طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند خانگی خوشمزه و فوری به سبک حرفه ای

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند خانگی خوشمزه و فوری به سبک حرفه ای ترشی فلفل سبز یکی از انواع ترشی ها خانگی است که هم با فلفل سبز شیرین به روش کبابی شمالی یا فلفل تند به سبک جنوبی تهیه می شود. طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند سریع در سلام دنیا بیاموزید.

ترشی فلفل از جمله ترشی های لذیذ و خوش خوراک است که با انواع غذاهای سنتی و فست فود قابل سرو و خوردن می باشد. این ترشی را می توان بر حسب ذائقه خود با فلفل تند یا شیرین و همچنین با انواع فلفل سبز، فلفل قرمز و فلفل دلمه ای تهیه کرد. خوردن غذاهای تند باعث می شود که مغز هورمون هایی از جمله سروتونین تولید کند و مغز شما عملکرد بهتری در برابر افسردگی، خشم و استرس داشته باشد. امروزه ویتنام به عنوان بزرگترین تولید کننده فلفل جهان ظهور کرده و در ادویه جات، فلفل به طلای سیاه مشهور است. امروز در سلام دنیا طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند فوری را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ترشی فلفل سبز تند خانگی خوشمزه فوری به روش ساده

فلفل سبز تند1 کیلو
سرکه2 لیوان
نمک6 قاشق غذا خوری
سیر1 بوته
سبزی معطربه میزان دلخواه

دستور پخت ترشی فلفل سبز تند خانگی خوشمزه فوری به روش ساده

1

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند خوشمزه به سبک بازاری

چوب فلفل ها را بکنید، به طوری که فقط کلاهک روی آن ها باقی بماند. فلفل ها را به خوبی با آب بشویید و داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن ها کشیده شود.

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند
2

مرحله دوم: پخت فلفل

درون قابلمه ای مقداری آب به همراه کمی نمک بریزید و قابلمه را روی حرارت زیاد قرار دهید تا آب به جوش بیاید. فلفل ها را با چنگال سوراخ کنید و بعد از اینکه آب به جوش آمد، فلفل ها را داخل آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا رنگ فلفل ها کمی تغییر کند. فلفل ها نباید زیاد بپزند، کمی که نرم شده باشند کافی است.

3

مرحله سوم: ریختن فلفل در آب سرد

فلفل ها را آبکشی کنید و داخل یک کاسه بزرگ بریزید. چند قاشق نمک را به همراه آب روی فلفل ها بریزید و اجازه دهید به مدت 12 ساعت در آب و نمک بمانند. بعد از این مدت فلفل ها را آبکش کنید و دوباره به همراه آب و نمک 12 ساعت دیگر استراحت دهید.

4

مرحله چهارم: گرفتن تلخی فلفل

آب و نمک را خالی کنید، فلفل ها را داخل یک کیسه پارچه ای بریزید و بپیچید تا آب اضافی و تلخی فلفل گرفته شود. پارچه را داخل یک آبکش قرار دهید و یک جسم سنگین را به مدت 24 ساعت روی آن بگذارید تا آب فلفل کامل کشیده و فلفل حالت خشکی پیدا کند.

5

مرحله نهایی: گذاشتن ترشی فلفل سبز

ظرف یا شیشه مورد نظر را آماده کنید، فلفل ها را داخل شیشه بریزید و با سرکه پر کنید. به دلخواه می توانید سیر و سبزیجات معطر هم داخل ترشی بریزید و به مدت 10 الی 15 روز در یک جای تاریک و خنک قرار دهید تا ترشی فلفل سبز آماده شود.

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

نکات مهم و فوت و فن تهیه ترشی فلفل سبز تند

  • سعی کنید اندازه فلفل ها یکدست باشد. اگر ریز و درشت درهم بود، از هم جدا کنید.
  • اگر خیلی تند دوست ندارید، از فلفل هایی که سبز و ریز و براق هستند استفاده نکنید چون تندی آن ها خیلی زیاد است.
  • هنگام گرفتن چوب فلفل حواستان باشد فلفل سوراخ نشود چون آب به داخل فلفل نفوذ می کند و ترشی کپک می زند.
  • دانه های فلفل موجب تلخی ترشی می شود، پس حتما تلخی فلفل را بگیرید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه ترشی شور مخلوط خانگی خوشمزه

طرز تهیه ترشی نازخاتون شمالی خوشمزه و مجلسی با بادمجان کبابی
 

از
9
رای