طرز تهیه نان قتلمه مازندرانی ساده و خوش طعم با شیر و خمیر مایه

طرز تهیه نان قتلمه مازندرانی ساده و خوش طعم با شیر و خمیر مایه نان قتلمه یکی از نان های بسیار خوشمزه و ساده برای استان مازندران است ولی در بجنورد با کمی تفاوت نیز تهیه می شود. طرز تهیه آن راحت و بدون فر می باشد و برای افطار نیز مناسب است.

نان قتلمه یکی از نان های بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که در اصطلاح در دهان آب می شود. نان قتلمه را در ماه مبارک رمضان خیلی زیاد پخت می کنند و همراه فرنی سرو می کنند؛ زیرا بسیار خوشمزه است و ترکیب این دو با هم فوق العاده می شود. نان قتلمه از شیرینی ها یا نان های معروف مازندران می باشد که بسیار لذیذ و خوشمزه است. نان قتلمه را می توانید خیلی راحت و سریع بدون نیاز به فر در خانه تهیه و نوش جان کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه نان قتلمه را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای نان قتلمه ساده و خوشمزه با خمیر مایه به روشی بسیار ساده

تخم مرغ5 عدد
شیر1 لیوان
مایه خمیر1 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق غذاخوری
آرد700 گرم
گلاببه مقدار لازم
وانیلبه مقدار لازم
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
بیکینگ پودرنوک قاشق چای خوری

دستور پخت نان قتلمه ساده و خوشمزه با خمیر مایه به روشی بسیار ساده

1

طرز تهیه نان قتلمه مازندرانی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد مواد را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. کتری را روی گاز قرار دهید و با حرارت متوسط اجازه دهید آب جوش شود. سپس زعفران را در ظرفی بسایید و مقداری آب جوش قرار اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید و روی بخار کتری اجازه دهید زعفران دم ببرد. آرد را به همراه بیکینگ پودر داخل ظرفی بریزید و دو بار الک کنید تا یکدست شود.

2

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

شیر را داخل شیر جوش بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. در حدی که وقتی انگشت داخل شیر قرار می دهید، انگشت نباید بسوزد. سپس مایه خمیر را به همراه شکر اضافه کنید و هم بزنید. درب ظرف را بگذارید و به مدت 10 دقیقه اجازه دهید تا خمیر عمل بیاد و حجم آن دو برابر شود.

3

مرحله سوم: ترکیب مواد خمیر

در ظرف مناسب تخم مرغ ها را بشکنید و با همزن دستی و چنگال هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود و کرم رنگ شود. بعد از این که تخم مرغ ها کف کرد. نوبت اضافه کردن گلاب، وانیل و زعفران دم کرده می باشد. آن ها را اضافه کنید و هم بزنید. سپس مایه خمیر از قبل آماده شده را همراه با شیر داخل مواد بریزید و هم بزنید.

طرز تهیه نان قتلمه
4

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

در این مرحله نوبت اضافه کردن آرد به داخل مواد می باشد. آرد از قبل الک کرده را به آرامی و مرحله به مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا خمیر فرم بگیرد. خمیر به وجود آمده نه باید سفت و یا شل باشد و نباید به دست بچسبد. خمیر را داخل پارچه و در یک جای نسبتا گرم به مدت 1 ساعت قرار دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود.

طرز تهیه نان قتلمه
5

مرحله پنجم: پخت خمیر و سرو نان قتلمه

در قابلمه مناسب و کوچک مقداری روغن بریزید در حدی که 1/3 قابلمه روغن داشته باشد. سپس خمیر از قبل کنار گذاشته را بردارید و با کمک قاشق یا ملاقه مقداری از خمیر را داخل روغن قرار دهید تا سرخ شود. بعد از این که همه طرف خمیر سرخ شدند، آن ها را از روغن بیرون آورید و داخل صافی قرار بدید تا روغن اضافی آن کشیده شود. در آخر در ظرف مناسب سرو کنید و روی نان ها از پودر قند استفاده کنید. نوش جان

طرز تهیه نان قتلمه

نکات مهم برای تهیه نان قتلمه ساده و خوش طعم در 

  • می توانید برای پخت خمیر، آن ها را داخل فر قرار دهید و بعد از چند دقیقه که طلایی شد و پخته شد از فر خارج کنید.
  • نان قتلمه مازندرانی ساده ترین نوع پخت نان قتلمه می باشد و در شهر های دیگر با دستور پخت مختلف تهیه می شود.
  • می توانید برای تزئین از پودر پسته و پودر قند روی این نان استفاده کنید.
  • می توانید برای تهیه نان قتلمه که شبیه شیرینی شود به خمیر آماده شده فرم دهید و آن ها را به صورت لوله ای فرم دهید و با چاقو از وسط در راستای طولی نصف کنید و خمیر را به صورت دایره ای بپیچید و بعد سرخ کنید.
از
18
رای