زمان کار کمتر، شما و من پتانسیل بیشتری برای انجام کار داریم. و اگر شما تجارت خود را به صورت آنلاین شروع کنید، در صورت تمایل برای شروع یک کار پاره وقت، کار کردن بر اساس زمان برنامه ریزی تان بسیار ساده تر خواهد بود. اوقات فراغت بیشتر به معنای وقت بیشتر با خانواده، وقت بیشتر با دوستان، زمان بیشتر برای سرگرمی های مورد علاقه تان است ... چه کسی این را نمی خواهد؟

چرا باید یک کسب و کار آنلاین داشته باشیم

2. امنیت شغلی

بیایید با این حقیقت روبه رو شویم، جست و جو برای شغل دیگر بسیار بد است. اگر تاکنون به کار خود خاتمه داده، اخراج شده یا درجه کاری تان پایین آمده است، می دانید که نبود امنیت شغلی چه حسی دارد و برای پرداخت صورت حساب های خود مجبور هستید شغل دیگری پیدا کنید. وقتی کسب و کار خود را دارید، هرگز نگران این نخواهید بود که شخص دیگری موقعیت شما را کنترل کند. شما رئیس خود هستید و کسی نمی تواند شما را برکنار کرده، اخراج کرده یا رتبه شغلی شما را پایین بیاورد. شما همیشه تحت کنترل هستید و فقط کارمند دیگری نیستید.

3. درآمد خود را کنترل کنید

آیا تا به حال تصور کرده اید که در مورد بالا رفتن دستمزدتان شما را فریب داده اند یا چندین کار انجام داده اید و تنها بابت یکی از آنها حقوق دریافت کرده اید؟ وقتی کارمند هستید، نمی توانید کنترل کنید که چه میزان حقوق دریافت می کنید. این تصمیم شرکت است که شما چقدر ارزش پرداخت حقوق دارید.

اگر می خواهید در شغل خود ارتقاء یابید، معمولا شانس کمی برای ارتقاء وجود دارد. و اگر می خواهید پله های ترقی را برای یک موقعیت شغلی طی کنید، باید منتظر یک موقعیت شغلی بوده یا تجربه بیشتری کسب نمایید، که معمولا به سال ها زمان نیاز دارد. شما اساسا گیر کرده اید. اگر کارآفرین هستید، می توانید بفهمید که اهداف درآمد شما چیست و اگر کارهای لازم را برای رسیدن به آنها انجام می دهید، می توانید به همان اندازه که می خواهید ثروتمند شوید. هنگامی که خودتان مسئول هستید، در صورتی که کاری که انجام می دهید ارزش داشته باشد، همیشه می توانید بر روی پرداخت شدن حقوق خود حساب کنید.

دلیل راه اندازی فروشگاه اینترنتی

4. آزادی خلاقانه

اگر شما هم مثل من هستید، دوست دارید تا از قدرت تخیل خود استفاده کرده و روش هایی را برای بهبود هر چه بیشتر، چه از لحاظ بصری و چه از نظر تولید، کشف کنید. با شروع یک تجارت می توانید آرم تجاری، نام، وبسایت، محصول یا خدمات فروش و غیره ایجاد کنید. به عنوان یک کارمند با شغل معمولی، مثل این است که شخصی به شما بگوید خانه شما به چه شکلی خواهد بود، اندازه آن چقدر است، شما چه مبلمانی دارید و در طول این مدت شما حرفی برای گفتن ندارید. وقتی شما کارآفرین باشید، مانند طراحی و ساخت خانه رویایی شما است. باید همه کارها را به روش خود انجام دهید و از تخیل خود با تمام توان استفاده کنید.

5. داستانی برای گفتن

آیا تا به حال متوجه شده اید که مردم چقدر خسته کننده هستند؟ در هر زمانی که از دیگران می پرسم در حال انجام چه کاری هستید، آنها تنها پاسخ می دهند که فقط کار می کنند. هیچ کس واقعاً نمی خواهد در مورد کارهایی که انجام می دهد صحبت کند، زیرا معمولاً خیلی کسل کننده است.

وقتی مردم از من سوال می کنند که برای هزینه های زندگی چه کار می کنم و من در مورد کارآفرین بودن خود به آنها می گویم، همیشه سوالات و علاقه بیشتری در مورد کار من نسبت به کسی که یک شغل متوسط دارد، پرسیده و دیده می شود. بسیاری اوقات وقتی صاحب مشاغل هستید، افراد شما را به عنوان یک شخص جالب تر می بینند.

علت شروع تجارت آنلاین

6. مارک تجاری شما

هنگامی که کسب و کار خود را شروع می کنید، چیزی که یاد خواهید گرفت این است که چقدر جالب می شود که برای چیزی شناخته شوید. اینکه شما متخصص بازاریابی، پادشاه ورزش های خانگی یا ملکه درمان های خانگی باشید، دشوار است که با احساس معروف شدن به عنوان یک شخص حرفه ای در کار خود بجنگید.

