طرز تهیه راتای مکزیکی [کاناپ مکزیکی]، فینگر فود خوشمزه مجلسی

طرز تهیه راتای مکزیکی [کاناپ مکزیکی]، فینگر فود خوشمزه مجلسی راتای مکزیکی یا کاناپ مکزیکی، یکی از فینگر فود های مجلسی و خوشمزه و تند است که با ژامبون، قارچ، پنیر و خیار شور ، سیب زمینی یا دیگر سبزیجات تهیه می شود و طرز تهیه ساده و راحتی دارد.

راتای مکزیکی یا کاناپ مکزیکی یکی از فینگر فود های جذاب و خوشمزه است و همانطور که از اسم آن پیداست طعم تند و لذیذی دارد. کاناپه مکزیکی را می توانید برای مهمانی ها و دور همی های خود تهیه کنید و در کنار غذاهای دیگر سرو کنید. کاناپه یکی از فینگر فود های سرد و غذاهای کوچک خوشمزه می باشد که خیلی ها در مهمانی های خود تهیه می کنند و بسیار پر طرفدار شده است. امروز قصد داریم طرز تهیه کاناپه مکزیکی را برای شما در سلام دنیا آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کاناپه مکزیکی [راتا مکزیکی] خوشمزه و مجلسی با ژامبون، قارچ

ذرت1 پیمانه
قارچ7 عدد
خیار شور5 عدد
سیب زمینی2 عدد
نان تست1 بسته
ژامبون10 ورق
سس مایونز5 قاشق غذا خوری
پنیر خامه ای لبنه3 قاشق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

دستور پخت کاناپه مکزیکی [راتا مکزیکی] خوشمزه و مجلسی با ژامبون، قارچ

1

طرز تهیه راتای مکزیکی خوشمزه با ژامبون و قارچ

مرحله اول، آماده سازی مواد ابتدا در صورت نداشتن کنسرو ذرت یک عدد ذرت را پوست کنید و با چاقوی تیز ذرت را جدا کنید و آن ها را یا بخار پز کنید یا درون آب بپزید و اجازه دهید سرد شود و آب اضافه آن را خالی کنید. ژامبون ها را روی تخته برش به صورت روی هم قرار دهید و همه رو به صورت نگینی خرد کنید. خیار شور ها را بشورید و روی تخته برش نگینی ریز خرد کنید.

طرز تهیه کاناپ مکزیکی
2

مرحله دوم: پخت سیب زمینی

سیبب زمینی ها را بشورید و داخل قابلمه مناسب به همراه مقداری آب بپزید و درب قابلمه را بگذارید. بعد از پخته شدن، آب اضافه آن را خالی کنید و پوست بگیرید و آن ها را روی تخته برش نگینی ریز خرد کنید و کنار بگذارید.

3

مرحله سوم: آماده سازی قارچ ها

قارچ ها را بشورید و پوست نازک آن ها را با کمک چاقوی تیز بگیرید و آن ها را روی تخته برش نگینی خرد کنید. قارچ ها را داخل تابه بریزید و درب آن را بگذارید و اجازه دهید با آب خود قارچ پخته شود. مقداری آبلیمو برای سیاه نشدن قارچ می توانید استفاده کنید. بعد از پخته شدن آن ها درب قابلمه را بردارید و اجازه دهید آب اضافی آن کشیده شود. بعد از خشک شدن زیر گاز را خاموش کنید و اجازه دهید قارچ ها سرد شود.

4

مرحله چهارم: ترکیب مواد

در کاسه ای مناسب پنیر را به همراه سس مایونز بریزید و مواد را با همزن دستی هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. سپس ادویه را که شامل نمک و فلفل سیاه می باشد اضافه کنید و هم بزنید. سپس مواد از قبل آماده و خرد شده را به کاسه اضافه کنید. قارچ ها و ژامبون و سیب زمینی و همین طور خیارشور و ذرت را اضافه و مواد را هم بزنید تا باهم مخلوط شوند.

5

مرحله آخر: سرو کاناپه مکزیکی

در قالب گرد و کوچک که ارتفاع دارد نان های تست را در قسمت خمیری برس دهید و آن ها را کنار بگذارید. سپس یکی از نان های برش زده را داخل قالب قرار دهید و از مواد مخلوط شده روی نان و داخل قالب بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا منسجم شود. سپس از قالب خارج کنید و روی ظرف سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه راتای مکزیکی با قارچ و سیب زمینی

نکات مهم برای تهیه کاناپه مکزیکی مجلسی

  • می توانید میزان ادویه مواد را کم یا زیاد کنید.
  • بعضی از مواد داخل کاناپه را می توانید در صورت تمایل حذف کنید.
  • می توانید از کنسرو ذرت آماده برای راحتی استفاده کنید.
  • می توانید برای تزئین از ذرت و گوجه گیلاسی استفاده کنید.
از
6
رای