طرز تهیه کوکو بادمجان خام خوشمزه و ساده و نکات مهم آن

طرز تهیه کوکو بادمجان خام خوشمزه و ساده و نکات مهم آن کوکو ها انواع مختلفی دارند ولی کوکو بادمجان جایگاه ویژه ای دارد. با سلام دنیا همراه باشید تا طرز تهیه کوکو بادمجان خوشمزه و ساده ، یکی از پر طرفدار ترین کوکو را به شما آموزش دهیم.

کوکو بادمجان یکی از خوشمزه ترین کوکو هایی که در منزل تهیه می شود. کوکو بادمجان مورد علاقه طرفداران بادمجان است. بادمجان دارای ویتامین هایی نظیر پتاسیم، ویتامین A و C، آهن، فیبر بوده و خاصیت ضد ویروسی دارد. با توجه به این خواص و همچنین وجود تخم مرغ که پروتئین غذا را تامین می کند، توصیه می شود که این غذا را حتما طبخ کنید. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کوکو بادمجان را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کوکو بادمجان

بادمجان5 عدد
تخم مرغ2 عدد
پیاز1 عدد
نمک، فلفل، زرد چوبهبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم

دستور پخت کوکو بادمجان

1

طرز تهیه کوکو بادمجان خام

ابتدا بادمجان ها را شسته، پوست می گیریم و داخل ظرف آب و نمک حدود 1 ساعت شناور می کنیم تا تلخی و سیاهی بادمجان خارج شود. بعد از گذشت این زمان از داخل آب خارج کرده، نمک اضافی آن را می شوییم و روی حوله آشپزخانه می چینیم تا آب اضافی آن گرفته شود.

طرز تهیه کوکوی بادمجان مجلسی خوشمزه
2

مرحله دوم رنده کردن بادمجان و پیاز

حالا بادمجان های آماده شده و پیاز را رنده می کنیم و آب اضافی مواد را خارج می کنیم.

3

مرحله سوم افزودن تخم مرغ

در این مرحله تخم مرغ ها را داخل ظرف مناسبی شکسته کمی با چنگال می زنیم تا از حالت لختگی خارج شود سپس ادویه ها را به آن اضافه می کنیم و مایه کوکو بادمجان ما آماده است.

4

مرحله آخر پخت کوکو بادمجان

داخل تابه ای مناسب روغن ریخته و مواد را دانه ای یا داخل قالب یا کل مواد را داخل تابه بریزید و یک سمت که سرخ شد سمت دیگر کوکو را سرخ کنید. حالا در کنار سبزی خوردن و نان تازه نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکو بادمجان خام خوشمزه و سریع

نکات و فوت و فن تهیه کوکو بادمجان خام خوشمزه و ساده

  • اگر مواد آماده شده غلظت مناسبی برای شکل دادن و سرخ کردن نداشت از 2 قاشق غذاخوری آرد سوخاری استفاده کنید و 10 دقیقه زمان دهید تا غلظت مناسب را پیدا کند و بعد در روغن سرخ کنید.
  • این غذا با مقداری پودر سیر و زعفران بسیار لذیذ و خوش عطر و رنگ می شود.
از
3
رای