طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و ساده مخصوص شمالی بدون سیب زمینی

طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و ساده مخصوص شمالی بدون سیب زمینی کوکوی مرغ (بادکوبه) یک غذای خوشمزه و پر طرفدار است که دستور پخت ساده ای دارد. در ادامه می توانید طرز تهیه کوکو مرغ خوشمزه و ساده بدون سیب زمینی به همراه نکات مهم تهیه کوکوی مرغ را در سلام دنیا مشاهده کنید.

کوکو مرغ یک غذای خوشمزه و پر طرفدار است که نسبت به کوکو های دیگر حالت مجلسی دارد. کوکو مرغ می تواند به عنوان یک میان وعده، غذای اصلی سبک برای شام و یا در سایز کوچک گزینه مناسبی برای سینی مزه باشد. کوکوی مرغ با مواد کاملا در دسترس تهیه می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کوکو مرغ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کوکو مرغ

سینه مرغ500 گرم
تخم مرغ2 عدد
پیاز2 عدد
سیر1 حبه
نمک و فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت کوکو مرغ

1

طرز تهیه کوکوی مرغ

ابتدا مرغ را داخل قابلمه مناسب ریخته به همراه 1 عدد پیاز و نمک و فلفل، زرد چوبه اجازه می دهیم تا کاملا پخته شود.

2

مرحله دوم رنده کردن مرغ

مرغ پخته شده را از داخل قابلمه خارج می کنیم و اجازه می دهیم تا خنک شود سپس مرغ سرد شده را با یک رنده تیز یا غذا ساز کاملا خرد می کنیم.

3

مرحله سوم آماده سازی کوکو مرغ

داخل ظرف مناسبی 1 عدد پیاز و سیر را رنده ریز می کنیم آب اضافی آن را جدا کرده و به مرغ اضافه می کنیم. در نهایت تخم مرغ ها و ادویه را افزوده و همه مواد را با هم مخلوط کرده تا به خمیری یکدست بدست آوریم.

4

مرحله آخر پخت کوکو مرغ

حالا داخل تابه مناسبی را روغن ریخته روی حرارت می گذاریم و بعد از مواد کوکو داخل تابه ریخته سطح آن را صاف می کنیم اجازه می دهیم تا کاملا پخته و برشته شود سپس برگردانده سمت دیگر کوکو را هم می پزیم و نوش جان.

طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و مجلسی

نکات مهم و فوت و فن تهیه کوکوی مرغ (بادکوبه) شمالی

  • بهتر است تخم مرغ ها را داخل ظرف جداگانه ای بریزید و خوب مخلوط کرده و بعد به باقی مواد اضافه کنید تا کوکو بهتر پف کند.
  • می توانید به مواد کوکو قبل از پخت 1 قاشق غذا خوری زعفران دم شده اضافه کنید.
  • بهتر است 1 عدد عصاره مرغ را جایگزین نمک کنید تا کوکو طعم بهتری داشته باشد.
  • از عصاره مرغ باقی مانده برای سوپ می توانید استفاده کنید.
  • برای داشتن یک کوکوی مرغ اصیل رشتی باید بدانید که گیلانی های عزیز هم مشابه این کوکو را تهیه می کنند و در نهایت کار آب مرغ زعفرانی و آبغوره را روی کوکو می ریزند تا آب مرغ به خورد کوکو برود و در کنار برنج سرو می کنند.
از
23
رای