توصیه‌ هایی برای آماده سازی تراس گاردن در پشت بام خانه

توصیه‌ هایی برای آماده سازی تراس گاردن در پشت بام خانه امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و کمبود فضاهای سبز، اندیشیدن به یک روف گاردن گزینه بسیار مناسبی جهت استراحت و مطالعه می باشد. در این مقاله به نکات مهمی درباره ی ایجاد یک تراس گاردن مناسب اشاره خواهیم کرد.

به دلیل عدم وجود حیاط خلوت در بیش تر خانه های شهری، یک باغ تراس (تراس گاردن) می تواند روشی بی نظیر برای پرورش گل ها و گیاهان مورد نظر شما باشد. به دنبال لیستی از نکات ساده, و در عین حال موثر, باشید تا رنگ و روی زیبایی را به پشت‌ بام خانه تان اضافه کنید.

نکاتی برای آماده سازی باغچه یا تراس گاردن در پشت بام

1. سقف را آماده کنید

اولین قدم برای ایجاد یک تراس گاردن بر روی پشت بام، اطمینان از ضد آب بودن سقف شما است. با این کار از نشتی آب داخل خاک باغچه بر روی سقف، جلوگیری می کنید. می توانید کل سطح را با خاک بپوشانید یا گلدان هایی را در تراس قرار دهید.

ایجاد باغچه روی پشت بام

2. خاک مناسبی را برای این کار را انتخاب کنید

استفاده از یک خاک معمولی ممکن است برای گیاهانی که در یک تراس گاردن رشد می کنند خیلی مناسب نباشد، بنابراین توصیه می شود از خاک مخلوط با هوموس و کود حیوانی استفاده کنید.

ساخت باغچه روی پشت بام

3. طرح بندی فضای موجود در پشت بام برای آماده سازی باغچه

فضای موجود در پشت بام ممکن است برای ایجاد یک تراس گاردن کمی محدود باشد، بنابراین استفاده از هر سانتی متر از آن بسیار مهم است. سعی کنید فضای کافی برای راه رفتن در اطراف باغ بگذارید. مناطقی را که حداکثر نور خورشید را دریافت می کند را بررسی کنید و گیاهانی را که در برابر گرما مقاوم هستند را در این نقاط قرار دهید. همین طور مناطقی را که معمولا زیر سایه باقی می ماند را نیز شناسایی کنید و درختچه ها و درختان کوچک را در آن جا قرار دهید.

طراحی باغچه روی پشت بام

4. ظروف یا گلدان های مناسبی را برای گیاهان فراهم کنید

همیشه لازم نیست گلدان های سفالی را برای تراس گاردن خود خریداری کنید. می توانید از وسایل خانگی ساده دیگری نیز استفاده کنید، مانند یک سطل، بطری های بزرگ آب و مواردی از این دست برای این کار استفاده کنید. ظروف را به درستی بشویید و سوراخ هایی برای زهکشی ایجاد کنید. سپس خاک را به گلدان یا ظرف خود را اضافه کنید.

آموزش ساخت یک باغچه روی پشت بام

5. گیاهان خود را با دقت انتخاب کنید

با گیاهانی که با آن ها آشنا هستید شروع کنید و بذرهای آن ها را بکارید. از پروش گیاهانی با ریشه عمیق که نیاز به لایه ی عمیقی از خاک دارند، خودداری کنید.

باغچه سازی در پشت بام

6. تنوع ایجاد کنید

برای ایجاد تنوع در تراس گاردن خود، می توانید از درختان بلند، درختچه ها و گل های مختلف استفاده کنید. ترکیب گیاهان متنوع در اندازه های متفاوت، ظاهر زیباتری به روف گاردن شما خواهد بخشید.

چگونه در پشت بام باغچه بسازیم؟

7. آبیاری گیاهان

شما می توانید گیاهان خود را با شلنگ یا ظروف مناسب آب دادن, آبیاری کنید. اگر اکثر اوقات به مسافرت می روید، آبیاری قطره ای گزینه بهتری است.

گلدان در پشت بام

8. از آفت کش های خانگی استفاده کنید

شما می توانید به راحتی با مخلوط کردن روغن پخت و پز، جوش شیرین و آب، یکی از این آفت کش های خانگی را درست کنید.

آماده سازی تراس گاردن

9. دکوراسیون (نحوه چیدمان) و نورپردازی

برای حفظ حریم خصوصی شما می توانید از چوب های بامبو برای پوشاندن طرفین تراس خود استفاده کنید. برای شب ها، از چراغ هایی با نور زیاد استفاده کنید تا مطمئن شوید روشنایی کافی به باغ خواهد رسید.

آماده سازی روف گاردن در پشت بام

10. از مبلمان های مناسب استفاده کنید

انتخاب مبلمان به این بستگی دارد که آیا دوست دارید از باغ به عنوان محل استراحت استفاده کنید یا از خوردن شام در کنار روف گاردن خود لذت ببرید.

نکاتی در رابطه با آماده سازی روف گاردن

11. یک نقطه کانونی ایجاد کنید

یک نقطه کانونی برای جلب توجه مناسب خواهد بود. این می تواند شامل یک آب نما، چیدمان ظروف گیاهان یا یک درخت کوچک باشد.

منبع: msn

از
2
رای