وقتی کارآفرین هستید، در طی سال های متمادی یک برند ایجاد می کنید و اگر اطمینان دارید می توان آن را سودآور نگه داشت، مردم به شما روی آورده و می خواهند که از محصولات شما خریداری نمایند، از شما مشاوره بخواهند یا به شما فرصت هایی ارائه می کنند که قبلا هرگز نتوانسته اید آنها را به دست آورید.

7. ایجاد تفاوت

من یک بار نقل قولی به این شکل شنیده ام: «مقدار پولی که شما دریافت می کنید، بازتاب مستقیمی از ارزش شما برای جهانیان است». وقتی کارآمد هستید، تنها کاری را انجام می دهید که به شما گفته شده انجام دهید... نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر. معمولاً فقط وظایفی را انجام می دهید که شرکت برای برون سپاری به آن نیاز داشت، بنابراین می تواند باعث صرفه جویی در وقت و درآمد بیشتر شود.

وقتی که شما فقط یک شغل متوسط داشته باشید، اثر گذاشتن بر روی زندگی روزانه مردم سخت خواهد بود. اما، وقتی که شما یک تجارت راه انداخته اید، این فرصت را دارید که شغل ایجاد نمایید، نیازها در بازار کار را برطرف کرده، مشکلات مشتریان را حل کنید و ... نگاهی به اطراف خود بیاندازید. همه چیز در این اتاق با کارآفرینی شروع شد که ایده ساخت و فروش را داشت. آنها بر روی میلیون ها نفر تاثیر می گذارند و به این دلیل پول زیادی دریافت می کنند. برای دریافت، ابتدا باید ارائه بدهید. با در نظر گرفتن افراد خارج از کشور خود و همچنین مشتری شدن می توانید جهان را با تجارت خود خصوصا به صورت آنلاین به مکان بهتری تبدیل نمایید.

چرا باید کسب و کار اینترنتی ایجاد کنیم

8. کار را مجددا شروع کردن

بسیاری از کارآفرینان در پایان سال ها شروع به فروش شرکت های مختلف می کنند. هنگامی که در شروع و اداره مشاغل بسیار خوب باشید، می توانید انواع مشاغل را در زمینه های مختلف شروع کنید. شما دائماً در طی سالیان متمادی مجدداً کار خود را شروع می کنید. اگر تنها یک کارمند هستید یا فقط به مدرک دانشگاهی خود تکیه کرده اید، احتمالا فرصتی برای شروع به کار مجدد یا امتحان کردن کارهای جدید در طول سال ها را نخواهید داشت، حتی اگر به تغییر علاقه داشته باشید.

9. مهارت ها و آموزش

هنگامی که به عنوان کارآفرین شروع به کار می کنید، یکی از دارایی های شما خودتان و توانایی یادگیری مهارت های جدیدتان است. بسیاری از اوقات مردم از ابتدا پول لازم را برای تأمین منابع مالی ندارند، بنابراین مجبور به غرق شدن یا تقلا کردن هستند. به نظر می رسد که یک افت کاری در شروع کسب و کار شما باشد، اما به شما اطمینان می دهم که این یک نعمت است. هر چه مهارت بیشتری را بیاموزید و هر چه خود آموزی بیشتری را پشت سر بگذارید، برای هر شغلی ارزشمندتر خواهید بود.

در بسیاری از موارد، از جمله خودم، دوست دارم که یاد بگیرم چگونه کارهای جدیدی انجام دهم تا در صورت نیاز به آنها، در آینده بتوانم مهارت های جدیدی را توسعه دهم. مهارت های شما حتی می تواند در زندگی شخصی شما به نفع اطرافیانتان باشد. به عنوان مثال، یک کارشناس بازاریابی بسیار موفق که می شناسم، به دختر خردسالش کمک کرد تا در یک رقابت جمع آوری کمک برای خیریه در مدرسه خود برنده شود.

چگونه مهارت ها در راه اندازی فروشگاه اینترنتی کمک می کند

10. کسب و کاری خانوادگی

همه ما می خواهیم بهترین زندگی را برای خانواده خود فراهم نماییم، این گونه نیست؟ خب، شما نمی توانید دقیقا خانواده خود را در موقعیت شغلی به عنوان مستخدم، راننده اتوبوس یا وکیل استخدام نمایید. اما، با داشتن مالکیت شغل، می توانید امپراطوری را که خیلی سخت برای آن تلاش کرده اید، به فرزندان خود منتقل نمایید تا بتوانند آینده خوبی داشته باشند.

