طرز تهیه نان باگت خانگی نرم و خوشمزه ساندویچی اصل فرانسه

طرز تهیه نان باگت خانگی نرم و خوشمزه ساندویچی اصل فرانسه نان باگت که به نان ساندویچی هم معروف است، یکی از نان های بسیار کاربردی است. طرز تهیه نان باگت خانگی خوشمزه و ساده فرانسوی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

نان باگت یا نان ساندویچی یک نوع نان پر طرفدار در کل دنیا به حساب می آید که اصالتی فرانسوی دارد و یکی از نشانه های تمدن در فرانسه می باشد که در 1898 یکی از رکن های اصلی صبحانه به حساب می آمده. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه نان باگت فرانسوی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای نان باگت خانگی

آرد4 لیوان
شیر1 لیوان
آب1/2 لیوان
کره نرم شده1/4 لیوان
تخم مرغ1 عدد
شکر2 قاشق غذا خوری
نمک1/5 قاشق چایخوری
خمیر مایه1 قاشق غذا خوری

دستور پخت نان باگت خانگی

1

طرز تهیه نان ساندویچی خانگی اصل فرانسه

مرحله اول آماده سازی خمیر نان باگت: داخل قابلمه مناسبی شیر، آب و کره را می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا کاملا گرم شوند. سپس از روی حرارت برمی داریم تا خنک شود.

طرز تهیه نان باگت خانگی اصل فرانسه
2

مرحله دوم: افزودن آرد

در ظرفی دیگر 1/2 لیوان آرد را ریخته و با خمیر مایه، شکر و نمک مخلوط می کنیم و شیر را به آرامی افزوده و با همزن دستی خوب مخلوط می کنیم تا گلوله نشود.

3

مرحله سوم: افزودن تخم مرغ

حالا تخم مرغ را هم افزوده و خوب مخلوط می کنیم در نهایت باقی مانده آرد را هم افزوده و ورز می دهیم تا مواد یکدست شود تا جایی که خمیر دیگر به دستمان نچسبد.

4

مرحله چهارم: ورز دادن خمیر

خمیر را حدودا 8 تا 10 دقیقه خوب ورز می دهیم و بعد از آن داخل کاسه گذاشته درب آن را می گذاریم و 15 دقیقه استراحت می دهیم.

5

مرحله پنجم: شکل دادن به خمیر

میز کار را کمی آرد پاشی می کنیم و بعد خمیر را روی آرد گذاشته و با یک کاتر به 16 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. حالا هر تکه از خمیر را به شکل استوانه های در آورده و داخل سینی پخت که چرب شده است بچینید.

6

مرحله ششم: استراحت دوم خمیر

حالا روی خمیر ها را با یک پارچه تمیز بپوشانید و 2 ساعت زمان دهید تا کاملا حجم آنها دو برابر شود.

7

مرحله آخر: پخت نان باگت

فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه داغ کنید، سپس سینی را داخل فر گذاشته و به مدت 12 تا 15 دقیقه زمان می برد تا نان کاملا پخته شود. نوش جان.

طرز تهیه نان ساندویچی فرانسوی

نکات مهم و فوت و فن تهیه نان ساندویچی خانگی

  • مراحل استراحت خمیر را طبق دستور رعایت کنید.
  • آرد استفاده شده برای این نان حتما آرد سفید الک شده باشد.
  • بعد از پخت نان را با پارچه نخی تمیزی بپوشانید تا خشک نشوند.
از
5
رای