طرز تهیه شربت آلبالو خانگی خوشمزه و خوشرنگ طبیعی در خانه

طرز تهیه شربت آلبالو خانگی خوشمزه و خوشرنگ طبیعی در خانه شربت آلبالوی طبیعی علاوه بر خوشمزه بودن، خواص زیادی برای سلامتی دارد. طرز درست کردن شربت آلبالو بسیار ساده است. برای اینکه یک شربت آلبالو خانگی خوشمزه تهیه کنید، کافی است دستور پخت و طرز تهیه شربت آلبالو خانگی را ببینید.

شربت آلبالو این نوشیدنی گوارا و خوش رنگ را ما ایرانی ها در فصل گرما تهیه کرده و برای ماه رمضان  برای از بین بردن عطش و پذیرایی از مهمانان از آن استفاده می کنیم. در کشور های ایران، قبرس، ترکیه و یونان آلبالو را در شکر پخته و از مایع آن شربت درست می کنند. آلبالو دارای خواصی چون مسکن بودن، تقویت کارکرد قلب، کاهش چربی خون و خواص ضد سرطانی است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شربت آلبالو خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شربت آلبالو

آلبالو2 کیلوگرم
شکر2/5 کیلوگرم
آب2 پیمانه

دستور پخت شربت آلبالو

1

طرز تهیه شربت آلبالو خانگی طبیعی

ابتدا آلبالو ها را شسته و اجازه می دهیم تا آب اضافی آنها خارج شود. سپس دم و هسته آنها را خارج کنید.

2

مرحله دوم تهیه شربت البالو

حالا آلبالو و شکر را به شکل لایه لایه داخل قابلمه لعابی ریخته و اجازه می دهیم تا به مدت 1 تا 2 روز در یخچال بماند و کاملا آب آلبالو خارج شود.

3

مرحله سوم تهیه شربت آلبالو

بعد از گذست این زمان آلبالو ها را از یخچال خارج کرده و یک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و روی حرارت می گذاریم و اجازه می دهیم تا کاملا به به جوش آید و در این زمان شربت را به آرامی هم زده تا شکر آن کاملا حل شود.

4

مرحله چهارم تهیه شربت آلبالو

حالا حرارت را کم کرده و اجازه می دهیم تا شربت قوام بیاید و در نهایت شربت را از صافی رد کرده در شیشه مناسب ریخته و نوش جان کنید.

طرز تهیه شربت آلبالو خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شربت آلبالوی خانگی بدون هسته خوشمزه

  • بهتر است در زمان پخت کف روی مربا را جدا کنید.
  • با آلبالو های باقی مانده پای آلبالو یا آلبالو پلو تهیه کنید.
  • اگر دوست دارید شربت آلبالو کمی به ترشی بزند میزان شکر و آلبالو را برابر بگیرید.
  • شربت قوام آمده را تا دو سال می توانید در یخچال و فریزر نگهداری کنید.
  • شربت آلبالو خوشرنگ و خوشمزه در هر 100 گرم حدود 400 کالری دارد افرادی که از رژیم خاصی پیروی می کنند به این نکته توجه کنند.
  • توجه داشته باشید برای تهیه یک شربت خوش رنگ و قوام آمده شربت آلبالو حتما با حرارت کم پخته شود و در هنگام مخلوط کردن به آلبالو ها فشار وارد نشود تا رنگ شربت کدر شود.
از
8
رای