همچنین می توانید همسر خود را از کار روزانه اش که از آن متنفر است بازنشسته کرده و تنها اجازه دهید در کارها به شما کمک نمایند، بنابراین می توانید زمان بیشتری را با هم بگذرانید. به این ترتیب، هنگامی که در مورد کار با یکدیگر صحبت می کنید، همسرتان در واقع می داند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

11. چالش های جدید

اگر همه چیز بیش از حد ساده باشد، فایده شغل شما چیست؟ این دقیقا همان چیزی است که باعث می شود روز شما به کندی سپری شود و کلی بی حوصلگی برای شما ایجاد می کند. دلیل این که صنعت تفریحات اینقدر بزرگ است، این است که به مردم ثابت شده که از بی حوصلگی متنفر هستند.

البته شما معمولاً نمی توانید تولید کننده باشید و به طور همزمان فیلم تماشا کنید یا بازی های ویدئویی را انجام دهید؛ اما می توانید با تبدیل شدن به یک کارآفرین، کار خود را بسیار جالب تر کنید. هنگامی که یک کسب و کار دارید، همیشه با چالش های جدید روبه رو هستید و سعی در بهبودی دارید، به من اعتماد کنید، این باعث می شود تا همه چیز سریع تر پیش برود و کاری را که انجام می دهید، دوست داشته باشید.

دلایل راه اندازی تجارت آنلاین خود

12. به طور هم زمان در دو جا بودن

من این متن را «21 دلیلی که باید تجارت آنلاین راه اندازی کنید» نام گذاری کردم، زیرا مزیت های بسیاری در شروع یک تجارت نسبت به داشتن یک شغل وجود دارد، اما همچنین مزیت های بسیاری در تجارت های آنلاین نسبت به مشاغل سنتی وجود دارد. یکی از مزایای شغل آنلاین این است که شما می توانید از ابزار جالب، نرم افزارها، پلاگین ها و ... استفاده کنید تا اساسا در دو یا سه مکان به صورت آنلاین حضور داشته باشید. شما می توانید از قدرت چیزها برای ایجاد اتوماسیون در کارهای خاصی که کسب و کار شما به آن نیاز دارد، استفاده نمایید.

می توانید کارهایی مانند برنامه ریزی را انجام دهید و به صورت خودکار پست های رسانه های اجتماعی را به طور عمده ارسال نمایید. می توانید ایمیل های دریافتی خود و زمانی که آنها را دریافت می کنید، خودکار نمایید. انواع چیزهایی وجود دارند که بدون استخدام یک کارمند می توانید آنها را به صورت آنلاین انجام دهید.

13. شبکه سازی

وقتی کارآفرین هستید، مقید به ایجاد روابط جدید می شوید. کارآفرینان دوست دارند در مورد آنچه که که بر روی آن کار می کنند و چیزی که بر روی آن کار نمی کنند، و هر چیزی که بین آنها است، با دیگران صحبت نمایند. شما با سایر صاحبان مشاغل ارتباط برقرار می کنید، آنها تنها کسانی هستند که واقعا کاری را که شما انجام می دهید، درک می کنند. ممکن است با سایر صاحبان مشاغل جدید دوست شوید و حتی ممکن است بتوانید به کسب و کار یکدیگر سود برسانید. این سود می تواند برای همه باشد.

علت های لزوم داشتن کسب و کار آنلاین چیست

14. پرورش عادت های خوب

باور کنید یا خیر، مجبور به مسئولیت پذیری و پیشرفت هستید، زیرا به عنوان یک صاحب شغل، این کار در زندگی شخصی شما نیز اثر می گذارد. من قبلا عادت های بد به تعویق انداختن کاری، انجام ندادن کاری که قرار بود انجام دهم، تاخیر داشتن و ... داشته ام، اما زمانی که تبدیل به یک کارآفرین شدم، متوجه شدم که بعضی از چیزها را برای بهتر شدن باید تغییر دهم.

نه تنها عادت های بهتری به وجود آوردم که در زندگی شخصی به من کمک می کند، بلکه تعداد بی شماری از دیگر کارآفرینان نیز به این عمل اعتراف کرده اند. پس، نه تنها می توانید درآمد بیشتری کسب کرده و آنچه را که انجام می دهید، دوست داشته باشید، بلکه می توانید خود را به شخص بهتری تبدیل کنید.

15. برنامه زمان بندی وقت آزاد

از ساعات کاری خود خسته شده اید؟ آیا تا به حال مجبور شده اید که هر روز صبح حدود ساعت 5 از خواب برخیزید؟ من آن را تجربه کرده ام و حتی یک ذره هم دلتنگ آن نیستم. وقتی صاحب شغل خود باشید (به ویژه صاحب یک شغل آنلاین باشید)، می توانید برنامه خودتان را به روشی که برای شما بهترین است تنظیم نمایید. دیگر نیازی نیست که دیر یا زود به سر کار برسید، مانند کاری که در زمان شاغل بودن خود مجبور به انجام آن بودید. اکنون، شما می توانید در صورت تمایل تا زمانی که کار خود را انجام می دهید، در ساعت 2 صبح به تخت خواب بروید و در ساعت 10 صبح از خواب بیدار شوید.

