طرز تهیه سمبوسه مرغ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی با نان لواش

طرز تهیه سمبوسه مرغ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی با نان لواش سمبوسه مرغ و سیب زمینی یکی از خوشمزه ترین نوع سمبوسه می باشد که می تواند یک پیش غذای عالی برای میهمانی ها باشد. طرز تهیه و دستور پخت سمبوسه مرغ با سیب زمینی و پنیر و نان لواش خوشمزه را در آشپزخانه سلام دنیا ببینید.

سمبوسه یکی از غذاهای اصیل و بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که در جنوب کشور به نوع خاصی طبخ می شود. اما سمبوسه را با مواد میانی متفاوتی می توان طبخ کرد. سمبوسه مرغ و سیب زمینی غذایی بسیار خوشمزه و جذاب و مورد علاقه کودکان می باشد. در بخش آشپزی سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سمبوسه مرغ و سیب زمینی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سمبوسه مرغ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی با نان لواش و پنیر پیتزا

فیله مرغ300 گرم
پنیر پیتزا100 گرم
پیاز1 عدد
سیب زمینی2 عدد
نمک، فلفل و زرد چوبه، آویشن و پودر سیربه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
نان لواشبه میزان لازم

دستور پخت سمبوسه مرغ و سیب زمینی خوشمزه و مجلسی با نان لواش و پنیر پیتزا

1

طرز تهیه سمبوسه مرغ و سیب زمینی مجلسی و خوشمزه

مرحله اول: ابتدا فیله های مرغ را شسته و به شکل نگینی خیلی ریز برش می دهیم و آماده می گذاریم. پیاز و سیب زمینی را پوست گرفته و نگینی ریز خرد می کنیم.

2

مرحله دوم: تهیه مواد میانی سمبوسه

داخل تابه مناسبی کمی روغن ریخته و پیاز را داخل تابه می ریزیم و زمان می دهیم تا کاملا طلایی شود. سپس نمک، فلفل، زردچوبه، پودر سیر و آویشن را می افزاییم و ادویه ها را هم تفت می دهیم.

3

مرحله سوم: افزودن مرغ

حالا مرغ های نگینی شده را می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا کاملا پخته شود و رنگ آن تغییر کند.

4

مرحله چهارم: افزودن سیب زمینی

سیب زمینی را هم داخل تابه ای ریخته و خوب تفت می دهیم تا کاملا پخته و طلایی شود. سپس به مواد گوشتی می افزاییم و مخلوط می کنیم و مواد را از روی حرارت بر می داریم.

5

مرحله پنجم: افزودن پنیر پیتزا

پنیر پیتزا را به مواد آماده شده می افزاییم تا کمی ذوب شد و مواد حالت چسبنده تری پیدا کرده و به راحتی بین نان قرار گیرند.

طرز تهیه سمبوسه مرغ با پنیر پیتزا و نان لواش
6

مرحله ششم: پیچیدن سمبوسه

نان لواش را بارک و بلند برش می دهیم به ابعاد تقریبی 7*10 سانتی متر، حالا قسمت ابتدایی نان 1 قاشق غذا خوری از مواد میانی ریخته و به شکل مثلثی تا می کنیم تا به انتهای نان برسیم.

7

مرحله هفتم: پخت سمبوسه مرغ و سیب زمینی

داخل تابه مناسبی کمی روغن ریخته و زمان می دهیم تا کاملا گرم شود. سپس سمبوسه ها را داخل تابه چیده و دو سمت آنها را خوب سرخ می کنیم تا برشته و طلایی شود.

8

مرحله آخر: سرو سمبوسه مرغ و سیب زمینی

سمبوسه ها را روی دستمال روغن گیر چیده و زمان می دهیم تا روغن اضافی آنها خارج شود. بعد داخل ظرف سرو چیده و در کنار انواع سس نوش جان کنید.

طرز تهیه سمبوسه مرغ با سیب زمینی و پنیر پیتزا

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه سمبوسه مرغ خوشمزه و ساده با سیب زمینی

  • می توانید نان یوفکا را جایگزین نان لواش کنید که مجلسی تر شود.
  • از 2 قاشق رب گوجه فرنگی هم می توان داخل این غذا استفاده کرد.
  • سمبوسه را با سس انبه سرو کنید.
از
102
رای