طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خوشمزه کافی شاپی با سیب و عسل

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خوشمزه کافی شاپی با سیب و عسل اسموتی موز یکی از نوشیدنی های خوشمزه است که به راحتی می توانید اسموتی موز را با شکلات، سیب، عسل یا هر طعم دیگری مثل گردو، قهوه که دوست دارید به روش کافی شاپی در خانه تهیه کنید.

اسموتی موز یکی از اسموتی های خوشمزه و لذیذ می باشد که از پوره کردن میوه ها تهیه می شود. اسموتی ها اغلب بر پایه مایعی مثل آب میوه  یا بستنی و یا شیر درست می شود. همچنین از مواد دیگر مانند یخ خرد شده و شیرین کننده هایی مانند شکر و عسل و حتی شکلات آماده می شود. اسموتی موز یکی از اسموتی هایی می باشد که از نظر ویتامین و مواد معدنی بسیار غنی است و برای بدن بسیار ارزشمند می باشد. می توانید موز را به صورت حلقه ای برش دهید و داخل نایلون زیپ دار داخل فریزر نگهداری کنید و هر وقت که هوس اسموتی موز را کردید از آن استفاده کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه اسموتی موز و شکلات را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای اسموتی موز و شکلات خوشمزه با سیب و عسل به سبک کافی شاپی

موز1 عدد
سیب1 عدد
شیر1.2 لیوان
دارچین1.2 قاشق چای خوری
سس شکلات3 قاشق غذا خوری
شکر یا عسلبه مقدار لازم

دستور پخت اسموتی موز و شکلات خوشمزه با سیب و عسل به سبک کافی شاپی

1

طرز تهیه اسموتی موز و سیب با شکلات ساده و خوشمزه

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا سیب را بشورید و آن را پوست بگیرید و روی تخته برش به قطعات کوچک خرد کنید. سپس موز را پوست بگیرید و روی تخته برش حلقه ای برش دهید و میوه ها را کنار بگذارید.

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات
2

مرحله دوم: تهیه اسموتی موز (روش اول)

داخل مخلوط کن موز ها و سیب های خرد شده را بریزید و سپس سس شکلات، شیر و دارچین و عسل را اضافه کنید و داخل مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. در سه مرحله اسموتی را به مدت 1 دقیقه مخلوط کنید و بین زمان به دستگاه استراحت دهید. سپس مخلوط را به مدت 30 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا سفت شود. می توانید از قطعات یخ خرد شده داخل مخلوط کن استفاده کنید و دیگر نیاز نیست که داخل فریزر قرار دهید.

3

مرحله سوم: تهیه اسموتی موز بدون یخ

اگر می خواهید از یخ داخل اسموتی استفاده نکنید، بعد از این که میوه ها را خرد کردید، آن ها را به مدت 30 دقیقه داخل فریزر قرار دهید و بعد این مدت از فریزر خارج کنید و به همراه شیر و عسل، سس شکلات و دارچین داخل مخلوط کن بریزید و به مدت 3 دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید. بین زمان مخلوط کردن به دستگاه استراحت دهید.

4

مرحله آخر: سرو اسموتی موز

بعد از مخلوط کردن مواد، اسموتی را داخل لیوان سرو بریزید و برای تزئین از یک حلقه موز گوشه لیوان استفاده کنید یا می توانید از پودر پسته روی اسموتی استفاده کنید. اسموتی موز شما آماده است. نوش جان.

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات و سیب

نکات مهم برای تهیه اسموتی موز و سیب خانگی با شکلات و عسل

  • می توانید از شیر بادام یا سیر سویا یا شیر پاستوریزه استفاده کنید.
  • می توانید از شکر یا عسل و یا شکر قهوه ای استفاده کنید.
  • مقدار رقیق و غلیظ بودن بستگی به سلیقه شما دارد اگر می خواهید غلیظ باشد مقدار شیر را افزایش دهید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کیک یخچالی موزی شکلاتی خوشمزه با بیسکویت و خامه

طرز تهیه تیرامیسو موزی خوشمزه خانگی با بیسکویت
 

از
13
رای