فواید داشتن فروشگاه اینترنتی

16. افتخار

وقتی صاحب شغلی هستید که قلب و روح خود را صرف آن کرده اید، واقعا می توانید نسبت به آنچه که ساخته اید، حس غرور کنید. شما ایده ای از تصورات خود را به یک واقعیت تبدیل کرده اید، یک کسب و کار نفس گیر که هزاران نفر را تحت تاثیر قرار داده است. من متوجه شده ام که یکی از بهترین احساسات جهان هنگامی است که شما چیزی خلق کرده اید که به آن افتخار می کنید. انجام این کار در یک اتاقک زمانی که مجبور به انجام وظایف کوچک برای رئیس خود هستید، دشوار است.

17.  شناخته شدن

البته این دلیل اینکه شما می خواهید یک کسب و کار داشته باشید، محسوب نمی شود، اما شناخته شدن برای کار سخت می تواند یک حس فوق العاده باشد. جوایز بی شمار محلی، منطقه ای و ملی وجود دارد که کارآفرینان شناخته شده به علت کار سخت خود دریافت می کنند. جهان قطعاً از صاحبان مشاغل خود استقبال می کند، زیرا بدون آنها هیچ نوآوری، شغل و اقتصادی وجود نخواهد داشت.

به چه دلیلی باید تجارت اینترنتی داشته باشیم

18. نیازی به رفت و آمد نیست

یک چیز که من در مورد داشتن یک کسب و کار آنلاین در مقایسه با تجارت سنتی دوست دارم، این است که می توان در خانه کار کرد. زمانی که تجارت خود را شروع می کنید، می توانید کارهای زیادی را فقط با یک کامپیوتر یا تلفن مناسب انجام دهید. این بدان معنا است که می توانید از شر زمان هایی که برای رفت و آمد خود صرف می کنید، رهایی یابید.

هیچ کس دوست ندارد که برای پیدا کردن یک شغل و سپس تحقق استخدام شدن در آن، یک ساعت یا بیشتر را در یک خیابان یک طرفه رانندگی کند. این تنها صرف دو ساعت اضافی فقط برای رفتن سر کار و بازگشت به منزل است. همچنین ممکن است به جای هشت ساعت، ده ساعت در روز کار کنید. روز بدون رفت و آمد به محل کار نیز به اندازه کافی کوتاه است، اما زمانی که می خواهید کسب و کار خود را در منزل انجام دهید، این مساله دیگر مشکلی نیست که با آن سر و کار داشته باشید.

19. لباس کار

همچنین، وقتی شما در خانه کار می کنید، مگر اینکه در یک جلسه وبینار شرکت نمایید، در غیر این صورت نیاز نیست که بیش از حد نگران لباس های شخصی خود باشید. بنابراین، اگر عاشق پوشیدن بیرژامه های میکی موس و کفش های راحتی خرگوشی هستید، در صورت راحت بودن با آنها برای انجام کار، می توانید آنها را بپوشید. هنگامی که رئیس خود باشید، دیگر نیازی نیست که هر روز کت شلوار یا لباس های کار احمقانه بپوشید.

مزایای کسب و کار اینترنتی

20. دفتر کار در خانه

هنگامی که یک کسب و کار اینترنتی دارید، دیگر نیازی به پرداخت اجاره بها، خرید مبلمان محل کار و ... نیست. این کار نه تنها به شما اجازه می دهد که وسایل معمولی خانه خود را در تمام طول روز در اختیار داشته باشید، بلکه می توانید به کسب و کار خانگی خود ادامه دهید. من می گویم که 99 درصد از کارآفرینان به میزان بسیار زیادی خلاق هستند، بنابراین وقتی فرصتی برای شخصی سازی و ایجاد یک دفتر خانه به دلخواه پیدا می کنند، می خواهند از آن لذت ببرند. می دانم که قطعاً این کار را انجام می دهم. خوب است که فضای کاری مناسب را برای خودتان ایجاد کنید که بسیار جالب به نظر برسد و به شما امکان می دهد بسیار مفید باشید.

21. دلیل شما

این تنها برخی از دلایلی است که من معتقدم باید تجارت آنلاین خود را شروع کنید. اما آیا اینها تمام دلایلی هستند که شما می خواهید کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید. دلیل شما برای شروع کسب و کار آنلاین خودتان چیست؟ 

منبع: selfmadesuccess

از
15
رای